Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet a szülő beleegyezése...

Lehet a szülő beleegyezése nélkül megkeresztelni valakit?

Figyelt kérdés
Gyerekem fog születni, és a szüleim vallásosak, nekem persze több eszem ennél, lényeg, hogy úgy látják hogy az a normális, ha a gyerek meg van keresztelve. Félek hogy anyám egyszer csak lenyúlja a gyerekem és megkeresztelteti. Megteheti?

2012. máj. 14. 22:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én családomban is volt hasonló helyzet. Engem nem kereszteltek meg a szüleim, de "jóakaró" rokonok próbálták rávenni a nagyszüleimet, hogy erőszakkal vigyenek el a paphoz. Szerencsére nem mentek bele. Szerintem is beszélj a pappal.
2012. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
nem.
2012. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy lépj kapcsolatba azzal a lelkésszel, akihez édesanyád fordulhatna, ha ilyen badarság jutna eszébe.

És esetleg majd a pap megmagyarázza neki, hogy az ilyen csalások nem az Isten útai.

Egyelőre szülessen meg a gyerek, adja Isten, hogy egészséges legyen.

Talán nem kellene a szüleiddel élned;

talán jó lenne, ha lenne melletted egy férfi is, aki megvédene anyádéktól.

38/f

2012. máj. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A gyerek megkeresztelése kisbaba korban a szülő döntése, később pedig a gyereké. A nagyszülő ne vigye el a gyereket csak úgy. Ez nem normális.

Ha a szüleid annyira szeretnének keresztényt nevelni a gyerekedből, akkor most hagyjanak téged békén és majd később beszéljenek vele, meséljenek a vallásról, Istenről, és majd ő eldönti hogy szeretné-e vagy sem.

Amúgy szerintem a pap se menne ebbe bele. Mármint anyud magánakciójába.

2012. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!