Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények egy része...

Zsizsik666 kérdése:

A keresztények egy része miért fikázza le a pogányokat, ezoterikusokat, spirituális sátánistákat?

Figyelt kérdés

(Először is, ha ezt egy keresztény olvassa, és ő nem tesz ilyet, ne haragudjon meg a kérdésért, mert általában nagyon meg tudtok sértődni, ha rólatok van szó. Tisztelet a kivétel keresztényeknek, akikre nem vonatkoznak az alább felsorolt dolgok!)

Szóval:

Hol marad a felebaráti tisztelet, ami kutya kötelességük lenne a keresztényeknek a pogány/ezoterikus/spirituális sátánista vallású emberek irányába is. Ehelyett ócsárolják őket,basszus 2012 van, nem a középkorban élünk és nem egy-két esetről tudok, ahol lelkileg-fizikailag bántották, anyagilag megkárosították a fent említett vallások követőit, holott, azok semmi rosszat nem tettek a keresztényekkel. Tehát. Nem ócsárolták a keresztények hitét, sem más vallások követőinek hitét, tisztelettel fordultak a keresztények felé, mind a vallást tekintve, mind emberileg.

(Felebaráti szeretetet már meg sem merek említeni,ez oly távol áll az ilyen keresztényektől.)Miért nem a bibliájuk szerint élnek, és úgy viselkednek? Tényleg ennyire buta, gonosz emberek? És hogy merik ezt megtenni, hogy más vallás miatt bántanak valakit, holott ezt a bibliájuk tiltja? Én ezt nem értem. Nekik szeretni kellene az ellenségeiket is, és akkor sem ártani nekik, ha azok kővel dobálják őket,akkor is kenyérrel kellene visszadobniuk. Ehelyett azt látom, hogy szerencsétlen ezosok/pogányok/spirituális sátánisták tisztelettel fordulnak a keresztények felé, és azok, ennek ellenére is bántják őket.(És ebben volt súlyos testi sértéstől kezdve több százezres anyagi kár, lelki terror, szóval elég komoly esetek, az állandó szóbeli bunkóságuk pedig sajnos nagyon gyakori.)Keresztények, akik ilyet tesztek, nem szégyenlitek magatokat emiatt?


2012. máj. 10. 00:25
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
36%

Én keresztény vagyok, de imádom ezt a zenét:

http://www.youtube.com/watch?v=4AHR-IWg5wE


Szerintem ti azért nem értitek meg egymást, mert teljesen mást gondoltok a sátán alatt.

2012. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 rajcziz ***** válasza:
100%
Még hadd pontosítsak az ateista sátánizmus megfogalmazásán: a Sátán itt nem egy istenséget jelöl, hanem egy értékrendet, amit a sátánista magának állít össze. Emellett pl. a LaVey-i sátánizmusban a Sátán a világban fellelhető harmónia megtestesítője, de isteni szerepe nincs.
2012. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
55%

És ez a gondolat hazsnos?


az én felfogásom szerint, fontos az egyén és bizonyos helyzetekben és ez nagyon sokszor így van és nagyon sokszor félre értelmezik bizony étnyleg önmagunkat kell előtérbe helyezni.

Ugynais cska akkor adhatsz úgymond eleget ha egészséges vagy ha eleget eszel és kényelmesen alszol, jól ruházkodsz, ha ze nincs meg beteg leszel és senkinek nem válsz hazsnára, és nem tudod segítenib azokat akik rád vannak utalva gyerekek és idős szülők, esetleg ha emberekkel foglalkozol a munkádban.

És az egyéni kibontakozásod, álmaid is fontosak. Dolgozz meg érte hogy zenész, hogy művész hogy sikeres építkezési vállalkozó, építész legyél...

Ez is sátánizmus? :-D

2012. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
55%

Nem ezeknek a képviselése maitt lesz valaki sátánista, amiket írtál. Hanem aki sátánista, elméletileg ezt vallja, amit ide írtál.


Hiába prédikálom én, hogy az a keresztény, aki jó ember és nem az aki hisz Istenben, attól még egy jó ember a te felfogásodban nem lesz keresztény és lehet ő maga sem fogja annak tartani magát.

2012. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 rajcziz ***** válasza:
57%

Hogy hasznos-e a gondolat, azt nem az én tisztem eldönteni.

De a mai világban úgyis mindenki így gondolkodik. Ismételten elmondom, már sokadszor: a sátánizmus nem egyenlő az individualizmussal. A sátánizmus egyik fontos alapköve az individualizmus. Egyébként pedig teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval.

Úgy látom, nincs értelme veled folytatni ezt a beszélgetést, mivel gyakorlatilag minden hozzászólásomat kiforgatod, és valahogy nem tudod észrevenni azt, ami nem érdekel.

2012. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
55%

Sajnálom, hogy így látod, nem akarom kiforgatni. Csak próbálom megérteni.

Viszont te sem válaszoltál az én kérdésemre mi az a sátánizmus. Mert nem értem. Azt sem értem hogy az amit te lírtatok, mitől kapcsolódik a sátánhoz.


Persze nem minden jóember keresztény és nem minden keresztény jóember :-)

ezt én is vallom, mert látom, tapasztalom.

2012. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 rajcziz ***** válasza:

Úgy kapcsolódik a sátánhoz, hogy a teista sátánok számára Sátán az isten. Az ateista sátánistáknak a Sátán szimbolizálja az eszmerendszerüket. Rugaszkodj el kicsit a keresztény Sátán-felfogástól, mert nem csak az létezik.


[link]

2012. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Én nagyon elrugaszkodtam :-)

Azáltal is hogy nem nagyon hiszek benne :-)

Nem vagyok keresztény így nincs mihez ragaszkodnom. Csak a az eddig tudtakhoz.

NNa ezzel is tnaultam valamit köszönöm a wiki linket.

De úgy látom sokat nem tévedtem, létezik olyan ág is amiről én beszéltem, de a többiről nem tudtam eddig, és elfogadom hogy vna ilyen és talán nem is gonosz dolog azok az ágak amikről te beszélsz. De nem értem , hogy ezek mitől vallások, és miközük a sátánhoz.


Ott vanank pl a konfúcionisták, akik kung fu ce tanait követik (remélem jól írtam) ezért nevezik így őket.

De ha nem istenként tisztelik, se nem prófétaként, se semmi ilyen és ehhez hasonló tanítóként. szimplán cska egy eszme megtestesítője... van másik "megtestesítő" is aki pont erre alkalmas lenne és nem lenne olyan elrettentő a neve.

2012. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 rajcziz ***** válasza:
Elrettentő név... a kereszténység egy ősi kivégzőeszközről kapta a nevét. Az miben jobb?
2012. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Semmiben nem jobb, de cska magyarul van így.

Angolul christian, tehát krisztus követő...

2012. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!