Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus Egyház vagy Hit...

Katolikus Egyház vagy Hit Gyülekezete?

Figyelt kérdés

Melyik szimpatikusabb? Természetesen, ha egyik sem az, azt is lehet írni, nem csupán ez a két lehetőség van.


Köszi a válaszokat xD


2012. jún. 2. 15:43
1 2 3 4
 11/40 Ozmium42 ***** válasza:
45%
Elfogult vagyok a katolikus egyház mellett, mert katolikus vagyok, úgyhogy ez a szimpatikusabb. A Hit Gyülekezetét egy felforgató szektának, szemben a katolicizmus tradicionalizmusával. Másrészt pedig a gyüli cionizmusa félelmetes méreteket ölt, itt már régen nem felebaráti szeretetről van szó, hanem Izrael- (egy szekularizált állam) és zsidóimádatról.
2012. jún. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
46%

Egyértelműen Hit Gyülekezete.

Butaságokat írnak itt egyesek,feltehetően tudatlanságból.Ezek az állítások a Hit Gyülekezetéről csak egy ellenséges propaganda sulykolásából valók, semmi köze az igazsághoz.Azért, mert valaki állít valamit valakiről, vagy valamiről, az még nem lesz igaz rá, ha elég sokat mondja sem. A Hit Gyülekezete nem imádja Izraelt, hanem Izrael Istenét, aki Ábrahám, Izsák, Jákób Istene, Jézus Krisztus Atyja. Bibliai világnézetet hirdet, elfogadja, és tanítja az ó és új szövetséget.A tízparancsolat szerint arra tanít, hogy tisztelje az ember a szüleit.Nem családellenesek, sőt! Ennek éppen az ellenkezője igaz.

2012. jún. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
48%

Katolikus Egyház egyértelműen. ÉS csatlakozom Ozmium és Katolikus Akció válaszaihoz, leírták az én gondolataimat is. :))

A pontozásból ítélve a kérdés olvasói között meg a szektások vannak többségben...

2012. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 Ozmium42 ***** válasza:
36%
Németh Sándor egy alkalmat sem mulaszt el, hogy Izrael államot, és a zsidó népet bálványozza. Szerintem ez egyértelmű, és majdnem tetszőleges Vidám Vasárnapot végignézve ez nyilvánvalóvá is válhat bárki számára. Én végignéztem párat, és ez jött le. Nem engem kell emiatt lepontozni, én nem hallomásból mondom ezt.
2012. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
44%

@ Actio Catholica:


Szerintem elég lett volna egy üres választ elküldeni, a nicked úgyis sokat elárul. :D

Tréfát félretéve: nem akarok vitát nyitni, csak érdekelne, pontosan mik is azok a tanítások, "amelyek bizonyíthatóan az ókori keresztények vallottak, és ma már csak a Katolikus Egyház vallja azt annak tisztaságában". Csak úgy felsorolás jelleggel és alátámasztással.


Továbbá a Hit Gyülekezetéről írott kritikád pontosítására is kíváncsi lennék (milyen liberális ideológia konkrétan, ez miben nyilvánul meg, milyen dolgokat tulajdonítanak a Kat. Egyháznak alaptalanul).


Előre is köszönöm.



@ Pietrosol:


Mintha azt írtad volna nemrég, hogy nem vagy antiszemita... Akkor milyen kifejezés már ez a "zsidó praktika"???

Az állításod pedig egyszerűen nem igaz, nem szoktak senkit ilyesmire kényszeríteni. A Hit Gyülekezetével kapcsolatos kérdésedre szerintem épp elég megnyugtató választ kaptál ahhoz, hogy ne ülj fel az ilyen mendemondáknak.



@ Ozzy:


Sajnálattal látom, hogy neked meg hiába több zsidós kérdésedre is írtunk már rengeteg választ, mégsem tudsz kijönni ebből az undok antiszemitizmusból... :(

Teljesen világos az is, hogy a Hit Gyülekezetét is ezen a torzítós szemüvegen keresztül nézed, azért látod az Izrael iránti tiszteletet, megbecsülést eltúlozva. Olyan ez a szemüveg, mint Andersen meséjében, a Hókirálynőben a széttört tükör üvegszilánkja: akinek a szemébe belekerült egy picike darab, az onnantól kezdve nem tudta a valóságnak megfelelően látni a világot.


Üdv. :)

2012. jún. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Ozmium42 ***** válasza:
21%

Nem fér a fejembe, hogy egy szekularizált tehát Istentelen állam, amely ráadásul mai napig rendszeresen provokálja, időnként öldösi a környező népeket, amelynek a politikája valószínűleg a legrasszistább és sovinisztább a világon, aminek a megalapítását még a vallásos zsidók is bűnnek tartják, mennyiben érdemel tiszteletet és megbecsülést keresztény vallási alapon. Azt mondod, hogy én antiszemita vagyok, de azért Magyarországon ez nem vezető politikai irányvonal, míg Izrael annyira nyíltan idegenellenes, hogy még én is elpirulnék, ha magyarországi politikusok vagy vallási vezetők ilyen nyilatkozatokat és intézkedéseket tennének, mint ott. Az én antiszemitizmusom lepkefing ahhoz képest.


Annyiban lehetne indokolható a helyzet, hogy Németh Sándor is zsidó, hát nem is lenne baj, ha lojális lenne a saját nemzetéhez, DE itt nem erről van szó, mint írtam. Itt vallási belemagyarázásán nyugvó bálványozása és kritikátlan imádata folyik a fent említett államalakulatnak, olyan emberek részéről is, akiknek egyébként semmi közük hozzá, mert nem zsidók semmilyen szempontból sem. Ezt a hitgyüli vallásilag megköveteli.


NAGYON SZOMORÚNAK TARTOM, hogy ma már azért is képesek emberek antiszemitizmust kiáltani, mert nem akarok egy idegen országot teljességében és lakóival együtt bálványként imádni. Ne mondd, hogy ez csak rokonszenv, meg tisztelet, mert messze túl van azon. Ha ezt nem fogadom el, és ezért antiszemita vagyok, hát egye fene, az vagyok, meg a többi jelzős is mind.


Még valami: nem akartam az antiszemitizmusra kiélezni ezt, ezért is ne hagyd figyelmen kívül az első érvemet. A tradíció és a modern felforgatás ellentétét. Szerintem ez fontosabb szempont.

2012. jún. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
56%

@ Ozzy, kedves...


Csak néhány gondolat:


- Izrael nem provokálja a környező népeket, hanem védekezik. Teljesen jogosan.

- Ha annyira rasszista lenne a politikája, akkor nem lennének ugyanolyan jogaik az ott élő araboknak például.

- Az állam megalapítását tudomásom szerint kizárólag az ultraortodoxok nem tartják Istentől valónak, ami egy igen csekély létszámú csoport az össznépességhez képest.

- Nem kell magadat másokhoz hasonlítgatni, még ha úgy is lenne, ahogyan írtad. Attól te nem leszel tiszta, hogy más koszos.

- Németh Sándor tényleg zsidó? Vagy csak a metapédia szerint az? Komolyan nem tudom, de csak megbízható forrásnak hiszek. :)

- Az ezutáni állításaid még mindig csak szavak, amiknek bárki ellentmondhat. Például én is: Nem tudok arról, hogy bármiféle bálványozás vagy imádat folyna a HGY-ben; pedig már nem csak egy-két Vidám Vasárnapot láttam...

Szerintem ezt a kérdést csak konkrétumokkal lehetne kitárgyalni; viszont az már teljesen félrevinné ezt a kérdést. Úgyhogy javaslom, írj ki egy újat. :D

Csak vigyázz, ne provokatíve fogalmazd meg a kérdést, ill. én a helyedben előre felhívnám az olvasók figyelmét a szabályzat igen szigorú betartására...

És aztán olvasd is el a válaszokat. :D


A "Még valami"-hez: Nem tudom, észrevetted-e egyáltalán, hogy rólad többeknek is az antiszemitizmus jut eszébe a katolicizmus mellett... Én már olvastam ilyesmit. :D

És bármennyire is hihetetlen, de engem az előbbi zavar jobban. Meg hogy pocskondiázod a HGY-t. Pedig nem minden katolikus ilyen...


Üdv. :)

2012. jún. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Pietrosol ***** válasza:
31%

Berta Wooster!


Kissé rögeszmés vagy ezzel az antiszemitázással!

Írhattam volna azt is hogy belga vagy iráni praktika,de mivel zsidó érdekeket szolgál a H.Gy,ezért azt zsidó praktikának tartom!

Sajnos nem tudom leírni a nevét azoknak az aljas zsidó machinátoroknak,akik a háttérből,mint valami féreg,mérgezik a világ történéseit!

De ez nem az én hibám,hanem azoké akik nem bújnak elő az üregeikből!


Egyúttal elnézést kérek azoktól a zsidóktól akiket érdemtelenül bánt amit leírtam,de kutya kötelességük lenne,hogy kivessék maguk közül a szemetet!


Hogy a saját kérdésemmel kapcsolatban kielégítő válaszokat kaptam-e,majd én eldöntöm!Te legfeljebb megkérdezheted,hogy így van-e!


Jogos önvédelem?Te melyik csatornát nézed?

Egy zsidó barátom izraeli kirándulásából hazaérve mesélte,hogy egy zsidó katona felajánlotta nekik,hogy fejenként 10 dollárért kilőhetnek egy palesztin gyereket!Nyilván ez is része a "jogos önvédelemnek"!!!


Nincs rasszizmus?Akkor miért nem házasodhatnak össze a zsidók és a palesztinok?


Amit a H.Gy-ről írtam az igaz és való!

Továbbá az is igaz,hogy bizonyos könyvek elolvasásától eltiltja őket az egyházuk!Ide tartoznak a gnosztikus evangéliumok is!Mi ez ha nem könyvégetés egy formája?Ugye tudod kik csináltak ilyent?Például a nácik!Te is náci lennél?Nem hiszem!

2012. jún. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
56%
Baptista vagyok. A Hit Gyülekezete közelebb áll hozzám. DE! Én úgy gondolom, hogy mindenhol vannak keresztények, "farizeusok" és tévúton járók egyaránt. A Hit gyülekezetben sok "anyagi" központú emberrel találkoztam a katolikusoknál pedig a bálványimádat megy mesterfokon. Ettől még mindkét egyházban vannak igaz keresztények, akikre Isten szívesen tekint és nekem ez a fontos.
2012. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
83%

Katolikusként természetesen a Katolikus Egyház.

Abból amit Berta leírt jól látszik, hogy mi emberek mennyire különbözőek vagyunk, mert engem pl a katolikus misék liturgiája érint meg jobban. Voltam már református misén, ami után nagyon hiányérzetem volt (pedig láttam már református Istentiszteletet TV-ből és az nagyon tetszett, ugyanúgy mint a Baptista Istentisztelet) de tervezem még, hogy elmegyek egy Golgotás Istentiszteletre is.

Nálunk rendszeresen vannak gitáros misék is, amit a fiatalok nagyon szeretnek, nekem mégis jobban tetszenek az orgonás misék, annak ellenére, hogy pl a hétköznapokban keresztény rock zenét hallgatok leginkább.

2012. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!