Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a Bibliai szavait szóról...

Akik a Bibliai szavait szóról szóra veszik, mivel magyarázzák azt, hogy minden egyes mozzanata koppintás és egyébként is a kereszténységen kívül számos más, sokkal ősibb vallás is létezik? (amik mégis sokkal felvilágosodottabbak)

Figyelt kérdés

Pl. ízisz és Hórusz [link]


Pán:

[link]


Stb.



2012. júl. 18. 11:04
1 2 3
 11/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
71%
Látod látod, utána sem nézel a mítoszoknak, ahogy én, csak mondod a magadét. Buta viselkedéseben másokat butázol le, miközben csak fújod azt, ami neked a szimpatikus. Nem linkelem neked a tényeket, mert nem érdekel téged. Engem nagyon is érdekelt, ezért kerestem meg. Nem nehéz megtalálni magyarul sem, hát még angolul. Csak téged nem érdekelnek az eredeti mítoszok, csak a hazugságaid, mert imádsz fröcsögve mutogatni, olyat állítva másokról, amiket épp te magad csinálsz itt és most.
2012. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nem láttam még ezt a filmet (majd megnézem), de gondolom történészek munkáján alapul. Az egyik ilyen, aki egy dokumentumfilm sorozatot is készített az Kara Cooney. Saját maga ment el a helyszínekre, beszélt a vallási vezetőkkel, szakértőkkel, hívőkkel és világosan megmutatta mi honnan ered, részletesen. Nem egy kalapból rántotta elő. De ő csak egy a sok közül.

Amit te hazugságnak nevezel, azt ezek a tudósok kézzelfogható, mindenki számára látható bizonyítékokkal mutatják be, míg te a bizonyítékokat nélkülöző, fantáziára támaszkodó könyvnek hiszel.

Ennyi erővel lehetne a szent könyvünk a Gyűrű ura is. Ugyanúgy ki van dolgozva, érdekesebb és tanulságosabb is a története, még saját nyelve is van.


Ha pedig valaki nem issza a Biblia szavait, még nem lesz ateista. A világ nem fekete fehér, így nem csak 2 fajta ember létezik.

2012. júl. 18. 13:27
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem fogok veszekedni, mert látom nagyon arra élezed ki ezt.

Még mindig nem írtál bizonyítékokról. Sebaj. Mert amúgy sem léteznek.


Nem néztem utána? Ezeken nőttem fel. Mindegy. Ide már normális kérdést is kiírni hiba.

2012. júl. 18. 13:30
 14/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
46%
Nekem mind1, állításod a fentebb linkelt filmre emlékeztet, ami rendkívül népszerű az ateistáknál. Mivel érdekelt, hogy igaz-e, leellenőriztem, megláttam, hogy egy fél szó igaz csak belőle Mythráról, ugyanis több mítosz is van a születéséről. A többi pedig egyáltalán nem passzolt a felsorolt mitológiai alakok mítoszaiba. Magyarul egyszerűen kitalálták. Innen kiszálltam, ha van mondandód, ott a privi :)
2012. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
*Gyűrűk
2012. júl. 18. 13:32
 16/26 Skydive válasza:
Ott kezdődik a probléma, hogy nem szabad a Biblia szavait szóról szóra venni...
2012. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Granulátum ***** válasza:

Nem láttam a filmet és nem is érdekel, de a következő történetek már az ősibb vallásokban is benne voltak:


teremtés, Ádám és Éva, vízözön, messiás, szűzlány egy istentől megfogan, kifognak egy csecsemőt a folyón úszó "mózes"kosárból aki nagy népvezér lesz, Jó és Rossz küzd egymással s az embernek el kell döntenie ki mellé áll s ekkor a menny vagy a pokol lesz a jutalma, az istenek szárnyas küldöttei leszállnak az emberekhez akikből néhány kiválóságot felvisznek örökké az istenekhez, harmadnapra feltámad az istenek kegyeltje akit a gonoszok megöltek és nagy népvezér lesz,


stb, stb...

2012. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, a kérdésed és a kommentjeid tartalma és stílusa alapján iszonyatosan nagy arcod van; különösen ahhoz képest, hogy milyen keveset tudsz arról, amit kritizálni akartál.

Gondolom, a Bibliát sem olvastad még végig soha, különben nem írtad volna pl. azt, hogy "minden egyes mozzanata". - Még csak számszerűen meghatározni sem tudnád, nemhogy felsorolni...


Ha korrekt vitát akarsz folytatni, akkor legyél szíves:


1. Pontosan és részletesen kifejteni, hogy a két linked alapján milyen azonosságokra gondolsz; plusz ezek forrását megnevezni (Biblia + egyéb ősi vallási iratok), az adott szövegrészeket idézni és / vagy az egyes iratokbeli helyüket meghatározni. (Pl. a Bibliában Z könyv x. fejezet y. rész; egyéb iratokban az adekvát jelöléssel.)


2. Konkrétan megnevezni az általad hivatkozott "számos más, sokkal ősibb vallást"; mert a két példád és a "stb." elég gyengécske.


3. Néhány mondatban kifejteni, hogy ezek a vallások mely területeken és mennyiben felvilágosodottabbak a kereszténységnél.


Részemről az érdemi vita előtt két információ, ami érdekelhet:


1. A Zeitgeist kritikája az alábbi linken olvasható:


[link]


2. A Gyűrűk Ura c. könyvről azt állítottad, hogy tanulságosabb a Bibliánál. --> A szerzője, J. R. R. Tolkien mélyen hívő katolikus keresztény volt.


< J. R. R. Tolkien egyszer úgy jellemezte A Gyűrűk Urát, mint „alapvetően vallásos és katolikus mű”, amikor barátjának, az angol jezsuita Robert Murray atyának írt. (J.R.R. Tolkien levelei, 142.) Nagyon sok teológiai téma jelenik meg az elbeszélésben: a jó és a rossz harca, a gyenge harca az önpusztító gonosz felett, kegyelem gyakorlása, halál és halhatatlanság, feltámadás, megváltás, bűnbánat, önfeláldozás, szabad akarat, alázat, igazság, barátság, hatalom és gyógyítás. Az irgalom és szánalom magasztos erényei, melyeket Bilbó és Frodó Gollammal szemben mutatnak, győzelmet hoznak; a Miatyánk szavai: „És ne vígy minket kísértésbe, de szabadíts meg minket a gonosztól” jártak Tolkien fejében, amikor Frodó és az Egy Gyűrű hatalmának harcáról írt (Levelei, 181 és 191). >


Forrás: [link]

2012. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Mi van? Mi köze a földi élet kezdetének a kereszténységhez? Semmi. Nem hiszem, hogy az aminosavaknak és az egysejtűeknek lett volna vallása. De a páncélos halaknak vagy rovaroknak se hinném."



Ha így állsz hozzá akkor minek teszel fel kérdést? Provokáció véget? Nem beszéltem halakról, sem egysejtüekről. Arról beszéltem amit te kérdeztél. Ha nem bírod elviselni a választ vagy kötekedni jártál fel akkor ne csodálkozz, ha jelentve lesz a kérdésed. Mégis szerinted mire válaszoltam? Ha nincs értelmezési képességed akkor őszíntén sajnálom.

2012. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Közben úgy néztem rá a kérdésedre, hogy csak a két linkedet vettem figyelembe. A Mária a kis Krisztussal kép a katolicizmus által van hangsúlyozva, a kép atmoszférája valóban koppintás, amelynek oka a pogányok katolikus hitre térítése volt. A második linked az ördöggel akarna párhuzam lenni, csakhogy nem a bibliai bemutatásával, hanem a népi hagyományos ábrázolással. A Biblia szerint ugyanis az ördög nagyon szép. Szóval a két link nem a Bibliában található nem létező koppintásokról szól, ha valamit kereszténynek hívnak, attól még nem lesz keresztény. Az eredeti kereszténység a biblikus mód, amit manapság szektásnak hív a köznyelv.
2012. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!