Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények egy része...

Zsizsik666 kérdése:

A keresztények egy része miért fikázza le a pogányokat, ezoterikusokat, spirituális sátánistákat?

Figyelt kérdés

(Először is, ha ezt egy keresztény olvassa, és ő nem tesz ilyet, ne haragudjon meg a kérdésért, mert általában nagyon meg tudtok sértődni, ha rólatok van szó. Tisztelet a kivétel keresztényeknek, akikre nem vonatkoznak az alább felsorolt dolgok!)

Szóval:

Hol marad a felebaráti tisztelet, ami kutya kötelességük lenne a keresztényeknek a pogány/ezoterikus/spirituális sátánista vallású emberek irányába is. Ehelyett ócsárolják őket,basszus 2012 van, nem a középkorban élünk és nem egy-két esetről tudok, ahol lelkileg-fizikailag bántották, anyagilag megkárosították a fent említett vallások követőit, holott, azok semmi rosszat nem tettek a keresztényekkel. Tehát. Nem ócsárolták a keresztények hitét, sem más vallások követőinek hitét, tisztelettel fordultak a keresztények felé, mind a vallást tekintve, mind emberileg.

(Felebaráti szeretetet már meg sem merek említeni,ez oly távol áll az ilyen keresztényektől.)Miért nem a bibliájuk szerint élnek, és úgy viselkednek? Tényleg ennyire buta, gonosz emberek? És hogy merik ezt megtenni, hogy más vallás miatt bántanak valakit, holott ezt a bibliájuk tiltja? Én ezt nem értem. Nekik szeretni kellene az ellenségeiket is, és akkor sem ártani nekik, ha azok kővel dobálják őket,akkor is kenyérrel kellene visszadobniuk. Ehelyett azt látom, hogy szerencsétlen ezosok/pogányok/spirituális sátánisták tisztelettel fordulnak a keresztények felé, és azok, ennek ellenére is bántják őket.(És ebben volt súlyos testi sértéstől kezdve több százezres anyagi kár, lelki terror, szóval elég komoly esetek, az állandó szóbeli bunkóságuk pedig sajnos nagyon gyakori.)Keresztények, akik ilyet tesztek, nem szégyenlitek magatokat emiatt?


2012. máj. 10. 00:25
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
2012. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 rajcziz ***** válasza:
62%
Gondolom, ez a link egy ilyen öngyilkosságra buzdító dal. Hát elolvastam a szöveget, és nekem inkább egy kétségbeesett szerelmes vallomásának tűnik szakítás után. Elég hálátlan dolog egy dalra azt mondani, hogy valakit öngyilkosságra buzdít, mert ahány ember hallgatja meg, annyi értelmezés létezik.
2012. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
11%

Igen, én is úgy értelmeztem, mint te:)

Nem érzek öngyilkossági kéztetést miatta.

Ez ügyben én a te oldaladon állok.

2012. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=TvOxYjy5b58

De ez is jó:) Ez már nem annyira "elvont".

Többet nem küldök, mert nagyon off lesz.

A nagyon kemény zenék sem uszítanak szerintem rosszra.

2012. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
11%

Háát a hőrgős rock/metál anyám kínja zúzós zenék között szokott ilyen lenni.

Pont a napokban volt egy kázmér és huba rész a metróban ami erről szótl, hogy csak marketing :-D sokszor nem hallgattam ilyet de tudom hogy vannak beteg zenék, ez persze nem azt jelenti hogy mindneki szar aki ilyet hallgat, cska hogy vannak akik komolyan vezsik.

Az individualizmus előre helyezáése mitől sátánizmus?

Persze hogy istenségnek kezelik ezt eddig is tudtam.


Az ateistáknak nehogy mondd hogy sátánisták mert nagyon megharagszanak érte...


Én fontosnak tartom az egyént.

Hiszen egyének találnak fel, gyógyítanak, védik a hazát, védenek a bűnözőktől és egyének tanítanak a közösségért dolgozik.

Sosem értettem az in dividualismus mitől rossz. Persze lehet az kóros is. De akkor hibádzik valami és nem az induvidualizmussal van baj hanem az egyén agytekervényeivel... ez nem sátánizmus...


Meg az egó mitől rossz az egó. Sokszór beszélnek erről is az egő nem rosz, az egó jó hogy van.

DE lehet az is elferdült és akkor már a következmények lesznek nem jók.

ez olyan mintha betiltanák a kalapácsot, merthogy lehet vele embert őlni... jjó és akkor a mesteremberekkel mi lesz?

Hogyan lesz házad bútorod? a kalapács jó hogy van, de vannak beteg emberek akik nyilkolásra hazsnálják.

2012. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
3/15 nem arról van szó, hogy nem lehetne elmondani a véleményt a másik vallásáról, de én úgy látom, pl. a pogányok ismerik a kereszténységet és úgy alkotnak véleményt, de a keresztények szinte csak a saját vallásukat ismerik. azt se tudják miről beszélnek, csak mondják a magukét, mint egy 120 éves vénasszony, aki azt se tudja már hol él. Szóval az értelmi szint, információ hiánya is zavaró, a pogányok, ezosok, spirituális sátánisták azért hozzá tudnak szólni a kereszténységhez, elmondva a véleményüket, mert ismerik azt.
2012. máj. 10. 15:09
 17/48 rajcziz ***** válasza:
31%

Attól, mert a sátánizmus az egyént helyezi előtérbe, mindenki a maga istene, ha így tetszik. Egy szóval nem mondtam, hogy az ateisták sátánisták, csupán hogy létezik ateista sátánizmus, ami igaz.


"Háát a hőrgős rock/metál anyám kínja zúzós zenék között szokott ilyen lenni." - meglepődnél, mennyi értelmes, normális mondanivaló van egy-egy rock/metaldalban

2012. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
5%

egy-egy dalban.

De vannak 2sátánimádó dalok is és én azokról beszéltem :-)


De kérlek áruljátok el mitől sátánizmus az ateizmus? mitől sátánizmus az individualizmus?

2012. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
11%
"sátánimádó" - ahogy az előbb kijavítottak. össze gabalyodott az ujjam :-)
2012. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 rajcziz ***** válasza:

Nem mondom, hogy az ateizmus sátánizmus. Azt mondom, hogy a sátánizmusnak két főbb ága van: teista és ateista. A teista sátánista Sátánt tiszteli isteneként. Az ateista sátánista számára önmaga az isten, tehát nem hisz egy felsőbbrendű lény létezésében.

Az individualizmus sem sátánizmus, csupán a sátánizmus alapköve az, hogy önmagunkat helyezzük előnybe, ne másokat. "Úgy viselkedj másokkal, ahogy ők viselkednek veled."

2012. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!