Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az özönvíz idején Noé minden...

Az özönvíz idején Noé minden fajta állatot vitt magával a hajóján (ami persze lehetetlen, de hagyjuk most ezt), mi van a növényekkel? Ha mindent elborított a víz, azok is elpusztultak. De most hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 01:11
1 2 3 4 5 6
 11/58 Salx Narval ***** válasza:
Á dehogy, mamutfenyő volt az árboc.
2012. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

Nem élek városban, de ez nem tudom hogyan jön ide. Növényeket, kertet gondozni városban is lehet.


Nem minden növény képes ezt túlélni. Amikor nemrégiben voltak azok a nagy esőzések és a földeket eltakarta a víz, rengeteg gabonanövény veszett oda (ami minket nagyom személyesen is érintett). Nem beszélve egy kisebb parkról is, ahol rengeteg virágfajta pusztult ki és a víznek köszönhetően átalakult a környezet. Tehát semmilyen választ nem kaptam rá (egyik válaszolónak aki írta)



Ha szóba hoztátok az állatokat is, ám legyen. A ragadozó állatok hogyan fértek meg egymás mellett, ki kellett volna irtaniuk egymást a hajón, nem beszélve a prédaállatokról. Minden húsevő ösztönösen iktatja ki a konkurens ragadozókat.

Mivel táplálták őket? A növényevőket? Az emberek mit ettek?

A víz a tenger élővilágában is kárt tehetett. Megváltoztak az áramlatok, megváltozott a víz hőmérséklete, a sótartalma. A legtöbb vízi élőlénynek ki kellett volna halnia.

Noé honnan szerzett (ahogy már írták pingvineket pl.) vagy jaguárokat, vagy nyílméregbékákat vagy kengurukat vagy emut, stb... És akkor az ottai őshonos növényzetről már ne is beszéljünk, főleg maik a szárazságot kedvelik.


Igen, az özönvíz, áradat sok nép mitológiájában ott van. Maga az esemény, lehetett egy becsapódó test vagy földrengés következménye. De a történeteket már minden nép maga szőtte köré.

2012. aug. 6. 12:32
 13/58 A kérdező kommentje:
*amik
2012. aug. 6. 12:33
 14/58 Salx Narval ***** válasza:
89%
Nem úgy van az, kedves kérdező. Azt mondják maguktól mentek az állatok és szelídekké váltak.Ették ami volt, tej, tojás,növények. Gondolom az étrendjüket is az úr szabályozta. A tengervíz keveredésével kapcsolatos aggályaidra, gondolom ezekhez hasonló válaszokat kapsz.
2012. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

Aztán: Elolvastam a linkelt bárkás cikket.

1. Nem mondták, hogy az. Feltételezés, a cím az eladás (olvasottság) miatt az, ami.

2. Ha más feltételezéseket (amik véletlenül keresztény dolgokat cáfolnak) semmisként kezelsz, tartsd meg jó szokásodat a cikkel kapcsolatban is. Mert így elveszted a becsületed.

2012. aug. 6. 12:45
 16/58 anonim ***** válasza:
70%

Tudod 3. nem minden növény ilyen igénytelen , hogy egy ekkora vízözön után még mindig életképes.

Hallottál már például a Boldogasszony papucsáról?De mondhattam volna akár melyik más orchideát is, mert mind rohadt kényes.Nekem már volt, és azt nem élte túl hogy elutaztunk három napra és eközben senki se párásította a levelét.Ha egy ilyet nem él túl akkor egy 1 évig tartó özönvizet hogy élne túl?


Meg valaki még mondott valami olyat hogy élelem gyanánt vitték a bárkára a növényeket.Itt most belegondolok, és felmerül a kérdés.A mérgező növényeket mégis minek vitték fel?Például ott van a konkoly ami régebben az aratások alkalmával belekerült a búzába , onnan pedig a kenyérbe, és így aki evett a kenyérből mérgezés tünetei mutatkoztak rajta.Kérdezem:Noé eszt mi a jóéletért vitte volna magával?De ott van még az a szempont is hogy egyszerűen csak haszontalan lett volna.Tehát például valószínűleg nem vitt magával vénusz légycsapót mert minek?


De ezt a kérdést nyugodtan fel lehetne tenni gombákkal is.Mi a francnak vitt volna Noé légyölő galócát?

2012. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
36%

14

az állatok odamentek, ok. (a kengurut megnéztem volna úszás közben, de mindegy...:)


No de a kérdés a növényekről szól. Azok hogyan mentek oda?

2012. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
76%

Azt mondják maguktól mentek az állatok és szelídekké váltak.Ették ami volt, tej, tojás,növények. Gondolom az étrendjüket is az úr szabályozta.


Valószínűleg láttál már oroszlán,tigris vagy krokodil fogazatot 14-es.Na, ha láttál akkor tudhatod hogy a krokodilnak éles kúp alakú fogai vannak , a másik kettőnek pedig hegyes szemfogai, szintén hegyes metszőfogai és tarajos zápfogai vannak.

Ezekkel a fogakkal szerinted lehet bármilyen növényt enni?Nem.Valamint ha Isten nem nyúlt az élőlények testfelépítéséhez többet a teremtés után, akkor mégis hogyan váltottak át növényevőből ragadozóba?Tudod ez egészen más emésztőrendszert igényel.


És ha ezek ilyen szelídek voltak, akkor miért teremtődtek a kígyók halálos méreggel, a medvék és más nagyragadozók éles fogakkal és nagy karmokkal?Talán mert soha nem voltak szelídek?


De napestig lehetne még ennek a sztorinak a logikai tigrisbukfenceit sorolni.Nem is értem hogy hogy lehet ezt a 21. századba így elhinni.De persze a hívők szerint az élettelenből élő igényel nagy fantáziát, az viszont 100%-osan reális hogy egy nyugdíjas öregember egy bárkára felpakol minden állatot!

2012. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

Egy 900 éves öregember. :)


De szerintem a 14-es csak ironizált. :)

2012. aug. 6. 13:09
 20/58 Sághegyi Csaba ***** válasza:
16%
Öcsém! Ha annyira tudod a választ, akkor mit piszkálod itt az embereket a kérdéseiddel? Tiltsanak ki provokálásért? Eddig minden itt leírtra van válaszom, legtöbbet már le is írták - észre sem vetted. Neten arctalanul gúnyolódni szánalom. Választ NEM kapsz, mert neked az nem kell! Ami meg neked kell, azt már megkaptad. Na viszontlágytojás!
2012. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!