Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a kereszténység egy olyan...

Ha a kereszténység egy olyan vallás ami a szeretetet hirdeti, Akkor a mohamedán, budhista, és a többi vallás mit?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a különbség abban van, hogy a buddhista nem akarja halmozni a karmáját ezért inkább közömbösen viselkedik, mert ugye minden cselekedet karmát teremt. A mohamedán is mondja, hogy adj ételt az éhezőnek és italt a szomjazónak, de azt nem mondja, hogy szeresd is. Azt csak a keresztény mondja, hogy szeresd a te felebarátodat, sőt továbbmegy. Az ellenségedet is. És itt találkozik össze a buddhistával, mert a szeretet az egyetlen dolog, ami nem teremt karmát. Ahhoz, hogy szeretni tudjam az ellenségemet az szükségeltetik,hogy az egómat legyőzzem, és itt megint felrémlik valamilyen buddhista tanítás. Nézd, alapvetően nincs különbség, ha jobban belegondolunk. Az én meglátásom az, hogy ahhoz hogy valaki a Teremtő Istent megszerethesse, első lépés az, hogy az embereket szeresse, úgy ahogy vannak és olyanoknak amilyenek.
2012. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem a szeretetnek vallástól függetlennek kellene lennie.

Mindenkinek ezt kellene nem hirdetni, hanem gyakorolni.


Valószínűleg ezek a vallások is valahol szeretetet akarnak, de a fő témája majdnem mindegyiknek a megvilágosodás, vagy egy bizonyos boldog állapot elérését szorgalmazza.


Csak ezekkel az a baj nem hozzák közelebb az embereket egymáshoz.

2012. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 yuda ***** válasza:
28%

Keresztény vallás nem akármilyen szeretetet hirdet.

Így szól: szeresd az Urat a te Istenedet teljes szívből és a második: szeresd felebarátod, mint önmagagad.

másik helyen pedig így fogalmaz:Jézus ezt mondja: az szeret engem, az én parancsaimat megtartja.

Tehát Isten igéjének megtartása jelenti az Isteni szeretetet. Ez egy természetfeletti szeretet, amit maga isten helyez bele a hívőkbe, miután újjászülettek. Nem magukból fakad, nem a megváltatlan emberi természetükből.


Más vallások nem beszélnek a megváltásról, a bűnös emberi természet problémájáról, arról a hiányról, amit egyedül a teremtővel való megbékülés tud egyedül betölteni, hanem valami kifacsart, valami érzelgős, valami nem is tudom milyen álszent szeretetet hirdetnek.

Láttam én már budhistákat, dalai lámát mosolyogni...ettől "kifutnék a világból", amikor meglátom :D

Nem tagadom, hogy valami van bennük, valami a szívük mélyén , de azt Jézus megpróbálta volna kiűzni belőlük, ha elfogadják a szolgálatát :D

2012. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!