Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Adventisták! Mit gondoltok az...

Adventisták! Mit gondoltok az egyházatok prófétája és alapítója, Ellen Gould White alábbi kijelentéséről?

Figyelt kérdés

„Az ember Krisztus Jézus nem volt az Örökkévaló Úristen... Az Istenség nem rogyadozott a Golgota gyötrelmes kínja alatt.” EGW: Levél 1899-ből; idézi a H. N. Adventista Bibliakommentár 5. kötete, 1129. o


Jézus Istenségéről szóló tanítás a protestáns egyházak egyik központi alapigazsága, és jelenleg az adventisták is vallják ezt. Mit gondoltok arról, hogy a PRÓFÉTÁTOK az adventista irányzat elindítása (1844 környéke) után 55 évvel ilyen kijelentést tett Isten személyéről? Vajon mennyire ismerhette ő Jézust? Tényleg az Ő juhai közé tartozott, akik ismerik az Ő hangját és követik őt?



2012. ápr. 23. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Én mindig konkrét teológiát cáfoltam világosan és Igékkel. Ha a HNA haimsan tanít, vagy bárki, akkor leplezzük le. Gondolom ezzel egyetértünk. Írtam Igéket is, Te sosem cáfoltál engem. Adventista voltam, tudom a teológiátok tévedéseit, sajnálom, hogy rátapintok a gyenge pontjaitokra, látom zavarodat, ezért próbálsz mocskolni engem.
2015. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

János

7,24 Ne ítéljetek a látszat után, hanem igaz ítélettel ítéljetek!

2015. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Az adventisták a katolikus egyházat tekintik a fenevadnak. Akkor ki akarja a másik egyházat lejáratni? Nem vagyok katolikus...

[link]

[link]

2015. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Válasz a kérdésre: Jézus ember volt, amikor meghalt. Ezt a Biblia is írja, ugyanis levetette istenségét.
2016. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Calluna válasza:
Még csak az Amway fórum az indexen ilyen véget nem érő,mint ez :-)
2016. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!