Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus létező személy volt,...

Jézus létező személy volt, van bizonyíték rá, mivel magyarázható, hogy eltűnt a sírból, szigorúan ateista szempontból kérdezem?

Figyelt kérdés
Szerintem létezett, de egyszerű ember volt, mint én, a kommentelők, viszont a holtest eltűnéséről nem tudok sokat, valami bizonyíték? Nem vagyok vallásos, szóval nem kérek a mesékből.

2012. júl. 11. 21:18
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Keresed az Igazságot?Ateista szempontból miért érdekel?


Jézus Isten fia.Bizonyságot tett hogy legyőzte a halált.Képtelenségnek tűnik a számodra hogy eltűnt földről és felvétetett a mennybe?Mennyi képtelenségnek tűnő dolog van amelyről kiderül hogy nem az.Igen,feltámadt és elment a trónjára ahonnan jött.Istennél minden lehetséges.

De úgy látom te hinni akarsz benne.Ha hiszed hogy Jézus létezett ,akkor abban az erőben is hiszel ami őbenne van.


Bizonyíték:Pál saját bevallása szerint is az első egyház erőszakos üldözője volt. Miután találkozott a feltámadt Krisztussal, az egyház rosszindulatú üldözőjéből védelmező vált. Krisztus feltámadásába vetett kitartó hite miatt sok korabeli keresztényhez hasonlóan Pál is elszenvedte az elszegényedést, az üldözést, a veréseket és a bebörtönzést, majd kivégezték.


Ha nem lett volna igaz Jézus feltámadása ,nem lett volna értelme a tanítványok és Pál apostol üldözésének sem...

2012. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
Véleményem szerint, Jézus létező személy volt, hirdette a jóságot, jólelkű volt, tanított, tán ezért tisztelték annyira, és ezért ruházták fel képzeletben isteni erőkkel és hatalommal. Szerintem csak tisztelték és szerették, ezért csodálták. Nem vagyok vallásos. :)
2013. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!