Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények egy része...

Zsizsik666 kérdése:

A keresztények egy része miért fikázza le a pogányokat, ezoterikusokat, spirituális sátánistákat?

Figyelt kérdés

(Először is, ha ezt egy keresztény olvassa, és ő nem tesz ilyet, ne haragudjon meg a kérdésért, mert általában nagyon meg tudtok sértődni, ha rólatok van szó. Tisztelet a kivétel keresztényeknek, akikre nem vonatkoznak az alább felsorolt dolgok!)

Szóval:

Hol marad a felebaráti tisztelet, ami kutya kötelességük lenne a keresztényeknek a pogány/ezoterikus/spirituális sátánista vallású emberek irányába is. Ehelyett ócsárolják őket,basszus 2012 van, nem a középkorban élünk és nem egy-két esetről tudok, ahol lelkileg-fizikailag bántották, anyagilag megkárosították a fent említett vallások követőit, holott, azok semmi rosszat nem tettek a keresztényekkel. Tehát. Nem ócsárolták a keresztények hitét, sem más vallások követőinek hitét, tisztelettel fordultak a keresztények felé, mind a vallást tekintve, mind emberileg.

(Felebaráti szeretetet már meg sem merek említeni,ez oly távol áll az ilyen keresztényektől.)Miért nem a bibliájuk szerint élnek, és úgy viselkednek? Tényleg ennyire buta, gonosz emberek? És hogy merik ezt megtenni, hogy más vallás miatt bántanak valakit, holott ezt a bibliájuk tiltja? Én ezt nem értem. Nekik szeretni kellene az ellenségeiket is, és akkor sem ártani nekik, ha azok kővel dobálják őket,akkor is kenyérrel kellene visszadobniuk. Ehelyett azt látom, hogy szerencsétlen ezosok/pogányok/spirituális sátánisták tisztelettel fordulnak a keresztények felé, és azok, ennek ellenére is bántják őket.(És ebben volt súlyos testi sértéstől kezdve több százezres anyagi kár, lelki terror, szóval elég komoly esetek, az állandó szóbeli bunkóságuk pedig sajnos nagyon gyakori.)Keresztények, akik ilyet tesztek, nem szégyenlitek magatokat emiatt?


2012. máj. 10. 00:25
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

21/30 igazad van, jó olvasni egy értelmes keresztény válaszát.

Én konkrétan csak a spirituális sátánistákról tettem fel a kérdést, a többi más sátánista vallás engem nem érdekel.

2012. máj. 10. 17:57
 32/48 anonim ***** válasza:
de balf*sz vagy kérdező
2012. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Akkor ezekszerint, nem fogom sosme megértenil mi az a sátánizmus :-)

Most sírjak vagy nevessek?


... pedig tényleg érdekelt volna...

2012. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 rajcziz ***** válasza:

Ennél érthetőbben már nem tudom elmagyarázni, mi az a sátánizmus. Fogadd el, hogy így hívják, és kész.

Sátánimádat=a Sátán az isten, akit mindenféle ocsmány módokon kell imádni, mert ezzel polgárt lehet pukkasztani

Sátánizmus=a Sátán az isten; vagy önmagunk megtestesítője

2012. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Pogány?


A szó eredete maga a Bibliai íratok.

A pogány szó jelentése népek, nemzetek.


Óhéberűl: גֹּי גּוֹי (gój gôj)

Ógörögül: Eθνος (ethnosz)


Minden olyan nép, mely nem a zsidó nép, a Bibliai iratok erre alkalmazták.


Tehát milyen pogányságról kérdezel, mindenkiről, aki nem zsidó?

2012. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Értem azt amit leírtál és köszönöm szépen.

CSak úgy érzem ez a sátánosdi dolog nem egészen összeszedett.

Én mindig is úgy gondoltam, ha valaki önálló gondolkodású, ünállóságra türekszik és nem birka mód követni a trendit, akkor az azt a gondolkodás módot felesleges felcímkézni olyan "hangzatos" nevekkel mint a sátánizmus.

2012. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

36/36 igen, felesleges felcímkézni, de ezvan,fel van címkézve, ahogy a vannak r4eformátusok, katolikusok, ortodox bigyók, jehovák, meg stb. Itt is vann többféle ágazat.

Spirituális sátánizmusról beszéltem, azt jelenti, hogy istenük, a Sátán, aki a sumér mitológiában Enki. Vagyis régi többistenhívő vallás, hasonlít a pogány valláshoz. Jógáznak meditálnak. Spirituálisan fejlődnek, minden nap szánnak erre időt.

2012. máj. 11. 16:45
 38/48 anonim ***** válasza:
43%

Az ilyen vallásosok beszűkült felfogású emberek,még Jézus Krisztus bizonyos kijelentéseit sem értik.Furcsa mód megfigyelhető,hogy rendszerint minél fanatikusabbak,annál inkább távol kerülnek a bölcsességtől,felebaráti szeretettől,nem fogván fel,hogy ezzel a saját dolgukat nehezítik meg,és ellene mennek Jézusnak.

"Tényleg ennyire buta, gonosz emberek?"

Valójában inkább csak buták.

2012. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem megszólni akartam. :-)

Csak, ahhoz hogy induvidualisták legyünk, miért kell ahhoz a Sátán? Nem értem. Persze ez már egyáni szoc porbléma, több helyen próbáltátok nekem elmagyarázni. Bevallom én egy kicsit nehezen fejezem ki magam, lehet rosszul tettem fel a kérdést, lehet ez a gond, viszont ti is túl szűkszavúak "hivatalosak" voltatok, konkrétan cska azokat a szavakat használtátok amiket a wikin olvastam. De semmi gond, majd utána járok, bár már próbáltam de nem találtam semmit a neten :-)

Köszönöm a válaszokat és a türelmet :-)

2012. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 rajcziz ***** válasza:
Nem tudok semmiféle hivatalos magyarázatról, hogy miért épp sátánizmusnak nevezik. Szerintem azért, mert a legtöbb vallás (elsősorban a kereszténység) nem tartja jó dolognak az individualizmust, így azért választották a "sátáni" megnevezést, hogy ezzel is utaljanak arra, hogy szembemennek a vallások tanításaival.
2012. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!