Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az özönvíz idején Noé minden...

Az özönvíz idején Noé minden fajta állatot vitt magával a hajóján (ami persze lehetetlen, de hagyjuk most ezt), mi van a növényekkel? Ha mindent elborított a víz, azok is elpusztultak. De most hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 01:11
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, mások hogyan gondolják. :) Ha vannak válaszaid, hát rajta, senki sem állít meg. Erre várok.

Választ meg nem tényleg nem kaptam, mert már leírták, nem minden növény bírja ki azt a vizet.

Nem tehetek róla, hogy fáj. Én is provokációnak érzem a te válaszod, de hát ezen az oldalon más kérdés nincs is. Mindegyik sérti valaki személyét. Ez van.

2012. aug. 6. 13:28
 22/58 anonim ***** válasza:
85%

20

Ha ez a történet nem a Biblia része volna, akkor te is csak nevetnél rajta. De benne van, így mint rendes kereszténynek muszáj hinned ebben is, nincs más választásod. Nekünk ateistáknak van, mert az Úr szabad akarattal áldott meg minket....:)

2012. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, a kérdés...


Hogyan lehetséges ez, ha nincsen Isten?

Sehogy.


Ha pedig van, akkor bárhogyan lehetséges. A bárkára sem hiszem, hogy az állatok miatt volt szükség, hanem inkább Noé miatt, vagy hogy is mondjam.

2012. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 Sághegyi Csaba ***** válasza:
46%

Na tessék, a 23 válasza olyan, hogy tökéletes, és mindenki megérti. Kérdezőnek: a válasz, amit észre sem vettél, hogy a bárkára is volt felvíve egy rakás mag, meg egyéb, amit ugye el lehet vetni, ahogy egyik válaszoló írta ezt, ezt nem vetted észre, mert nem is kerested. Az özönvíz túlságosan érthető ahhoz, hogy kritika érje, mert sok válasz van rá, ha a Hovind elmélet videót megnézed, minden ebben a kérdésben írt kritikára ott a válasz, amire most nem pazarlok időt. Ha TÉNYLEG kíváncsi vagy, hogy hogy gondolom, megnézed a videót. :D Mert engem meg tök nem érdekel, hogy tényleg kíváncsi vagy-e, aki keres, az talál sokféle választ, aztán kiválasztja, ami neki tetszik.

Miért nem olyan kérdést teszel fel a Bibliából, amire végképp nincs magyarázat, mint például Jónás a hal gyomrában 3 napig és nem hal meg? Mert erre tényleg semmi magyarázat, hacsaknem Isten ereje. ;)

2012. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 eric_one ***** válasza:
73%
„Nem száz százalék, csupán 99,9, hogy az”
2012. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%
Igazából engem mint ateistát nem is az érdekel, hogyan hajthatta végre Noé a Bárka-projektet. Számomra nyilvánvaló, hogy sehogyan. Inkább az az érdekes, hogy ez miért nem nyilvánvaló minden olyan ember számára is, akik más kérdésben képesek teljesen logikusan gondolkozni. Miért kell egyre nyakatekertebb magyarázatokkal előállni olyan kérdésben, amire a válasz nagyon egyszerű: nem történt meg. A szánalmas, áltudósok által kiizzadt magyarázkodás helyett még a "de hát ez szimbolikus" kezdetű szövegek is elfogadhatóbbak.
2012. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
100%
.....ha pedig mindez csak Isten erejével volt megoldható, akkor mi szükség volt itt Noéra és a bárkára. Az állatokat, ha jól emlékszem Isten 1 nap alatt teremtette és a növényekre sem szánt többet. Ha volt ideje mindent elpusztítani 40 napos esővel, akkor még rászánhatott volna kettőt, hogy az állat és növényvilágot újrateremtse.....:)
2012. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
70%

34.


Ezt te se gondolhatod komolyan!Szóval ott van az elpusztult világ az özönvíz után.És te azt akarod mondani hogy Noé kijön a kis bárkájából , és elkezd magokat vetni hogy legyenek ismét erdők?Ez tudod mennyire lehetetlen?

Először is , valószínűleg (bár már nem biztos) tanultál földrajzot.Nos tudhatod hogy rohadtul sokféle erdő létezik.Tehát szerinted Noé elment minden kontinensre (Antarktisz kivételével) minden szélességi zónára a megfelelő erdőt telepítette?Szóval megfeneklett a bárka az Araráton és onnan Noé elindult beerdősíteni Brazíliát egyenlítői növényekkel,Kínát bambuszerdőkkel a Sziklás-hegységet fenyőfélékkel és így tovább?Odafigyeltél te a földrajzon?


És mondjuk a mókus mit csinált amíg Noé bácsi erdősített."0-30 évig várt arra hogy egy fenyő fa meg nőljön és már tobozokat is hozzon amit aztán megehet a mókus?

2012. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
70%
Elírás:20-30 évig
2012. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 Salx Narval ***** válasza:
72%
Kedves K-Manó, kérdezted tőlem, hogy evett a krokodil növényt, ez nagyon egyszerű, eszi, nem eszi nem, kap mást.:D Tőled is csak azt tudom kérdezni, amit már a kérdezőtől is megkérdeztem, hogy ilyen apróságokon vagytok kiakadva? Ha vallásos lennék, azt mondanám, hogy Isten mindenre képes, így viszont kénytelen leszel beérni azzal, ami hirtelen az eszembe jut.:D Bocs de én azt hittem viccelődtök, gondoltam beszállok.:D
2012. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!