Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus Egyház vagy Hit...

Katolikus Egyház vagy Hit Gyülekezete?

Figyelt kérdés

Melyik szimpatikusabb? Természetesen, ha egyik sem az, azt is lehet írni, nem csupán ez a két lehetőség van.


Köszi a válaszokat xD


2012. jún. 2. 15:43
1 2 3 4
 31/40 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia ma 09:07!


Miután a teológiával nem boldogult,a ma már saját maga által okkultnak titulált reiki felé fordult!


Farizeus a javából!

2012. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Szia :)


Nem csak te voltál fáradt, én is... Merthogy én is a Talmudra gondoltam, és nemhogy nem vettem észre a bakit, hanem még lazán le is írtam ugyanazt. :D


Mindenesetre a válaszod jó, legalábbis olyan szempontból, hogy legalább meg tudtad határozni. Nemrégiben megkérdeztem ugyanezt valakitől, ő meg visszakérdezett: "Hogyhogy melyik Talmudot? Hát _a_ Talmudot..." - vagy valami ilyesmi. Szóval gőze nem volt arról, hogy alapon kétféle Talmud van, a jeruzsálemi és a babiloni, ezeknek is több változata; vagy hogy létezhetnek hamisítványok vagy rossz fordítások; arról nem is beszélve, hogy a Talmud nem azonos szinten van a Tórával; vagy hogy a fő részek a Misna és a Gemara, és tkp. ezek vitairatok stb.


De a sok szöveg helyett inkább mutatok egy kérdést, amiben nálam sokkal okosabb és hozzáértőbb személy fejtette ki ezt a témát részletesen; ill. pontosan a Luzsénszky-féle ferdítésről (is) ment a vita:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Pont a talmudos részt ugyan nem olvastam végig, meg igazából vitaképtelennek is tartom az egyik válaszolót, de azért érdemes elolvasni szerintem.

És igazad van, mert az emberek nagy része egyszerűen képtelen megváltoztatni a gondolkodásmódját; belátni, hogy tévedett valamiben. Nem mondok most konkrét példákat. :D

De ha végigolvasod ezt a kérdést az elejétől, itt is találsz majd. :D


Simon Perez kijelentésével kapcsolatban: tényleg nem volt átgondolt szerintem, de remélem, nem gondolod, hogy komolyan gondolta...

Tudod, ez olyan, mint egy régebbi, poénosnak szánt kifejezés, amit mondogattunk egymásnak: Megveszlek kilóra... Pedig eszünk ágában sem volt ilyesmi. Perez is csak azt akarta kifejezni, hogy gazdaságilag fellendült az ország. Hát, elég rosszul jött ki a dolog... De az is érdekes, hogy csak a magyar szélsőségesek csinálnak ebből fesztivált, a többi érintett ország nem.


Azt pedig vajon tudod-e, hogy hány német, olasz, svájci, francia és orosz vállalkozó vásárol ingatlanokat Magyarországon?



A vallási témákról: Az általad említett egyházi személyek közül Teréz anya munkája igazán tiszteletre méltó szerintem; ill. Gyökössy Endréről is hallottam már, meg azt hiszem, olvastam is tőle valamit régebben.


Az nagyon érdekes, amit írtál a "keresztény egyházról" - a katolikusra gondoltál? Csak azért érdekel, mert a katolikus egyháznak hallottam valami olyasmi tételét, hogy tulajdonképpen persze, üdvözülhetnek mások is, de valahogy mégiscsak a kat. egyházon keresztül. Nem emlékszem pontosan, de nem is baj, úgysem hiszek ebben. :P


Az öngyilkosokkal kapcsolatban pedig pár hete írta itt valaki, hogy az egyház nem mond ilyet; írtam is, hogy jó ezt tudni, és jó lenne, ha a mezei katolikusok is tudnák, mert akkor nem beszélnének h.lyeségeket. (Ott, a kérdésben is írta egy katolikus, úgy emlékszem, Ozzy, hogy az öngyilkosok nem üdvözülhetnek, ill. hallottam egy magánzó kat. tanítónőről, aki előadta a gyerekeknek egy állami iskolában, hogy József Attila tutira a pokolban van, mert blablabla... Na, az ilyesmiktől tudok elájulni. Szégyen.)

Nem tagadom, megtérésem után egy ideig én is így gondolkodtam, de már nem, mert azért fejlődik is az ember. :)


Ez azt hiszem, érvényes egyéni és közösségi szinten is; pl. eleinte szinte minden újonnan alakult közösség azt hirdeti, hogy ő az "egyedül üdvözítő", de aztán (optimális esetben) előbb-utóbb észhez térnek. Kivéve pl. a JT-ket, de hát ők nem is igazán keresztények, az Egyházak Világtanácsa sem ismeri el őket, csak keresztény jellegűnek.

Konkrétan a HGY-ben biztos, hogy nem tanítják a kizárólagosságot; de volt már olyan tapasztalatom, hogy egy hölgy imában hálát adott azért, hogy "az egyedül üdvözítő gyülekezethez" tartozik... Én meg csak lestem, hogy vajon hol lehetett, amikor erről beszélt a pásztor. De persze ez is egy olyan dolog, hogy vagy odafigyel valaki, vagy nem.

Lehet, hogy az általad említett srác is pont akkor nem volt ott (egyszer sem... :Oo), vagy nem figyelt oda, vagy egyik fülén be, a másikon ki...


A másik pedig, hogy a Szent Szellem nem súg olyasmit, ami ellentétes a Bibliában leírottakkal. Márpedig ez az.


Üdv. :)

2012. júl. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Furcsállom, hogy még amiatt nem alakult ki vita, hogy a HGY-ben olyanokat tanítanak, hogy 18 éves korodig gyerek vagy, nem lehetsz szerelmes, mert az a felnőtteknek való, nem lehet párod. És ha lesz, akkor is csak a házasság utáni szex az elfogadott, és csak akkor, ha gyereket akarsz csinálni. Ja, és csak egy párod lehet az egész életedben. Hát szerintem ez egy elég csökött gondolkodás, de ismerek egy pár HGY-s tinit, és ők mind így vélekednek. Na meg nyáron, az 50 fokos hőségben is csak hosszúnadrág. Ennek van valóságtartalma, vagy csak ők találták ki? Elég durva, főleg, hogy ezt ilyen faarccal, "én csak a gyüliért élek", elvetemült nézéssel mondták.
2012. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Szóval ismerek egy pár HGY-s tinit, és ezt ők mondták, hogy nekik ez így van megszabva.
2012. júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

^ Szia :)


Én meg azt furcsállom, hogy ilyesmit mondtak neked a tinik... :Oo


Ha végigolvastad a válaszokat, láthattad, hogy eléggé "otthon vagyok" a témában; így teljesen biztosan le tudok írni néhány dolgot:


1. A házastársak közötti szexualitást nem kizárólag gyermeknemzési célra tartják megengedhetőnek; sőt, ellenkezőleg: Nézz meg néhány kérdést akár itt, a GYK-n; pontosan a hitesek (és az egyéb "szektások" :D ) szoktak leginkább érvelni a kölcsönös örömszerzés mellett.


2. Nem igaz, hogy csak hosszú nadrágot lehet hordani. Nincs semmi gáz a szoknyával; úgy emlékszem, csak a nagyon miniket nem javasolják (térd felett érőeket).


Ha érdekelnek a részletek, valamelyik régebbi Új Exodusban elég hosszan tárgyalták a szerelem - párkapcsolatok témát; lehet, hogy a netes változatban is megtalálod.


A többivel kapcsolatban nem tudok konkrétumokat, de nem tartom valószínűnek, hogy pont így lennének igazak.

2012. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Köszönöm:) Hát,lehet hogy csak a szüleiknek a hülyeségei...:) Amúgy nekem azért szóltak be, mert egy miniszoknyába voltam, alatta meg egy vastag cicanadrág... egyátalán nem volt kirívó pedig.:S
2012. júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Elképzelhető, hogy a szülők viszik túlzásba a dolgot, esetleg valami régi téves berögzülés miatt, vagy mert félreértettek valamit. De az is lehet, hogy a kölykök értették félre, amit a szülők mondtak... :D

Szóval, nem tudom.


Így újraolvasva a válaszodat viszont pontosítanék a "többi" kategóriában: Az úgy nagyon nem értelmes, hogy "nem lehetsz szerelmes"; szerintem arról lehet szó, hogy nem javasolják, hogy túl korán elkezdjenek érdeklődni a másik nem irányában. A "nem lehet párod" szintén javaslat-szinten lehet; ill. inkább azzal a kitétellel, hogy ne kövessék a "világi" tinik rossz példáját, azaz a folyamatos partnerváltogatást. Őszinte, komoly kapcsolat ellen azért kevesebb lehet a kifogás; de az biztos, hogy tényleg no sex, mert a Biblia tanításának megfelelően annak csak és kizárólag a házasságon belül van helye. (De mint már tudjuk, akkor már nem csak a gének továbbadása a cél. :D )


Szintén a Biblia alapján valóban az az optimális, ha csak egy házastársa van az ember fiának / lányának életében; de itt megint nincs szó arról, hogy tilos a válás; mert vannak bizonyos esetek, amikor megengedett (főleg akkor, ha a másik fél házasságot tör, azaz megcsalja a házastársát; ill. esetleges agresszió vagy bántalmazás esetén; ill. lehetnek még olyan egyedi helyzetek és körülmények, amikor "szabályosan" el lehet válni.)

De a cél biztosan nem a válás, hanem a házasság megtartása; tehát a fiatalok tényleg nem úgy indulnak neki, hogy majd pár év után csere legyen...


A miniszoknya + cicanadrágoddal kapcsolatban pedig az jutott eszembe, hogy ugye szerinted ez egyáltalán nem kirívó. És a mai világban tényleg nem az, ha körülnéz az ember például az utcán. De én sem tartom normálisnak a mai szokásokat; és most ki fogsz akadni... :P

Szerintem a spagettipánt még elmegy, de a kilógó melltartópánt már nem; a pocikirakós felsők, topok szintén nem; a csípőnadrágból kilógó bugyikról nem is beszélve... Annál már csak az rosszabb, amikor a fiúk gatyája látszik ki félig a kelleténél két számmal nagyobb méretű, lecsúszott nadrágjuk felett... :P


Szóval, akkoriban, amikor elkezdtem gyülekezetbe járni (egy kis szabadkeresztény közösségbe), még én is a "szokásoknak megfelelően" öltözködtem. Simán elmentem Istentiszteletre egy szál lasztexnadrágban (még csak miniszoknyát sem vettem fel hozzá :D ); vagy más "tapadós" cuccokban (stretchfarmer, vagy szűk szoknya). Annyiban moderáltam magam, hogy azért a nagyon mini szoknyáimat csak a gyülin kívül hordtam. És teljesen ki voltam akadva, amikor egyszer-kétszer finoman kifogásolták az öltözékemet...

De egy idő után már nem volt ilyen probléma, tényleg visszafogottabban öltözködöm. Voltak vicces sztorik, de nem írom le az egészet, már így is elég hosszú lettem. :D

2012. júl. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

De elolvastam! :D És köszi :) Hát, pedig én elég szolidan öltözködöm :) Szóval vagy a lábamat, vagy a mellemet hangsúlyozom, vagy egyiket sem. Kettő együtt az sok lenne...:)

Komoly kapcsolatok-hát igen, én sem értem a korombelieket, szinte azt se nézik hogy kivel, csak a lényeg, hogy valakivel. :(

2012. júl. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2012. júl. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként látom, elhangzottak már zsidóság elleni vádak is mint pl a híres ,,felvásároljuk magyarországot,, beszéd. Mire egy válaszadó: ugye nem gondolod, hogy igaz is? Pedig de, nagyon is. Gondolok itt pl Sukoróra, nem tudom ki emlékszik még de Ferike kinek akarta eladni majdnem semmi pénzért azokat a földeket? És ki akart oda kaszinó várost építeni? A politikában is ott vannak, kapásból három esetet is tudok mondani:

1, Mikor valamelyik ,,neonáci,, politikus azt mondta, el kell törölni a holokauszt ünnepet és helyette legyen: A háborúkban elhunytak emléknapja. Erre a kapásból mindenki neki támadt, hogy náci így és náci úgy. Miért Don kanyarra nem emlékezhetünk meg? Vagy az olasz frontra ahol a dédapám is harcolt? Vagy a gulágokban elhunytakra? Nem, ezek szerint! És mindezt miért? Mert ők csak gojok voltak. Hiszen gondoljatok bele: anno Jézust sem azért feszítették keresztre mert a papok irigyek voltak rá(ez a hivatalos) hanem mert Jézus abba a dologba tiport bele ami a legfontosabb volt számukra, az önnön kiválasztottságukba. Mert ők beleszerelmesedtek ebbe a tudatba. Bizony minden tiszteletem azoknak a zsidóknak akik tisztességesen élnek,de tény, hogy legtöbb lenéz minket, egyszerű embereket.

2. Horthy szobrának leöntése festékkel. Nagy szégyene ez kicsiny hazánknak, hogy ilyen megtörténhet és tulajdonképpen semmivel sem büntették meg a vádlottat. Horthy is egy ember volt aki követett el hibákat de a hazáért élt és halt plusz mikor megtudta, hogy mi az igazi célja Hitlernek a zsidók deportálásával rögtön leállította a zsidók kivitelét. Csak akkor már késő volt...

3. A MAZSIHISZ még mindig a 2. világháború miatt szívja a vérünket. Az utolsó per azért tört ki, mert ,,a deportált zsidókat nem a megfelelő módon szállították a vagonokban,,. Miért a magyar katonaság tán luxus vagonokban utazott? Háború volt könyörgök és a háború-sajnos- áldozatokkal jár amibe a zsidóság is beletartozott mint MINDENKI MÁS! Ha feltétlenül megemlékezni akarunk valakikről, akkor azok a gulágokban elhunytaknak lennének hiszen számban sokkalta felülmúlja a holokauszt áldozatait! Próbálnak minket külföldön befeketíteni, hogy mi nagy fasiszta nép vagyunk holott sosem felejtem el, drága nagyanyám mondta: ,,Fiam, mikor a zsidókat vitték ki Kölcséből, az egész falu ott állt kint és mindenki sírt.,, Akkor mi vagyunk a fasiszták?

Annak, hogy sokan ellenük vannak mint látjátok vannak létjogosultságai. De ha megnézitek minden Magyarországot kizsákmányoló multi zsidó kézen van. Ahogy a bankok is...Hangsúlyozom: elítélem az antiszemitizmust de néha megtudom érteni azokat akik azok! Végezetül kedvenc magyar gondolkodóm, Prohászka Ottokár véleményével búcsúzom a zsidóságról: ,,Mi az antiszemitizmust nem faji, vallási, hanem szociális, üzleti reakciónak fogjuk fel,, Én osztom a véleményét! Bár lehet én vagyok a hülye, ki tudja :)

2012. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!