Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha 60 kiloval elkezdenék...

Ha 60 kiloval elkezdenék bírkózásra járni, lenne később esélyem egy nagyobb súlyú bokszoló vagy thai-boksz-os ellen?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, jól pofán ver úgyis lefekszel.
2012. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2012. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1.Jó, de gondolom nem ringben gondolta, utcán az aszfalton dobálj már így valakit.

2.Már az elején látszott, h már akkor be volt szarva a fiatal gyerek, már akkor bukta volt.

2012. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. Utcán minek akar sportolni?

2. Igen látszott, hogy a birkózó nagyobb, tapasztaltabb és magabiztosabb ezt senki nem tagadta.


A videót csak azért linkeltem be, mert egy birkózót nem olyan könnyű kiütni, mivel a nyakuk úgy fel van edzve, hogy egy bikarúgás erejét is könnyen elvezeti.

2012. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, erről nem hallottam még, h azért, mert valakinek a nyaka erős akkor, ha fejen verik nem fekszik le.
2012. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

pedig eléggé köztudott,ez a nyak dolog.

az erős nyak megakadályozza a billiárd golyó effektust,amikor bemegy az ütés.

ha gyenge a nyak,akkor a fej hátra/oldalra csuklik,az agy meg neki csapódik a koponyának és agyrázkódás,agyzúzódás,ko.

ez csökkenthető a bika nyakkal.

2012. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

esélyed lenne, de a 60 kiló nagyon kevés.


Grappler vs striker felállásban mindig az nyer, amelyik jobban ismeri a másik területet, szerintem amúgy a grapplerek előnyben vannak, mert ha egy striker meg is üt, nem biztos, hogy befejezi a bunyót. viszont ha egy grappler kialakít egy parter helyzetet, abból egy képzetlen striker nem képes kijönni, nem képes használni a tudását és idő kérdése, hogy mikor fejezik be a csávót. a Dan Severn vidi erre tökéletes példa. amúgy a 80 kilós Royce Gracie Severnt (120) is kopogtatta. ennyit jeent a technika, és a taktika.

http://www.youtube.com/watch?v=tgahDezNBqA

2012. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hmm az a baj, h én két évig karatéztam még általánosban, de az szart se ért meg egy darabig boxoltam, de ott nem volt szó ilyenről, aki tartotta az edzést úgymond nagyon lassan adta elő a technikát.

Utána testépítéssel kezdtem el foglalkozni, ott kifejezetten meg nem igazán illik erősíteni a nyakat, mert szűkíti a vállakat.

2012. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 60 kiloval ne bírkózzak hanem valami ütő-rúgó stílust csináljak?
2012. aug. 28. 14:26
 10/13 anonim válasza:
Én birkózok, 14 vagyok, és 65kg. nekünk télleg nagyon erős nyakunk van ;). szerintem a mellé üt vagy kitérsz, megölöd ;) de ahhoz járj 2 évet minimum
2012. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!