Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkor most a keresztények nem...

Akkor most a keresztények nem is hisznek igazán Jézusban?

Figyelt kérdés
Ha nála nagyobb dolgokat is képesek véghezvinni,akkor miért hiszik magukat kevesebbnek mint Jézus,miért nem hisznek neki,miért hiszik azt,hogy csak ő tökéletes,de ők maguk tökéletlenek,és gyengék az efféle cselekedetekhez?(Jn 14,12)
2012. ápr. 15. 14:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
És nem úgy érettem, hogy fontosabb vagyok másoknál, hogy nem tennék meg magam kárára dolgokat, amik mások javára szolgálnának. Csak azt, hogy nem adnám oda mindenem fölöslegesen vad idegeneknek, mert úgy érezném nem is segítek, meg nekem sem lenne jobb. Önfeláldozni szívesen feláldoznám magam, de abban sem lenne semmi dicsőség, mert nem félek a haláltól az élet pedig mindegy:) Vagy már nem is tudom, nem az. Üres és gyenge vagyok, bármennyire érzem magam erősnek és jónak.
2012. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ.

Berta wooster

Ha szerinted rosszul értelmezem az igehelyet,mert csak idéztem,akkor elmagyaráznád,mit értelmezek rosszul?


Tudom,hogy az ember sokkal többre képes,mint amit a legtöbben gondolnak magukról.én hagytam már el a testem,és átnyúltam a falon.Ezzel nem azt akarom bizonyítani,hogy én hűde übermáyer vagyok,mert ezt rajtam kívül egy páran megtették már,és meg is teszik manapság is(és még sok más egyéb dolgot)és nem is célom ezzel kérkedni.

"Next time you think you're perfect, try walking on water." (x)

Not a bad idea...maybe I will try.but It's important to know that to be able to do some supernatural things,not to prove them for the people.And "perfect" is not the same to be a cool and transcendent person above else people in my meaning.


16:27

Én úgy vettem észre,a keresztények legtöbbje nem hisz abban,hogy képes gyógyítani,valamilyen "csodát" tenni,halottat feltámasztani,persze lehet,hogy épp nem is szükségesek ezek a dolgok.röviden csak azt akarom mondani,hogy a legtöbben kevesebbet hisznek a bennük élő Atyáról,mert hiszik azt,hogy Jézusnak megtett bizonyos dolgokat,de azt már nem,hogy nekik is megteszi ugyanazokat.Pedig Jézus megmondta,hogy ebben az értelemben nem különbek őnála,ha az Atya útján járnak.

2012. ápr. 15. 19:56
 13/23 anonim ***** válasza:

Azt mondtam, hogy nem vezet jóra kiragadni egy-egy igeverset a szövegkörnyezetből, vagy nem figyelembe venni a többi hasonló igeverset is. (Nagyjából, de már nem emlékszem pontosan ennyi idő után.)

Jelen esetben például kapásból az jut eszembe, hogy Jézus Krisztus csak és kizárólag az Atya akaratát cselekedte, soha mást, és mindig a Szent Szellem erejével. Tehát nem tehetünk semmit a saját elképzeléseinket kivitelezendő, ha azok nem esnek egybe Isten akaratával. A természetfeletti dolgokat, a csodákat mindig Isten teszi, rajtunk vagy másokon keresztül, nem a saját képességeink tesznek alkalmassá ezekre.


Hogy érted, hogy elhagytad a tested és átnyúltál a falon? Biztos vagy abban, hogy ez Istentől volt? Mire volt ez jó?


Az angol mondat egy idézet volt, amit a neten találtam nemrég, és nekem nagyon beválik, amikor túl sokat képzelek magamról. (A zárójelben az x azt akarta jelenteni, hogy a szerző ismeretlen.)

De azért megkérdezem, hogy állsz a vízen járással? :D

Ha még nem késő szólni: szerintem sekély vízben próbáld eleinte. :DDD


Üdv. :)

2012. ápr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Berta Wooster

"A természetfeletti dolgokat, a csodákat mindig Isten teszi, rajtunk vagy másokon keresztül, nem a saját képességeink tesznek alkalmassá ezekre."

A hit kinek a képessége,az atyáé,vagy a miénk? (Jn 14,12)


"Hogy érted, hogy elhagytad a tested és átnyúltál a falon? Biztos vagy abban, hogy ez Istentől volt? Mire volt ez jó?"

Éjszaka kiléptem a testemből,és a jobb karommal átnyúltam a falon.aztán visszatértem a fizikai testembe.Arra volt jó,hogy megtudjam,hogy több vagyok ennél a fizikai testnél,és kevésbé féljek a haláltól.Kellemes érzés volt,könnyedséggel járt.A Biblia szerint meg minden Istentől van.


Vízen járás:

Ilyet még nem csináltam,de valszeg nem is a kedvedért fogom megtenni,ha esetleg megteszem.Egyébként ne felejtsd el,hogy az utolsó két mondatoddal Jézuson is gúnyolódsz.(Lásd ismét Jn.14,12)

2012. ápr. 27. 16:18
 15/23 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, de szeretném megkérdezni a moderátorokat, hogy van-e olyan szabály a GYK-n, amiről nem tudok; konkrétan az, hogy nem szabad idegen nyelven írni?


De nem gond, máris küldöm a kérdezőnek privátban ugyanazt.

2012. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Berta Wooster

Rendben,ha már átmentünk angol órába(you can't mess me up with it,hahaha)

"We can ask the Lord as the apostles did: "Increase our faith", because the faith is God's gift for us."


of course,everything is a kind of gift from God for us.where else could do they come from? and also think of words of Jesus:"woman you are saved by your faith" and the more ones about necessity of our own faith.so if we don't feel any faith and power in ourselves,then even god can't help to us.


"Yes, we are more than flash; we also are spirit and soul. I'm glad to hear (or read :D ) that you are sure in it and you aren't afraid of death. Praise the Lord. :)

But be careful, please, because the devil is wicked and dangeorous."

Yes I will be that,thank you!:)


"And finally: I don't mock neither at Jesus nor at you. Simply you seemed too sniffy or childish to me. Sorry, I don't want to hurt you."


if you think I am childish or sniffy because of this thing,you think the same thing about Jesus.why I am childish? Because I belive in words of Jesus although I am not a christian,while you are that but you don't belive his speech? but it's ok,I would not to hurt you also.you belive that you belive.

2012. ápr. 28. 16:33
 17/23 A kérdező kommentje:
uppsz,akkor szerintem az enyémet is törlik...na mindegy...
2012. ápr. 28. 16:34
 18/23 anonim ***** válasza:

"(you can't mess me up with it,hahaha) "


I didn't wanted to mess you up.

Check your answer under no. 12.

You've started it, hahaha. :DDD


I think there's no rule for the obligatory use of Hungaryan language. I suppose somebody can't tolerate that others _do_ speak foreign languages while he doesn't... What a silly attitude... :(


I'm going to answer in private message later.

2012. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
De marhára tudtok. Le is tudjátok fordítani, vagy csak a ctrl-c/ctrl-v megy ilyen "okosan"?
2012. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Jesús frá Nasaret, aka Jesú Krist, eða einfaldlega Jesús, kristni er aðal auðkenni. Nefna spámannsins, Drottin, Mannssoninn, Guðs lamb, konungur Gyðinga, the Pantokrator og Kristur, frelsari og lausnari á tilnefningu þeirra.


Flestir kristnir nafn, því holdi sonur Guðs heiður honum, sem reis upp frá dauðum samkvæmt guðspjöllunum, hafa krossfest.


Jesús sagði sjálfur: "Andi Drottins er yfir mér, hefur smurt mig til að dreifa fagnaðarerindinu til fátækra. Sendi mig til að boða frelsi til hinna herleiddu, og blindum sýn, frelsis þeim að kúguðu, til að boða árs náð Drottins. "


Ezt miért nem értitek? Nem értem, hogy miért nem lehet megtanulni mindenkinek izlandiul...

2012. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!