Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az özönvíz idején Noé minden...

Az özönvíz idején Noé minden fajta állatot vitt magával a hajóján (ami persze lehetetlen, de hagyjuk most ezt), mi van a növényekkel? Ha mindent elborított a víz, azok is elpusztultak. De most hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 01:11
1 2 3 4 5 6
 31/58 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tudjátok melyik még a jó sztori, a Bábel tornya, az sem semmi.
2012. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
32%

Igazán szeretek ilyen kérdéseket és azok válaszait olvasgatni, rém mulatságos. Először is mindjárt az elején szögezzük le: Van olyan, hogy NEM TUDOM! Kész, ez van. Ahogy a krokodil eszi nem eszi nem kap mást, úgy ez rád is igaz. Tetszik nem tetszik ez a válasz és kész. De a krokodil az én tudomásom szerint, ha jól van lakva, rohadt sokáig bírja ám kaja nélkül. Na most özönvíz van. Az állatok sokasága fullad meg. Van annyi rohadtul jóllakott krokodil, hogy úgy kell belőlük válogatni. Aztán mikor már kezdenek éhesek lenni eszik egymást, és a végén egy fiú meg egy csaj túléli. Tudod, mint az evolúcióban, véletlenül így alakul! Bocs elég egy csaj, ha van megtermékenyített tojása) Egyébként ha kicsit figyelmesebben olvasnád a Bibliát (jó, tudom, egyáltalán nem olvasod) a ragadozó állatok az özönvíz után jelentek csak meg. Addig nem voltak! HÁT EZ MEG HOGY LEHET? NEM TUDOM! Aztán szegény kis pingvinek, meg jegesmedvék, azok elvannak a jégtáblákon ma is, a jegesmedve dögevő, özönvízkor abból van rendesen, mint azt már korábban tisztáztuk, pingvinke meg halat eszik, mond a problémád? Szóval ne erőltessük. Az van, mint minden kérdésben a valláskritika rovatban. A hívő nem tudja bizonyítani, hogy van Isten, de hiszi, az ateista nem tudja bizonyítani, hogy nincs Isten, de tudja, úgy, hogy még elleszünk itt agy darabig, és jókat mosolygunk egymás "hülyeségén". Úgy hogy ha humorral fűszerezi, én az ateisták válaszait is tudom értékelni. Mert értem én az ő álláspontjukat is, más kérdés, hogy tévednek! (tudom, én tévedek! De csak szerinted!)



A Jézusba vetett hit reményt ad.


U.i. Szintén jó kis kérdés lehetne, ha kiírná valaki: Az ateisták, vagy a keresztyének tévednek? És miért?

2012. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

Nem akartam veszekedést szítani...

A pingvinnél nem igazán az a probléma, hogy halat eszik... De ha te is olvastál volna, tudnád.


Mindegy. Csak azért tettem fel, mert egy ennyire irracionális dolog után, hogy hiheti el a könyvben leírtakat. Kíváncsiság volt.

Noé történetét mindenki ismeri, ezért ezt vettem célba. Mindig megfeledkezek arról, hogy az emberek mindig makacsul ragaszkodnak, legyenek ateisták, vallásosak, hottentották. Az Atyaúristen szállhatna alá, ő sem tudna meggyőzni senkit. :)

2012. aug. 6. 19:47
 34/58 Salx Narval ***** válasza:
100%
Na, azért megint tanultam valami újat. Azt honnan lehet tudni, hogy nem éltek a vízözön előtt ragadozók? Ez nekem új. Ha időd engedi, leírnád.
2012. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam hozzászólni de nem bírtam tovább olvasni. Mi a problémám ?

Nos elég sok. Az első:

-Mivel magyarázzátok hívő barátaim. A genetikai változatosságot egy egy fajon belül ? Mert Noé mindenből csak 1 párt hozott.

-Miért nem halt mindenki ki beltenyészetbe a következő generációnál ?

-Mit ettek a ragadozok ?

-Hogy élte túl a kenguru, a tazmán ördög, a lajhár, a tatu ? Eleve hogy jutott Noé hoz ? Úszni nem tudnak... Vagy ott nem volt özönvíz ???

-140x23x14 Igen stabil kocka a szárazföldön. Sajna vízen ezt már egy 4-5 méteres oldal hullám is sírba löki. A hajók titka a tőke súly. Szemből nem ugyan azok a szabályok. De meghajtás és kormányzás nélkül ez a csónak valószínűleg nem úszna sokáig. Tovább megyek ilyen szerkezet felborul...

-De ha mér ezt el is nézzük neki. Egy viharos tengeren a hajók gyakran engedelmeskednek a a gravitációnak. Egy ilyen szerkezet (Feltételezve hogy normálisan ki van egyensúlyozva) egy nagyobb hullámon átérve. Durván több 10 méteres szabad eséssel kell a vízbe csapódnia. Ezt egy fa szerkezettel még normális hajó gerinccel is nehéz elérni. De efelől kétségeim vannak mivel 140 méter magas fák mifelénk nem nőnek...

2012. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

# 32



„Aztán mikor már kezdenek éhesek lenni eszik egymást, és a végén egy fiú meg egy csaj túléli. Tudod, mint az evolúcióban, véletlenül így alakul! Bocs elég egy csaj, ha van megtermékenyített tojása)” Kár hogy a genetika itt közbe szól. Ha egy fajból már csak 2 példány van az ki fog halni. A minimum biztonsági szám 2000 körül van... De ez is csak akkor ha az a 2000 távolról se rokon. Bár 25 pár felett már esélyes a túlélés. Csak nem garantált.


„Egyébként ha kicsit figyelmesebben olvasnád a Bibliát (jó, tudom, egyáltalán nem olvasod) a ragadozó állatok az özönvíz után jelentek csak meg. Addig nem voltak! „ na és a t-rex, a kardfogú tigris, a pingvin, a jegesmedve (kikéri magának nem dögevő hanem ragadozó), a kígyó?Hopp és mi van az emberrel ??? Előtte füvet evett?

2012. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
8%

"Kár hogy a genetika itt közbe szól. Ha egy fajból már csak 2 példány van az ki fog halni."


Akkor hogy jöt létre az élet?

Véletlen kialakult 2000 db élőlény a "fajon" belül?

2012. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó.Tudod az egysejtűeknek nem nagyon kell társ a szaporodáshoz , ugyanis a legelső élőlények max hasadással szaporodtak.
2012. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Nézd el nekem, hogy nem vagyok természettudós, így nem tudok minden részletre kiterjedő választ adni.


Aztán tisztázzunk valamit: Jézus járt a vízen. És ne egy sima víztükröt képzelj el, hanem hatalmas vihartól hullámzót! Hogyan? Nem tudom. Miden fizikai törvénynek ellent mond! De biztos vagyok benne, hogy így történt. A hívők idegesítően "fafejűek" tudnak lenni, ateistaként ez felfoghatatlan! (én is voltam ateista 27 évig, engem is idegesített)



Özön víz. Nem tudom a te oldaladról megközelíteni, csak az enyémről. Van egy könyv, a címe Noé bárkája, legenda vagy valóság? A könyv szerzője hívő természettudós, és részletesen kitér sok mindenre, de szerintem téged nem tudna meggyőzni. Ami a lényeg: (bocs, van vagy 15 éve hogy olvastam, szóval ezt azért vedd figyelembe) A föld amikor meg lett teremtve, a szárazföld teljesen egybefüggő volt, gyakorlatilag egy egybefüggő sziget lehetett amit a tenger körül ölelt. A földet egy nagyon vastag felhőréteg vette körül, csak szórt fény volt. Viszont ezért cserébe egy egyenletes 26-28 Celsius fok volt az északi sarktól a déli sarkig. 26 este, 28 nappal. A két hőmérséklet-különbségből adódó esti páralecsapódás itatta át (öntözte meg) a földet. (éden kert volt az egész) A föld forgástengelye teljesen függőleges volt. Az özönvizet egy meteor becsapódása okozta. A becsapódó meteor nyomáskülönbséget idézett elő a földkéregben, és a földkéreg alatti vizek feltörtek, (felfakadtak a föld mélységeinek forrásai Bibliai leírás) és heves vulkánkitörések keletkeztek, minek hatására a földet körülvevő felhőréteg eső formájában aláhullt. (és megnyíltak az ég csatornái Bibliai leírás) Ez a vastag felhőtakaró adott annyi vizet, ami 40 napig esett, és elborította az egész földet a földkéreg alól feltörővel együtt. (ennek nagy része a világűrbe elpárolgott, a mai felhőréteg nem képes 40 napig tartó, az egész földre kiterjedő esőt adni. A föld forgástengelye 23 fokot kimozdult, és akkor alakultak ki az éghajlati övek, a tavasz, nyár, ősz, tél, váltakozása, azóta látszanak a nap, a hold és a csillagok, azóta van eső, és azóta látható szivárvány. Ezek előtte nem voltak. Ezekhez a változásokhoz a dinók nem tudtak alkalmazkodni, ezért rövid időn belül kipusztultak, míg más fajok alkalmazkodtak az új környezethez. (mert evolúció ugyan nem volt, de azt, hogy az állatok képesek alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, ezt senki nem vitatja. De azért, mert Isten így alkotta meg őket) Nagyjából ennyi. A könyv még részletesen kitér a fosszilák bizonyítékaira, stb, de én nem vagyok ezen a területen jártas, tehát engem simán lemosol, de a tényen, hogy Noé története szó szerint úgy játszódott le, mint ahogy az a Bibliában le van írva, nem kérdés.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

Valamit elfelejtettetek

Hogy amikor a galambot Noé elküldte először egy pálma ággal tért vissza.

aztán meg vissza se jött mert már látszódtak fák annyira, hogy valamelyikre le tudott szállni.:)

2012. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!