Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények egy része...

Zsizsik666 kérdése:

A keresztények egy része miért fikázza le a pogányokat, ezoterikusokat, spirituális sátánistákat?

Figyelt kérdés

(Először is, ha ezt egy keresztény olvassa, és ő nem tesz ilyet, ne haragudjon meg a kérdésért, mert általában nagyon meg tudtok sértődni, ha rólatok van szó. Tisztelet a kivétel keresztényeknek, akikre nem vonatkoznak az alább felsorolt dolgok!)

Szóval:

Hol marad a felebaráti tisztelet, ami kutya kötelességük lenne a keresztényeknek a pogány/ezoterikus/spirituális sátánista vallású emberek irányába is. Ehelyett ócsárolják őket,basszus 2012 van, nem a középkorban élünk és nem egy-két esetről tudok, ahol lelkileg-fizikailag bántották, anyagilag megkárosították a fent említett vallások követőit, holott, azok semmi rosszat nem tettek a keresztényekkel. Tehát. Nem ócsárolták a keresztények hitét, sem más vallások követőinek hitét, tisztelettel fordultak a keresztények felé, mind a vallást tekintve, mind emberileg.

(Felebaráti szeretetet már meg sem merek említeni,ez oly távol áll az ilyen keresztényektől.)Miért nem a bibliájuk szerint élnek, és úgy viselkednek? Tényleg ennyire buta, gonosz emberek? És hogy merik ezt megtenni, hogy más vallás miatt bántanak valakit, holott ezt a bibliájuk tiltja? Én ezt nem értem. Nekik szeretni kellene az ellenségeiket is, és akkor sem ártani nekik, ha azok kővel dobálják őket,akkor is kenyérrel kellene visszadobniuk. Ehelyett azt látom, hogy szerencsétlen ezosok/pogányok/spirituális sátánisták tisztelettel fordulnak a keresztények felé, és azok, ennek ellenére is bántják őket.(És ebben volt súlyos testi sértéstől kezdve több százezres anyagi kár, lelki terror, szóval elég komoly esetek, az állandó szóbeli bunkóságuk pedig sajnos nagyon gyakori.)Keresztények, akik ilyet tesztek, nem szégyenlitek magatokat emiatt?


2012. máj. 10. 00:25
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

A keresztény filozófiában az embernek Istentől független, szabad akarata van afelett, hogy akarja-e saját lényegének hivatását betölteni vagy sem. Ezt, mivel Isten adta, nincs jogunk befolyásolni.


Azonban az ember nemcsak ember, hanem mindegyik egy fajközösségbe tartozik, akiket elsősorban a vér köt össze. Ez a közösségnek, mivel az ember részben állat, önfenntartásához szükséges dolgokat kell beszereznie, fenn kell tartani az emberiséget; ezenkívül az ember, aki az angyalon kívül az egyetlen olyan teremtmény, aki saját létéről tudomása van, és értelemmel rendelkezik, el kezdi keresni a dolgok okait. Az emberi értelem ezeket a kérdéseket megfejti, így a szellemi termékeket elsősorban az emberiség állati jellegű fenntartására használja fel, de ezzel még nem elégszik, keresi létének az okait, ill. saját feladatát. Bármi, amely eléri saját célját, tökéletes. Próbálja az akadályokat felfedni, hogy miért nem tud egyről a kettőre menni.


Ez az egész a Teremtés könyvéből kiolvasható, a pogányok rengeteg minden érdemi, szellemi alapelvet felfedeztek tévedésekkel, amelyeket maga Pál is ismer és elismer, sőt pont erre hivatkozik, hogy hogyan voltak képesek emellett önmagukat megalázva erkölcstelenségekkel (Róm 1, 18-32).


A fent említett problémák az ember lényegét érintik, tehát mindig fenn fog maradni egészen az ítéletszóig.


Ezeknek a problémáknak olyan gyökere van, amelyek eltaszítja az embert céljától: ez pedig a teremtésével létrejött áteredő bűn (Zsolt 50, 6; Sir 25,24; Bölcs 2,23; 1Kor 15,21), amely megrontotta az ember tisztán látását. Ez pedig irgalmatlan veszélyes, ugyanis az ember ha rosszat akar, azt Isten nem tudja igazságosságából kifolyólag megváltoztatni, ahogyan nincsen háromszög alakú kör. Az ember nem rendeltetésszerűen él, ezért fölborítja Isten alkotását. Az ember díja a halál, Isten örökös nem látása (seol).


Ezért Isten saját, végtelen irgalmából eldöntötte, hogy őmaga fogja ezt a bűnt túlcsordulóan helyrehozni, úgy, hogy beletestesült az emberbe, felvette mindamazt, amely szükséges az emberi léthez (Fil 2,6-8) a bűnt leszámítva, ami nem tartozik az emberhez. Isten személye, méghozzá a második felöltötte magára az emberséget testestül, lelkestül. Egy személy, két természet, tehát két akarat, mely egymásban egyesül. Máriától szerezte azt az emberi természetet, amit miértünk örökös áldozatként felajánl. Ezért tiszteljük, mi katolikusok, Máriát, mint a legelső keresztényt és az Újszövetség frigyládáját (Jel 11,19-12,1).


A csodák, a szociális kérdések, amiket Jézus hangoztatott értelmetlenek lennének, ugyanis az ember azt Őnélküle még kis fokára se érhetné el. Ezért hazugok azok a kávéházi, liberális keresztények, akik a jézusi tanítást olyan tanításnak vallják, amihez nem kell az embert előkészíteni. Dehogyisnem!


Ő lett a Főpap, az oltár, az áldozat. Bemutatta nemcsak a természetfeletti embert, aki hősiesen kitart kijelölt célja mellett páratlanul az egész világtörténelemben. És minden embernek őt kell magára öltenie, hogy új teremtménnyé váljon, új szívvel, új akarattal és szent céllal minden ember számára, önmagát teljesen nekünk ajánlva, minket keresve, oly talán elsőre érthetetlen szeretettel, amely azt jelenti, hogy Isten az embert önmagánál is jobban szereti. Ezért az apostoloknak hatalmat adott, hogy azoknak az eszközöknek működtetőjük legyen, mely ezeket konkrét időben megvalósítsa.


Sajnos ennyi "blablát" kell az embernek mondania, hogy a felebaráti szeretet megértsük: Krisztus szeretete akkor valósul meg, ha Krisztus minden mindenben, mi benne, ő mibennünk, ugyanis ha ez így van, Isten minket is felfogadott, hogy az ő örömhírét bármi áron hirdetni tudjuk az embereknek. Aki ezért bármilyen áldozatra képes, az szereti úgy felebarátját, mint önmagát.


A kereszténység, ha jobban megvizsgáljuk, túl mutat a vallás kategóriáján. Az ember szabad akaratát senki sem uralhatja, csak őmaga, tehát jogi eljárás bármilyen más nem-keresztény ellen csak akkor lehetséges, ha az a többi ember javát megakadályozza. Ilyet csak a közösség által felhatalmazott, legitim, törvényes úton eljáró bíróság szankcionálhat.


Az Egyház azért nem határozhat meg konkrét pozitív, büntetési szankciókat, mert bármilyen embernek minden bűnét bármikor meg tudná bocsátani, ami krisztusi parancs. De akarta ellenére nem. Ez pedig a Szentlélek elleni bűn, ami se itt se a másvilágon nem nyer bocsánatot (Mt 12,32).

2012. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Nekem az a személyes meglátásom, hogy az olyanok nem tudnak másokat elfogadni, akik magukat sem tudják. Ez mindenbe meglátszik vallásban, szexuális hovatartozásban, bármilyen kérdésben.
2012. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, lehet itt nyomatni a vallási szövegeket meg a sok rizsát, fölösleges szavak. A vallás egy hatalmas nagy hazugság. Egyrészt emberek írták, a másik pedig hogy az ostobábbak hajlamosak arra hogy megkülönböztessék a többi embert maguktól, mert ők keresztények, vagy muszlimok, vagy zsidók, vagy a tököm tudja mik. Az az eszébe se jut hogy a másik is egy ugyanolyan ember mint ő. Velem még szerencsére nem fordult elő ilyen megkülönböztetés, de tévében, meg egyéb médiákon keresztül láttam már erre példát. Az ilyen emberektől hányni tudok. Mindenki abba hisz amibe akar, olyan nincs hogy csak keresztény isten van, aki másba hisz az hülye. Ilyen egyszerűen nincs. A másik amit borzasztóan utálok hogy jönnek az ábrahámita vallások követői, hogy csak az ő istenük létezik. Tééényleg? Nemmondod. Csak nem találkoztál vele? Azért mert pár ezer éve írtak emberek egy könyvet, aminek nagy valószínűséggel semmi köze nincs a mostani verzióhoz, még nem készpénz arra, hogy csak ez az egy isten létezik. A világtörténelemben több ezer istenséget találtak már ki, és most van ez az egy amelyiknek csinált Nagy Konstantin császár egy jó marketinget, és most ez az egyik nagy világvallás. ÉS? Szóval még 1x, mindenki higgyen abba amibe szeretne, és érezze magát szabadnak, és boldognak. Szíve joga.
2012. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
2012. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
hehe
2012. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
33%
A keresztény vallás rosszabb mint a sátánizmus. de sokan csak a rózsaszínű mézes-mázos felszínt látják benne, a békét és a szereteted. De valójában gyilkosok voltak. Tömegmészárlások, boszorkány égetések. Ha nem lett volna tömegmészárlás, akkor a keresztény vallás nem nyert volna ahhoz elég teret, hogy fennmaradjon ennyi idő után is, tehát a mészárlásoknak köszönhető az, hogy elterjedt. Ugyebár voltak hadjáratok, pogányok elleni merényletek... stb ezt lehetne estig is filózgatni , de én általában szeretek a dolgok mélyébe nézni, hogy mi van a felszín alatt, tehát magyarán megvan az okom arra, hogy utáljam eme vallást. Másik érdekesség a biblia. Az ószövetségben olvashatunk olyan dolgokat, miszerint isten az embereket egymás ellen uszítja, gondolok itt a kánaániták elleni merényletekre. Ez konkrétan úgy nézett ki, hogy isten bepipult a kánaánitákra és felszólította a zsidókat , hogy irtsák ki az egész fajt, beleértve a gyerekeket , nőket egyszóval mindenkit... ez be is következett bizonyos feljegyzésekre hivatkozva. Tehát itt egy ellentmondást tapasztalhatunk, mégpedig a 10 parancsolat 1. parancsa ( ha jól tudom) ne ölj! ezzel szemben mégis kiirtottak egy egész fajt, mert isten azt akarta. Tehát itt nem volt bűnbocsánat , semmi olyan dolog amit a késői újszövetség ír, a kettő nem egymásra épül. Szóval rengeteg olyan dolog van , amit a kereszténység számlájára lehetne írni. Nyugodtan hívhatjuk szent holokausztnak. Mai napig vannak olyan keresztény emberek, akik gyökerestől ki akarják iktatni a gonoszságot, még akkor is, ha ez emberi életeket követel. Rengeteg kegyetlen dolgot olvashatunk a bibliában, és vannak kik eszerint cselekednének, ha nem lenne törvény. Szóval nyugodtan ki lehet mondani , hogy a keresztény vallás abszolute nem egyenlő a békével.
2013. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Előzőhez hozzászólva.

A primitiv mentalitás szüleménye az ártó vagyis a rossz szándék meg minden ami rossz.


Ha kicsit intelligensebbek lennének az emberek észrevenének egymást ...akkor ha elégé szélesen látnának és a legfontosabb a ha tisztelni mindenki a másikat!


Albert Einstein egyik idézetében is benne van hogy békét nem lehet erőszakos eszközökkel fent tartani hanem megértéssel és szeretettel... hát igen ...


Szerintem az alapítója az egész vallásnak tényleg jót akart az emberiségnek csak idők során nagyot változott és sok más mentalitással megáldott egyén irányította az egész vallást ... Vagyis az egész már réges rég el lett rontva.

2013. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
Ha használod az eszed rájössz , hogy ez a spiritiszta sátánizmus egy össze vissza gányolt vacak. Lényegében ugyanazt az utat akarják követni mint a Vril Society ... "árja faj kitenyészése" Mindenáron meg kel kötnöd a sátáni pecsétet. Viszont ha megkötötted azt, elbuktál, vesztes vagy! Én nem hódolok be semmiféle erőnek. Főleg , hogy nincs róla 100%-os tudomásom. A spiritusta sátánisták azt hiszik, hogy annyira tudják kinek/minek hódolnak be... Nem, nincsenek vele tisztába. Egyébként is kötelességre szólít fel. Neked pusztító rituálékat kell csinálnod. Azért ne feledjük el, hogy ez is egyfajta programozás. Téged erre programoznak be, szintén rabigába döntenek. Aztán itt vannak az úgymond összeesküvés elméletek. ( Zsidó fóbia) Nem véletlenül írtam így. Zsidók egy idegen földönkívüli fajtól származik szerintünk. Oh persze én meg csillagharcos vagyok. Ha annyira felsőbbrendűbbnek hiszitek magatokat, akkor gondolhatnátok arra is, hogy milyen könnyen be lehet titeket etetni NEM VALÓS dolgokkal, marhaságokkal! Nincs rá bizonyíték , semmire sincs bizonyíték amit a weboldalatokon írtok. Ez csak holmi manipuláció, beetetés az egész. Enki azaz Sátán teremtette az emberiséget, és erre mi a bizonyíték? Nincsenek bizonyítékok, csak érvelések és bemagyarázás. Másrészt a fajelméletekkel sem értek egyet. "minden faj a maga fajával párosodjon" mivel ha ellenkezőleg történik, akkor az természetellenes? Hisz elfogadjátok a homoszexualitást, hoppá! az nem természetellenes? Ameddig nemző képes egy rassz egy másik rassztól, addig tökéletesen természetes dologról beszélünk. Akkor lenne természet ellenes , ha egy ebet akarnál teherbe ejteni . Árjákat akarsz menj Afrikába :) Gondolok itt az elszigetelt törzsekre. Engem nem tudtak beetetni, nem csináltam meg a sátáni pecsétet és ezek után sem fogom megcsinálni. Engem nem lehet beetetni ilyenekkel. A magam ura vagyok és engem ne kötelezzen senki semmire. A keresztény bibliával sem értek egyet mielőtt azt hiszitek keresztény vagyok :D Nem , az sem az én világom. Ami korlátozna, megmondaná mit tegyek, azt nem követem semmiféle formában sem. Én a magam ura vagyok. Nem fogok csak azért pusztító rituálékat csinálni , mert megcsináltam a sátáni pecsétet... nem kell , nincs rá szükségem. Ellenben a meditációs gyakorlatok nagyon hasznosak, amikkel fejleszthetem magam. Ezeknek még én is hasznát veszem
2014. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!