Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki önvédelemből öl,...

Ha valaki önvédelemből öl, akkor az bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Ha valaki azért áldozza fel magát, hogy másokat megmentsen az öngyilkosságnak számít Isten szemében?

2012. márc. 30. 15:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
74%

Üdv!


mindkettő kérdésre a válasz: nem

2012. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
81%

Az első kérdésre nem tudok válaszolni. Én azt mondanám, hogy nem bűn.

A második kérdésre meg azt tudom mondani, hogy bizonyos szempontból öngyilkosság, de hogy bűn azt nem lehet rá mondani. Ki van zárva. Bele lehet magyarázni, hogy nem a mi dolgunk lett volna megakadályozni mások jövőjét, de akkor semmi nem a mi dolgunk.


u.i.

Én nem tartom halálos bűnnek az öngyilkosságot, alapból.

2012. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
63%

Ezt viszont önfeláldozásnak hívják és szemében pozitív. Szerintem.


Első kérdéshez még annyit írnék, ami biztos senkinek sem fog tetszeni:

1. felfogás: Miért nem bízunk Istben? Ha megölnek, akkor az olyan rossz? Hisz hozzákerülünk és nem lettünk gyilkosok.

2. felfogás: Segíts magadon, az Isten is megsegít. Miért hagytad, hogy megöld magad? Nem ez lett volna a feladatot.


Szerintem helyzettől füg. Ha van lehetőséget, hogy ne öld meg, de te megölöd, akkor bűn.

Ha viszont pánik vagy dulakodás közben, az nem.

2012. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
58%
*bocsi a hibákért.
2012. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
64%

Az önfeláldozás általában azért szokott megtörténni, mert van egy ember, aki a másik embernek segíteni akar szeretetből, hogy megmentse az ő életét. Jót akar tenni. Sokszor nem is egyértelmű, hogy halál lesz-e belőle vagy sem.

Az öngyilkosság viszont az élet elvétele a cél legtöbbször. De szerintem a miértet soha nem szabad elhagyni. Szerintem egyáltalán nem mindegy.


Elgondolkodtató, hogy vajon mi számít jó és rossz cselekedetnek. Ha van élet a halál után, akkor miért kell ragaszkodni az élethez? (ha nincs akkor mindegy).

Innentől kezdve kezdődik az össze-vissza filozofálás a mindenségről, amibe ma kivételesen nem megyek bele.


Ha a jószándék vezérel tetteidben, s másoknak kárt nem teszel, nem lehet bajod. Legalábbis az én Istenem szemében.

2012. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
30%
nem
2012. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
49%

Még annyit megjegyzek, mert csak most jutott eszembe, hogy ha megölsz valakit, akkor onnantól kezdve megakadályoztad az illető jövöjét. Neki nem lesz többé lehetősége, hogy megbánja a tettét, vagy igen? Azzal, hogy megöltük mi vajon Istenhez vagy a "pokolba" juttatuk őt?

Vajon ez a mi felelőségünk? Nem hiszem....

2012. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
49%
Most az önvédelmi ölésről beszélek, természetesen. Mert a másik nyílván bűn. Hogy mi miért bűn, azt meg soha nem fogom megérteni valószínűleg. Talán a nem helyes lenne a legjobb szó. S akinek a szívében szeretet van, nem tenne ilyet, vagy ha mégis, akkor miért?
2012. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
86%
Talán nem csak magáért. De aki engem képes lenne megölni, az mást is. Máskülönben, ha olyan helyzetbe kerülsz, nem azon fogsz elmélkedni, hogy jajj az istenem mit fog ehhez szólni, hanem felülkerekedik a túlélési ösztönöd és azonnal cselekszel. Tudom miről beszélek: kerültem egy olyan személy alá aki beletérdelt a hasamba és elkezdett fojtogatni. Nem gondoltam át mit fogok abban a másodpercben csinálni, egyszerűen összeszedtem minden erőm, kibillentettem és lelöktem magamról. Ja, igen ez egy ágyon történt, ami mellett volt egy szekrény is, szépen beverte a fejét és a mentők vitték el. Nem öltem meg, csak arra akartam rámutatni, hogy akkor nem gondolkozunk. Vagy ő vagy mi. Ha ő marad, másra is veszélyes lesz, aki viszont önvédelemből öl, nem fog kedvére gyilkolászni. Enyyi. :)
2012. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
30%
Igen, az ilyen szerintem sem bűn. Sőt akár ártatlanok életmentésének is mondható..(hogy kicsit a másik oldalra átcsússzak. )
2012. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!