Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység miért teszi...

A kereszténység miért teszi ilyen gonosszá az embereket? Miért ilyen gonoszok? Miért van megbocsájtás, megbünhődés?

Figyelt kérdés

Most elnézést azoktól akik keresztények és nem ilyenek, mint a nagymamám. Ő nagyon vallásosnak tartja magát jár templomba is. Voltam vele párszor mert elhívott. És tőbbnyire csak pletyizni jár oda meg mutatni hogy ö jó ember, aki mindenkinél, még a papnál is szentebb. Nagyon gonoszan tud mások vallásáról beszélni pl:semmit nem tud a buddhiznusról meg a hindu vallásról, se a muszlimról, se a zsidóról csak ócsárolja az ősszes más vallásút, hogy azobrokat imádnak, nem esznek húst, és ezért mert nem keresztémyek, mind a pokolra fog jutni egytől egyig. A jehovákat különösen utálja, nem tudom miért, de amikor becsöngettek, olyqn átkozódásr nyomtt rájuk, hogy szerintem.szegények az utcát is elkerülik innentől.

Ha mindeniit elátkoz, majd elmegy a templonba meggyónni, és mint egy szent úgy jön ki, és legközelebb ugyan ez az átkozódást nyomja el. És mentsége, hogy ő meggyónja büneit, így ő a mennybe fog jutni.

Nagyon szomorú vagyok hogy ilyen gonosz. A keresztémység miért teszi ezt az emberekkel? Szeritem rosszúl lett kitalálva hogy bármi.rosszat teszek, azt egy egyszerü gyónással semmivé lehet tenni.

Miért ilyen et a vallás?. Miért teszi ezt az emerekkel?



2012. aug. 19. 17:25
1 2 3
 21/22 Molnár Sándorné ***** válasza:

T.Kérdező!

Hát elég szomoru, amit irtál. De meg kell mondjam neked, nem mindenki igazán keresztény, aki annak vallja magát. Jézus azt mondta: "a hit cselekedetek nélkül halott". Tehát ha én tiszta szivvel keresem Istent, követem Jézus tanitását, akkor nem csak szóban kell kifejeznem a hitemet, hanem "cselekedetek által is". Aki ilyen viselkedést gyakorol mint a nagymamád, egyáltalán nem elfogadott Isten előtt. Az ilyen egyénekre szokták mondani: "vizet prédikál, de bort iszik". Azok az igazi keresztények akik az igazság megismerése után lépéseket tesznek az életük megváltoztatására. Például, aki iszákos volt, vagy kábitószeres, vagy bünöző, és eljutott az igazság ismeretére, változtatni tudott az életén. 180 fokos fordulatot vett az életük. Az ilyen egyének kivivják a környezeteük elismerését is, mivel látják hogy milyen nagy változásra volt képes a hite által.

Én Jehova tanuja vagyok. A mi szervezetünkben is mindenki igyekszik helyesen cselekedni. Igaz, néha botlunk mi is mint akárki más, mivel mindannyian "bünben születtünk és tökéletlenek vagyunk." De ha hibát követtünk el, azonnal imában kérjük Isten bocsánatát, és ügyelünk arra, hogy ezután már ne tegyük meg ujból a helytelenséget. Isten értékeli az erőfeszitéseinket, de megemlékezik róla, hogy "por vagyunk", vagyis ebben a világban soha nem tudunk a tökéletességre jutni. Azt majd csak a megtisztitott földön fogjuk elérni, mikor már Sátán és démonai nem lesznek itt a földön.

Ha kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözöllek: Judit!

2012. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Idézném Súr válaszát azzal a különbséggel, hogy nem emelem ki belőle a keresztényeket mivel ez jellemző minden hitvallású közösségre akár zsidó akár buddhista akár milyen hithez csatlakozik valaki.


Tehát;Minden papi közösség tárt karokkal vár, "szeretnek" téged, legalább is ezt próbálják elhitetni mindenkivel ha

azt teszed

azt hiszed

azt gondolod

amit ők


nem haragszanak rád, ha pontosan olyan vagy, mint ők


tudod: van a pásztor meg van a (birka)nyáj


a pásztor azon tud keresni, ha minél nagyobb (birka)nyájat tart


engedelmes birkákra van szüksége! - úgy kisebb a tartás költsége, na és ne felejtsük ebből van saját megélhetésük, egzisztenciájuk".


Nem a vallás teszi gonosszá az embert az csupán szemellenzőssé és bigottá változtatja-- a gonoszság benne van az emberben. Benne van a jó és a rossz minden emberi tudatban- a kérdés hogy melyiket használja szorongásaira védekezésül, vagy a hatalom, a pénz megszerzésére.


Az pedig hiú remény, hogy ha valaki meggyónja bűneit akkor a lelke tiszta lesz és eltűnik róla a bűn-- SOHA

Bármit cselekszik az ember vagy gondol, az örökre ott marad a lélekszálain, a jó és nemes de a gazemberség, az önzőség az irigység a rosszindulatúság minden!


Ha valaki önmagába tekint rádöbbenve helytelen életvitelére, cselekedeteire, akkor azt nem meggyónni kell hanem gyakorlatilag kijavítani megváltozni és valóban EMBERRÉ isteni lénnyé válni aminek Teremtetett valamikor. Akkor a sok jó könnyebbé, tisztábbá változtatja a lelket.


Te valószínűleg kérdező olyan magukat kereszténynek vallókkal találkoztál akik még ateistaként is, aljas emberek lennének. nem kell ahhoz vallásosnak lenni.


10// beíró ki a nagymamáról írt Neked pedig azt mondom, hogy --- Nagy tévedésben vagy!!!--- nem azért lett súlyos beteg, mert nem tért meg, hanem sajnos nagyon sok ember erre a korra többnyire súlyos betegség miatt távozik az életből. S még nagyon szép és magas korral 86 évvel áldotta meg az élet.


S jó ha tudod, minden idős ember ha eljön a távozás ideje, azt meg érzi és végül belenyugodva fogadja, nem pedig attól nyugodott meg mert pap látogatta meg vagy bármiféle vallásos marhaság részese volt--


Ha lejár az élet-idő, sajnos a szervezete és a lélek se harcol tovább, mert ELÉRKEZETT AZ IDŐ A TÁVOZÁSRA! Ez minden idős emberben TUDATOSUL-- nagyon sok idős ember Távozását" láttam és éreztem át a munkám során.

2012. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!