Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember örökké óvodás marad...

Granulátum kérdése:

Az ember örökké óvodás marad egy ilyen óvóbácsi-isten mellett vagy van esélye felnőni?

Figyelt kérdés

Csak én gondolom, hogy a hívők olyanok mint a gyerekek? Várják a pirospontot az Istentől és rettegnek a feketeponttól, úgyhogy ezért illedelmesek és szófogadók.


Semmi vagányság, semmi kísérletezőkedv.

Jó ez nektek?



2012. szept. 22. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Remélem csak te gondolod ezt vagy azt, hogy nagyon kevesen vagytok:P


Vagányság?

Megrőszakolni a legjobb barátom kis lányát? És kidobni egy repülőgépből?


Hmmm.Köszi nem...

2012. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
szerinted miért volt olyan hatásos a középkor?
2012. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

kedves kérdező!


fogalmad sincs a kereszténységről.


maradjunk ennyiben.

2012. szept. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Mit jelent számodra a vagányság? A kísérletezőkedv? Mert szerintem nagyon sok hívőben megvannak ezek, csak máshogyan valósítják meg. A kettő teljesen megfér egymással.


(Ha neked a vagányság = igyuk le magunkat, a kísérletezőkedv pedig a "próbáljunk ki minél több csajt", akkor nem szóltam.)

2012. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Van.Ha túl komolyan veszik,akkor előbb-utóbb elegük lesz belőle,és meg fognak változni.
2012. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Ne vedd egy kalap alá az összes hívőt... vannak fanatikusok, álszentek, szentek és egyszerű, hétköznapi emberek. Mit értesz vagányság és kísérletezőkedv alatt? Mert én vagány és kísérletező kedvű keresztény vagyok, ha vagányságnak vesszük, hogy elmegyek kulturált bulikba, szeretem a jó rockzenét, és ha kísérletezőkedvnek vesszük, hogy bátran kipróbálok valami újat, amíg az nem ütközik az erkölcseimbe.
2012. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Illedelmes lehetsz úgyis, hogy tiszteled a másik embert. Szófogadó is lehetsz, amikor betartod az emberi együttélés egyszerű normáit, embernek nézed embertársaid.


A vagányság jelentheti a fentiek mellett azt az öntörvényűséget, hogy nem fogadom el a szolgaságot senkitől. Sem lefizetéssel, sem kényszerrel. A Kísérletezőkedv nélkül rendkívül unalmas lehet az élet. Mindent mások véleménye szerint tegyünk, semmi önálló gondolat?


És ez nekem jó. Pedig nem is vagyok vallásos.

2012. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

A vagányság, és a kísérletező kedv Sátántól ered.


Gondolták magukban:

"próbáljuk ki mennyire mehetünk messze."

Hát most ide jutottunk a vagánysággal, és a kísérletezéssel.


az emberek politikai kísérletezései ide juttatták a társadalmat.Az emberek semmilyen párt , vagy emberi törekvéssel sem tudnak rendet jólétet teremteni, bebizonyosodott, az elmúlt pár ezer évben

Vissza kéne már adni a kormányzást a teremtőnek,

Mert Ő tud "jó óvó bácsi" lenni, aki szeretettel irányítja a bölcsődéseket.


Zsömle/lány

2012. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Van egy tökéletes családom, egy, a korához képest kiemelkedően jól szocializált gyerekem, saját házam, amelyre a keresztény szellemben végzett kőkemény, kitartó, áldozatos munka árán tettem szert. Van pár nagyszerű, igaz barátom, akikkel minden körülmények között számíthatunk egymásra. Mivel annak idején szófogadó, és - ha úgy tetszik - stréber voltam, nem pedig vagány és kísérletező, a havi jövedelmem annyi, hogy a legtöbben a felével is boldogan beérnék. Sosem voltam a legmenőbb az évfolyamon, nem voltam partyarc, sem semmi ilyesmi. Mégis többet értem el az életben, mint 10 magyar emberből 8 manapság (sajnos).

Tudod mit? Nem hiányzik nekem a vagányság, meg a kísérletezés. A világ minden kincséért sem cserélném el a családomat, a gyerekemet, az életemet kalandokra, vagy ilyesmire.

Szóval igen, csak te gondolod, hogy a hívők olyanok, mint a gyerekek. Illetve bizonyára vannak ilyen hívők is. Én nem ilyen vagyok.

Plusz: ez az egész vallás dolog nem annyiból áll, hogy jó vagyok piros pont, rossz vagyok fekete pont. Ennél némiképpen összetettebb a dolog, de ezt majd egy másik alkalommal fejtem ki.

2012. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hááát... Szerintem nem ugyanarról beszélünk, ha te ilyennek gondolod Istent és a hívőket.


1. A keresztény hívők valóban olyanok néha, mint a gyerekek, de a Biblia explicite kimondja, hogy fel kell nőnie mindenkinek a hitben.

Bár ettől még Isten ugyanúgy az Atyánk marad, mint ahogyan a földi szülő is szülője marad a felnőtt gyermekének; és fordítva: a gyermek a szülei gyermeke marad mindig is, függetlenül attól, hogy hány éves, azaz betöltötte-e az adott állam törvényeiben meghatározott nagykorúsági korhatárt stb. Persze egy kicsit (vagy nagyon) megváltoznak a kapcsolatok, a viszonyok, de ez a "kötelék" felbonthatatlan.


A piros és fekete pontok tekintetében már többször kifejtettem a véleményemet, úgyhogy most csak röviden: ajánlom szíves figyelmedbe a pszichológiai kutatásokat az ember erkölcsi és egyéb fejlődésével kapcsolatban; kifejezetten Piaget és Kohlberg munkásságára gondolok, mert egy hívőnél nagyjából ugyanaz a fejlődési folyamat játszódik le optimális esetben.


2. Nem határoztad meg részletesen, mit értesz vagányság és kísérletezőkedv alatt. Így pedig csak azt tudom mondani, hogy a megtérésem után körülbelül ugyanakkora mértékű vagányságra és kísérletezőkedvre volt szükségem, mint azelőtt; sőt, inkább még többre... Csak jellemzően más területeken és irányokban, bár nem kizárólag.


Úgyhogy összefoglalva azt tudom mondani: igen, ez jó nekem. :)

2012. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!