Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak még vallásos...

Miért vannak még vallásos iskolák?

Figyelt kérdés
Nem kéne tiltani a 18 évesnél fiatalabbakon végzett agymosást? És főleg egy ISKOLÁBAN?

2012. szept. 23. 19:31
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
68%

#21


Jézusom...azért pontosítsunk!


A világ legtöbb részén nem a keresztény Istenben hisznek, ezt azért remélem számításba vetted.


Plusz hadd hívjam fel a figyelmed arra, hogy attól, hogy valaminek sok követője van, az még nem lesz jó.


Alkoholt is sokan isznak, mégis méreg. Big Mac-et is sokan esznek, mégis műanyag. Vallásokban is sokan hisznek, mégis irracionális.


Néhány dolgot nem a számok befolyásolnak, tudod...

2012. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
A föld népessége nem 6.5 milliárd, hanem 7, és főleg nincs ilyen sok vallásos ember. A népesség nagyobb arányban vallásos az elmaradott területeken.
2012. szept. 23. 21:35
 23/44 anonim ***** válasza:
44%

Kérdéseidre a válasz:

1. Mert vannak vallásos emberek.

2. Nem

3. Nem

2012. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
66%

Egyházi iskolák kapcsán mindig azzal jönnek, hogy örüljünk neki hogy nekik van pénzük erre és fenntartják, amit az államnak kellene, aminek erre nincs pénze bla bla.


Csak azt felejtik el, hogy az egyházak pénze honnan származik - a (jobb esetben csak a hívő) állampolgároktól, ami összeget mondjuk visszaforgathatnának a gazdaságba fogyasztásként, vagy befizethetnék adó formájában. Ha az egyházak bevételei más irányba terelődnének, az állam szempontjából is másképp festene a dolog.

2012. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
61%

Mert a mai értelembe vett liberalizmus és az ateizmus nem agymosó...

Zabálj jó sokat, mert megérdemled, valósítsd meg önmagadat úgy, hogy taposs át a másik emberen, költsd a pénzed, neked mindenből a legjobb jár, mert te vagy a király, és ha nem veszed meg a cuccunkat, akkor már csak egy béna maradsz örökre...

Le lehet pontozni, de a mai fogyasztói társadalomban ez megy...

2012. szept. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
27%
Majd ha 100%-ig bizonyított lesz az ősrobbanás- és a darwini evolúció-elmélet (melyek egyre jobban bedőlnek),talán nem lesz értelme az ilyen iskoláknak.:)
2012. szept. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
85%
Nekem pl a volt általános iskolámmal van gondom. Nagyon szerettem oda járni, értékeket is kaptunk, pedig nem volt vallásos. Viszont most vallási kézbe került :( Kötelező a hittan, meg ilyenek. Én szeretném, ha majd a gyermekem is oda járna, mert a város legjobb iskolája, viszont kár elrontani ilyen kötelező dolgokkal, pl lehetne a hittan óra opcionális.
2012. szept. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
24%

Az agymosás a kondicionált elme. Tele hamis meggyőződésekkel, rossz felfogásokkal. Ilyen dolgokat pakoltak belénk.

Az igazi vallás megtanít mindenre! De te persze szeretnél úgy élni, hogy nem parancsol senki sem, nem irányít senki sem! Természetes dolog a szabadság akarása. De az igazi szabadság nem arról szól, hogy bármit megtehetünk.

Nem látod azt a hatalmas erkölcstelenséget, ami sajnos folyik ebben a világban? Arra nevelnek minket, hogy gátlástalanok legyünk! Nézd már meg, hogy öltözködnek a 10-en éves lányok! Vágyakat keltenek bennünk. Na és akkor a pina a legnagyobb értékrend?

2012. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 chrishu ***** válasza:
100%
Hát, én vallásos vagyok de szerintem is fölösleges. Minenki tartsa szépen magában a vallását
2012. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
"Majd ha 100%-ig bizonyított lesz az ősrobbanás- és a darwini evolúció-elmélet (melyek egyre jobban bedőlnek),talán nem lesz értelme az ilyen iskoláknak.:)" Az ősrobbanásra kicsit több bizonyíték van, mint a teremtésre...
2012. szept. 24. 15:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!