Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus Egyház vagy Hit...

Katolikus Egyház vagy Hit Gyülekezete?

Figyelt kérdés

Melyik szimpatikusabb? Természetesen, ha egyik sem az, azt is lehet írni, nem csupán ez a két lehetőség van.


Köszi a válaszokat xD


2012. jún. 2. 15:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
36%

Egyik se.

Főleg nem a HGY.

Ezt ateistaként mondom.

2012. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
68%

@ Pietrosol:


Mindaddig "rögeszmés" is leszek, amíg ennyi antiszemita írással találkozom... Hidd el, én is örülnék, ha nem lenne ilyen sok. :)


Most újból tettél megalapozatlan kijelentéseket, mondhatnám rágalmakat, mert - állításoddal ellentétben - nem igaz az, amit a Hit Gyülekezetéről írtál. Meg a többi sem. Sorolom:


1. A H. GY. nem szolgál zsidó érdekeket. Ha szerinted igen, bizonyítsd be. Nem dumával, tényleges bizonyítékokkal.


2. A H. GY.-ben senkit nem tiltanak el semmilyen könyv olvasásától, a gnosztikus evangéliumoktól sem. Csak - az összes többi keresztény felekezettel megegyezően - nem tartják ezeket szent, isteni ihletésű iratoknak, mivel nem is azok.


3. Nincs háttérhatalom, sem zsidó, sem másmilyen. Ez az "összeesküvés-elmélet" kategóriába tartozik, amelyeknek kitalálói pszichésen zavart emberek. [Ha nekem nem hiszel, nézz utána a pszichiátriában a "túlzott jelentőségtulajdonítás" fogalmának és hasonlóknak.]

Sajnos sokan bedőlnek nekik, mert ellenőrzés nélkül elhiszik ezeket a zagyvaságokat. Egy kis olvasnivaló, azaz az ilyen elméletek cáfolatai:


[link]


4. Elfogult vagy, és kettős mércével mérsz. A magyarokon és más nemzeteken miért nem kéred számon, hogy "kivessék maguk közül a szemetet"?


5. "Jogos önvédelem? Te melyik csatornát nézed?"

Egyiket sem, csak a netről tájékozódom. Ha gondolod, tudok mutatni néhány cikket és videót...


6. Gondolom, ismered a "hazugság" szó jelentését. Majd magyarázd el a barátodnak is, már ha egyáltalán tényleg mondott neked ekkora zöldséget.


7. Főleg csak a vallásos családokban okozna problémát a vegyes házasság, a nem vallásosokban nem. De ez szerintem teljesen érthető is, kb. ugyanolyan, mintha egy európai keresztény és egy indiai házasodna össze: más nemzet ÉS más vallás; így szinte kizárt, hogy sikeres legyen.


8. Sajnálom, hogy ennyire elfogult vagy. És nem tudom, hogy akkor minek kérdezel, ha nem is a válaszokra vagy kíváncsi... Ja, de, tudom... :P


Shalom, csak azért is. :D

2012. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelmű, hogy a Hit Gyülekezete. (én is hitgyülis vagyok)
2012. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
25%

Németh Sándorról szerintem mindent elárul, hogy a saját édesapja temetésére nem ment el, mert pap temette... Szánalmas! Még ha vmi iszlám szertartás lenne is, akkor is ott vagyok a saját édesapám temetésén!


Második érv: Németh Sándor még a teológiát se tudta elvégezni. Bizony ám kedves hitgyülisek, a jó öreg Sanyi nem "meggyőződésből" lépett ki az Egyházból, egy új szektát alapítva, hanem mert egyszerűen nem felelt meg még papnak sem. Pedig sajnos a Katolikus egyház nem igazán válogathat jelöltekből.


Annyira szívesen megnéznék egy vitát egy teológus prof és Németh Sándor közt. De tudom, tudom, neki nem ez a feladata... No mindegy!

2012. júl. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

^ ... és hogy az általad leírtak nem pusztán kitalációk, amiket valaki hallott egy olyan embertől, aki már egyszer a saját szemével látta Németh Sándort nem túl messziről, hanem tényleg igazak, a hiteles bizonyítékok a következő helyeken találhatók:

...

...

...


(Saját nyilatkozat, interjú, napló, egyéb feljegyzés stb. linkjei vagy konkrét megnevezései, úgymint könyv írója, címe, kiadója, kiadás évszáma, vagy újság neve, cikk írója és címe, oldalszám.)


Előre is köszönöm. :)

2012. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
50%

Nagyszüleim szintén ugyanabban a faluban élnek, ahol az ő szülei (történetesen Gelsén - Zala megye). Nem tudom neked lehivatkozni semmilyen linken, vagy újságcikken. Azért talán ott még nem tartunk, hogy ilyen dolgokból hírt csináljanak. (bár Győzike után...) Szóval én történetesen az özvegy elmesélése után nagyszülőktől, szülőktől hallottam a történetet.


Egyházi körökben is jártasként pedig (pap is akad a családban) konkrétan a teológiai szemináriumról ismert Sándor papi karrierjének híre. De tudod, mit? Igazat adok neked, ez lehet csak amolyan egyetemi legenda... bár erősst kételkedem benne. Egyébként most rákerestem a saját honlapján lévő önéletrajzba, és ott is említi, hogy járt papi szemináriumra.


Mindezek ellenére, továbbra is azt várom, hogy kiálljon egy vitára egy témában jártas teológussal. Erről eszembe is jut egy sztori:

Nagy forgatagban egy jehova tanúja leszólított egy férfit a megtérítés reményében, mondván hallott-e már Jézusról? A válasz persze igen volt, mire kérdezte a térítő, hogy szokta-e olvasni a Bibliát? Erre a válasz: "Persze, de görög, héber, arámi, latin esetleg olasz nyelven gondolta? Miről szeretne beszélgetni?" Több kérdése nem volt szegény embernek. Pechjére pont Bolberitz Pál atyába, a filozófus professzorba botlottak. Ezután hamar elköszöntek, és továbbálltak.


No egy ilyen emberrel való vitát megnéznék. Szerintem tanulságos lenne.


Hozzá kell tennem, hogy nekem nem a hit gyülekezetében megtért emberekkel van bajom, mert egy részük jobb életet él azáltal, hogy végre elkezdte olvasni a Szentírást. De azért eléggé pénzorientált ez a Gyüli, no. Ezt szerintem a belépők és egyéb tizedek után nem kell magyarázni.


Ennél már csak a Szcientológia veszélyesebb.

2012. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Szia. :)


Látod, pont erről beszéltem...

Ismerem a kamuhírek, kacsák és pletykák természetét. Pláne egy kis faluban (bár nem tudom, Gelse mekkora pontosan). Egy pásztor mondta egyszer, hogy a pletyka az, amikor a falu egyik végétől a másikig a gőzekéből Gizike lesz, a pántlikából meg pálinka. :P

Az emberek pedig sokszor "jobban tudnak" dolgokat, mint maguk az érintettek...


Azt tudtam, hogy N. S. katolikus teológiára járt, olvastam valamelyik HGY-s kiadványban (talán egy Új Exodusos riportban, vagy egy régebbi kiadványban, már nem tudom). Az indoklásra sem emlékszem pontosan, de az biztos, hogy más volt.


Ha bírod a teológiai vitákat, akkor olvasgass itt, a GYK-n; bámulatosan tudják a különböző felekezetekhez tartozó hívők anyázni egymást. :D

(Én sem vagyok kivétel, időnként belemegyek ilyesmikbe...)

Vagy keress a YouTube-on vitákat: van egy rakás videó, amikben a különböző gyülekezetek pásztorai lehamisprófétázzák egymást, gondolom, csak úgy szeretettel, mindenesetre különböző bibliai igehelyekre hivatkozva...

De rendes viták is vannak, pl. messiáshívő zsidó és ortodox rabbi. :)


A JT-k egy külön téma, inkább nem mennék bele; úgyis már elég nagy JT-gyilkolászó hírében állok itt, a GYK-n... [Pedig az általad említett nyelvek közül egyedül az olasszal vagyok aránylag jóban, meg persze az angollal. :D ]


Magánvélemény: tapasztalataim szerint is kissé túlhangsúlyozza a HGY a pénzügyi oldalt, úgy értem, többet beszélnek róla Istentiszteleten, mint a többi felekezetben.


De az biztos, hogy a tized nem kötelező, hanem lelkiismereti kérdés. Belépő pedig egyáltalán nincs; legalábbis tőlem még soha nem kértek, akárhányszor voltam is ott, és mástól sem hallottam ilyesmit.


Csak a szci veszélyesebb? :Oo

Épp tegnap írtam egy választ egy másik kérdéshez, amelynek kérdezője szerint a HGY az egyik legvitatottabb felekezet; bemásolom, amit oda írtam:


"... valószínűleg a szcientológusokat tartják világszerte a legveszélyesebbnek, több országban is betiltották a tevékenységüket; Jehova Tanúit is többször tették már feketelistára (Mo.-on is), szintén világszerte igen vitatott a működésük. Nemrég olvastam egy régebbi hvg-s felmérést, miszerint Mo.-on közel ugyanannyian vannak, akik betiltanák a JT egyházat, mint amennyien engedélyeznék. [Személyes megjegyzés: számomra érthetetlen, hogyan maradhattak egyházi státuszban, holott a vonatkozó (új) egyházi törvényben előírt feltételek közül több is van, amelynek nem felelnek meg.]

Aztán szintén igen vitatottak a különféle muszlim és buddhista csoportok és persze a krisnások is. (Szintén egyházi státuszban.)

Nagyegyházak... a katolikus egyház múltjáról és jelenéről kilométereket lehetne írni. Nézz körül itt, a GYK-n is akár, mennyi vita van erről.

A református egyház néhány vezetője hírhedten antiszemita, márpedig ezt jelenleg a többség nem nagyon tolerálja.

Kisegyházak és egyéb keresztény / keresztény jellegű felekezetek: talán az alacsonyabb létszámból következően nincsenek jelen annyira a médiában, ill. kevesebbet tudnak róluk az emberek; de pl. a mormonokat az USA-ban veszélyes szektaként szokták emlegetni; ill. az adventisták szintén szerepelnek egy szektaellenes segítő honlap listáján. És akkor még a különféle, okkultizmussal kevert tanításokat valló csoportokat nem is említettem... "


Nos, hát így állunk...


Üdv neked. :)

2012. júl. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy végre olyasvalaki írt, aki végre ténylegesen képben van dolgokkal. Értem én, hogy te a HGY tagjaként őket tartod jobbnak, én katolikusként az Egyházat. Furcsa is lenne, ha nem így gondolnánk...


Szinte már vártam a kis faluban terjedő pletykák választ. Magas labda volt, elismerem. Szerintem az özvegy azért eléggé az érintettek kategóriába sorolható, bár lehet hogy ő maga is félreértette a helyzetet. Node a tény, az tény. Ha figyelmen kívül is hagynám azt, amit meséltek, elég annyi, hogy NEM volt jelen a temetésen. Ezt pedig nem igazán fogom tudni bizonyítani, és nem is áll szándékomban. Csupán morális kérdést vet fel.


A tizedről:

Ha naponta 10x elmondom, hogy a pénz, az anyagiak mennyire nem fontos, és hogy könnyebb a tevének a tű fokán,mint a gazdagnak... stb. Szerinted mit sugall ez? Hát persze hogy azt, hogy adakozz... nekünk! No de ezzel se lenne baj, ha nem mennének bele tönkre családok. Neves lelkiatya, családi jóbarátként mesélt összetört családokról, akikkel dolga volt a HGY után. Megéri összerakni őket valahogy.


GYK-ra általában jókat röhögni járok fel, csak valamikor belefutottam ebbe a kérdésbe. Nem gondolom, hogy itt lehet észérveket ütköztetni, mert mindig akad valaki, aki 5általánossal bepötyögi az aktuális hülyeségeket.


Ne haragudj, ha téves információim voltak, de talán te tudsz válaszolni nekem:

A vidámvasárnapon, én pl beülhetnék ingyen az első sorba? Oda a jólöltözött öltönyös emberek közé. Persze én is felvennék egy tisztességes öltönyt.


Hozzáteszem a katolikus miséken én is hülyeségnek tartom a perselypénzes dolgokat. Ha valaki akar, ad a külön perselybe, atyának kézbe, stb. De azt is látni kell, hogy az Egyház mennyi szolgáltatást nyújt (szociális téren), és persze az önfenntartásra is igen komoly pénzek elmennek. Amik adakozás nélkül is mennének, ha az állam visszaadta volna az egyházi birtokokat. De ez egy másik történet.


Volt alkalmam több hitgyülekezetés emberkével beszélgetni már. A legjobb egy Bp-Veszprém út volt, amikor bármit is mondhattam, a válasz az volt, hogy rosszul tudom, mert neki a Szentszellem súg, és neki van igaza. Pont. Kész. Vége! Vele nehéz volt dűlőre jutni:-) Érdekes élmény volt, no.


Az Egyház rengeteg támadást kap vélt vagy valós problémák miatt. Sajnos sokszor tényleg hagynak támadási felületet. Hosszasan sorolhatnám ezeket. A nagy létszám miatt már-már csupán megszokás lett. De ha csak azokat tekintem, akik komolyan katolikusnak vallják magukat, tudják is hogy mit jelent ez, és próbálnak is eszerint élni, akkor megtaláltam az igazi Katolikus Egyházat. Számomra a legjobb választást ők jelentik.


Én személy szerint voltam már a szcientológusoknál is, nagyon érdekes a térítési metódusuk, hogy úgymondjam a trükkjeik. Baromira ki van találva, hogy mit mikor miért... Értenek hozzá no. A laikus pedig örül, hogy itt megértik. Jó pénzért. De ez más történet.


Amint korábban írták, a HGY erősst úgy tűnik, hogy már-már cionista nézeteket vall. Nem kellenek összeesküvés-elméletek, mert ezek nélkül is egészséges életet él az ember. Csak érdekes megfigyelni, hogy milyen beszédek zajlanak egy-egy vidámvasárnapon. Valaki írta, hogy a többség nem nézi jószemmel az antiszemita hozzászólásokat. Szerintem a többséget hidegen hagyja, utána jönnek, akik ténylegesen antiszemiták, és utána pedig akiket ez zavar. De valójában, most komolyan, ki a fene foglalkozik ezzel? Az egyik leginkább fajgyűlölő nép a zsidó. És ezt a saját Tórájukat olvasva állíthatom. Nem bántásból, de hát no. Tessék olvasgatni belőle. Érdekes. Vannak jó tanácsok is, pl a pénz miben tartására.


Node már így is sokat írtam.


További szép nyarat!

2012. júl. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad az eddigi válaszokat, akkor láthattad, hogy gyerekkoromban katolikusként neveltek egy ideig, amíg hagytam magam... :D

(Ha nem, akkor olvasd el: 3. sz. alatti válasz.)


És meglepi: sokan hiszik azt, hogy hites vagyok, pedig nem. :)

Voltam egy ideig, és előtte és utána is mindig "lojális" voltam a gyülihez; idén meg már kétszer elmentem látogatóba a csarnokba, és mennék többször is, ha lenne lehetőségem. A Vidám Vasárnapot kb. az induláskor kezdtem nézni, de az utóbbi években nem néztem. Szóval, azért valamennyire tényleg képben vagyok.

Nem hinném, hogy ismeretlenül beülhetnél az első sorba, akármilyen szép öltönyt is vennél fel. :D

Ugyanis ott a helyi (= pesti és vidéki) gyülekezetek pásztorai és a presbiterek szoktak ülni. Meg azt hiszem, a másodikban is. :D

Viszont az egy közkeletű marhaság, hogy fizetni kell az első sorokban levő helyekért. Tehát ülhetsz oda ingyen, csak időben (= nagyon korán) kell érkezni, különben nem lesz már hely. :D


A pénzről: Nem szokták azt mondani, amit írtál, sőt, az ún. "bővölködés-teológiát" favorizálják inkább; amibe persze megint bele lehet kötni, és bele is szoktak más felekezetek, akik pedig pont az azt igazoló igeverseket nem veszik figyelembe. :P

És a gyüli fenntartásához is sok pénz kell, plusz vannak karitatív cuccok, mint pl. a Hites Adakozók Hálózata (HAH), és ezen kívül is végeznek társadalmi / önkéntes munkákat (pl. a vörösiszap-katasztrófánál és egy Mo.-i árvíznél nyújtott segítségről konkrétan tudok, meg hajléktalanok rendszeres kajáltatásáról, rászorulók segítéséről; de biztos van több is).


A temetés témában viszont nem tudok mit mondani, mert erről nem is hallottam még; találgatni meg nem szeretnék, de tényleg lehetett bármi.

Az összetört családokról szintén nem tudok nyilatkozni, én nem tapasztaltam ilyesmit. Hallani hallottam egy-két elég meredek dolgot, de tényleg nem jellemző. Meg hát kérdés, hogy miért és hogyan is törtek össze pontosan azok a családok, mennyire saját emberi hibákból, és mennyire a gyüli miatt. Amúgy azt gondolom, hogy ezeket feltárni szinte lehetetlen utólag, és menet közben is elég hosszadalmas és bonyolult.


Amit a kat. egyházról írtál, szinte szó szerint leírhatnám a HGY-ről és más felekezetekről is. Amit én látok, az az, hogy az arányok mások. Pár évvel ezelőtt mozogtam egy ideig katolikus körökben (nem templom meg ilyesmi), és nagyon nem jó tapasztalatokat szereztem; de nem kezdek bele a felsorolásba. A lényeg, hogy a protestáns kisközösségekben sokkal több odaszánt életű embert látok, akik komolyan veszik a hitüket.


A szciről épp van most egy kérdés, ahova másoltam be néhány linket, ha érdekel a téma, nézz bele.


Zsidó-cionista-Izrael témában szintén eléggé felkészült vagyok, láthattad az előző válaszaimból is talán... :D

Bár amit itt nem láthattál, hogy már Ozzyt és Pietrosolt is televágtam linkekkel több kérdésüknél is :D ; de sajnos nagyon úgy tűnik, hogy figyelmen kívül hagyják ezeket. (Sőt, "erősst" úgy tűnik; tetszik ez a tájszó, kedvelem az ilyesmit; ezt speciel most hallottam másodszor, de elsőre is tőled. :D )


Úgyhogy arra az állításodra, miszerint az egyik leginkább fajgyűlölő nép a zsidó, és ezt a saját Tórájukra alapozod; egyelőre csak annyit kérdezek: melyik Tórát olvastad? Pontos választ, légy szíves. :)


Üdv. :)

2012. júl. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, most vettem csak észre, hogy Tórát írtam Talmud helyett... Nagyon nem mindegy XD Bocsánat a bakiért, mentségemre, hulla fáradt voltam már:-)


Mindjárt előkeresem a könyvet, egy világháború körüli fordítás. Bingo! Luzsénszky Alfonz fordítása, 1940. REngeteg támadás érte a könyvet anno (4 Talmud-per is volt), de végül mindegyik kimondta, hogy a fordítás nem tér el az eredetitől. Az utolsóban szakértőként a zsidó rabbiképző szeminárium talmudtanára volt kénytelen elismerni a mű tárgyi hűségét.


De vigyázz, mert:

A gój, aki olvassa a Talmudot, méltó a halálra. Nem pontos az idézet, mert fene se fogja átböngészni, hogy hol van benne, de érdekes :-)


Ha arányokról beszélünk, igazat kell adjak neked. Mivel ezekbe az új vallási irányokba általában nem "beleszületnek" emberek, ezért az oda történő catlakozás látványosabb, és nagyobb fokú intenzitást igényel. Ugyanez megtalálható a katolikusoknál is, azonban ott a monotonitásból nem mindenki kapja meg ugyanezt. Megfáradt papok, unalmas misék, gépies liturgiák... De aki tényleg benne van, megtalálhatja azokat az értékes embereket, akikkel együtt nagyon jó közösségeket lehet létrehozni.


Én személy szerint örülök, hogy ennek az egyáznak közelről a részese lehetek. Így olyan emberekről hallhattam, akikről szerintem mindenkinek már általános műveltség részeként is hallani kellene. Gondolok itt a szentekre, köztünk járó eszméletlen hitű emberekre, papokra, nővérekre. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy mennyire szerencsések vagyunk, hogy egy II János Pál ténykedését elsőkézből figyelhettük. Teréz anya munkáját láthattuk, csak hogy a legismertebbeket említsem. ÉS aztán ott vannak azok az öreg atyák, akik annyi bölcsességet árasztanak magukból pl.: Placid atya, vagy éppen Gyökössy Bandi bácsi a refiknél. Na őt tudom ám csak ajánlani bárkinek felekezetre, nemre, színre, lábméretre való tekintet nélkül. Köztünk tevékenykedő vidéki és pesti atyák, lelkészek, szerzetesek. Ferences atyák Esztergomtól Déváig, és még sorolhatnám...


Az például egy külön pozitívum a keresztény egyházban, hogy nem jelent ki kategórikusan olyan dolgokat, pl hogy csak ez és ez üdvözülhet akkor ha... stb. Nem! Elfogadja a saját hitedet, a saját döntésedet. Hgy jön ahhoz egy egyszerű ember, hogy kijelentse, hogy te bizony nem üdvözülhetsz. Még az öngyilkosokra sem mondja ki!


Egy hitgyülis sráccal beszélgetve hallottam azt, hogy sajnos mi nem üdvözülhetünk. Ok. Magamat értem. De hogy II János Pálról, Teréz anyáról, Szent Ferencről és hasonló emberekről kijelenti, hogy ők bizony jó emberek lehettek, de NEM üdvözülhetnek... ??? Érv a már említett, nekem a Szentszellem súg. Hát ne haragudjon meg a világ, de azért no.


Az erősst kifejezés valamely erdélyi utam után ragadt rám. Egyébként zalai lévén szintén sok hasonlóval találkozom.


Zsidó témában meg szerintem felesleges bármiről is vitatkozni. Aki olvasott a témában, úgysem fog véleményt változtatni, akit pedig nem érdekelt eddig, ezután sem fog. Tudom, ez most a viták létjogosultságát kérdőjelezné meg, de szerintem kevesen voltak képesek ebben a kérdésben egyik oldalról a másikra vándorolni. Ma közeledett a kettő egymáshoz, ami diéretes. Ez az egész senkit nem érdekelne, ha nem lenne ennyire felfújva. Ha Simon Perez nem tesz ilyen meggondolatlan kijelentést, miszerinte felvásárolták Legyelországot Mahattant és Mayarországot. Ha nem épül itthon immár a sokadik izraeli kézben lévő lakópark vagy egyéb biznisz (Sukoró, plázák, botrányok, stb...).


Egyébként pedig ez a válság is csak a szélsőségeknek kedvez. De ez már egy újabb téma.


Visszatérve én maradok az Egyháznál:-) akármilyen csökött is. Egyébként nem tudom tudtad-e, de Magyarország missziós terület már pár éve. Röhej! Nándorfehérvár után.


No sziasztok!

2012. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!