Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért büntette meg...

Isten miért büntette meg Ádámot és Évát, ha tudta, hogy gyengék, és megkísérthetőek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 22:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az elején nagyon jó válaszokat is kaptál a kérdésedre.

Én is megpróbálom egy másik oldalról, hát ha segít.

A megkísérthető szóban csak egy lehetőség rejlik és nem biztos, hogy az így fog történni.

Ha csupán a kudarc lehetőség miatt meg sem próbálunk valamit megtenni akkor a mai technika a 0 volna egyenlő, mert félnénk a kudarctól.

Szerintem a megkísérthetőség nem rossz dolog inkább egy lehetőség a fejlődésre, ha az ember kiállja a próbát.

Ezt a gondolatot tartalmazza a Jakab levele 1 fejezet 1-4.


Más: ha nincsen benne a lehetőség akkor nem embert teremtett volna, hanem gépet.

Az nem kisérthető.

Én örülök, hogy nem gép lettem.

2012. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Niki1983 válasza:
Vedd elő a Bibliát, és olvasd el! Mózes1-ben megtalálod.
2012. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

ma 11:47


Ok,de miért büntette meg őket? Az ember nem gép,megvolt a szabad akarata,rendben.De ha mindezt tudta Isten,számolt is a lehetőséggel,hogy az ember elcsábul,akkor ezért miért kellett haragra gerjednie? Istennek mi a jó abban,hogy fölöslegesen mérgelődik? Ez olyan dolog,hogy megteremtette az embert,aki nem robot,szabad akarata van,de ha nem úgy dönt,ahogy Isten akarja,akkor Isten földhöz veri a kalapját mérgében.

Ebben te látsz értelmet? Mert én nem sokat....

2012. okt. 8. 18:09
 14/30 A kérdező kommentje:

Niki1983


Mózes 1-ben hol?

2012. okt. 8. 18:10
 15/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Képzeld el, hogy becsületesen felneveled a gyereked.

Jóra, szépre neveled.

Ám nagykorú lesz és a szabad akaratából úgy dönt, hogy lopni megy, drogozik ....

Mit érzel?

Sok minden mellet mérges is leszel hiszen nem ezt tanítottad.

Persze segíteni fogsz neki ha hagyja.

Isten is segít a biblia által ha hagyjuk.

2012. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Nem "verte a földhöz a kalapját mérgében". Ő megmondta, hogy mit nem szabad csinálni, és azt is, mi lesz, ha mégis megteszik. Ezt betartotta. A következmény tudatában lehetett választani, hogy megteszik vagy sem, és megtették. Ezért nem lehet Istent hibáztatni.


Egyébként pedig azért tiltotta, mert pontosan tudta, hogy átkot hoz az emberre (a földre, a munkára, stb.)

2012. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Tokále válasza:
Isten nem létezik! Jó lenne a youtubeon vagy ted.com pld. keresni Carl Sagan, David Attenborough, Richard Dawkins, Richard Feynman, Bertrand Russel stb. stb. Ld. pld: http://www.youtube.com/watch?v=cwQG6uOsROw&feature=g-user-u és nézd meg Csillaghamunak (ami csak egy kóstoló) az összes videóját, open your mind és utána nyilatkozzál bármit erről a kérdésről.
2012. okt. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Azért óvatosan az "Isten nem létezik" kijelentésekkel.


Ha egy ceruza nem jön létre magától, akkor az élet sem jön létre magától. Ahhoz túlságosan komplex.

Persze némi alázatra van szükség elismerni, hogy létezik egy nálunk magasabb rendű életforma. A tudósok, minél mélyebbre ásnak az élet és a világegyetem kutatásába, rájönnek, hogy milyen mérhetetlenül bonyolult és precíz az, amik vagyunk, és ami körülvesz bennünket. És mennyi minden vár még megfejtésre...


Persze némelyik "tudós" szart izzadva próbálja bizonygatni az "élet magától, csak úgy valahogy összerakódott" elméletét, de mindez ideig nem sikerült.


Ezen elmélet hiszékenységen alapul, akárcsak a vak istenhit. Természetesen mindenkinek szabad hinnie Istenben és szabad hinni az ateizmusban is.


Ma már a tudósok jelentős része egyébként teremtéshívő. Azok közül is sokan, akik a tudományos filmeket készítik.

2012. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

"Nem "verte a földhöz a kalapját mérgében". Ő megmondta, hogy mit nem szabad csinálni, és azt is, mi lesz, ha mégis megteszik. Ezt betartotta. A következmény tudatában lehetett választani, hogy megteszik vagy sem, és megtették. Ezért nem lehet Istent hibáztatni.

Egyébként pedig azért tiltotta, mert pontosan tudta, hogy átkot hoz az emberre (a földre, a munkára, stb.)"


Isten azt mondta nekik,hogy meghalnak.Ez miért volt törvényszerű? csak azért,mert engedetlenek voltak? nem értem.Másik dolog,hogy nincs olyan,hogy "átkot hoz" mert átkot csak tudatosan lehet valakire,vagy valamire hozni.Átkozódni pedig nyugodtan és békésen nem lehet,tehát igenis "földhöz verte a kalapját" És Isten az átkokról nem beszélt az emberpárnak,csak a bűnbeesés után közölte velük,hogy miben lesz részük pontosan.olvasd el a részt.Az igazság részbeni elhallgatása minek számít? én úgy tudom hazugságnak....

2012. okt. 9. 18:16
 20/30 A kérdező kommentje:

"Szia!


Képzeld el, hogy becsületesen felneveled a gyereked.

Jóra, szépre neveled.

Ám nagykorú lesz és a szabad akaratából úgy dönt, hogy lopni megy, drogozik ....

Mit érzel?

Sok minden mellet mérges is leszel hiszen nem ezt tanítottad.

Persze segíteni fogsz neki ha hagyja.

Isten is segít a biblia által ha hagyjuk."


Segítek neki,ha hagyja...miután elátkoztam,kitagadtam,,megnehezítettem az életét? Biztos,hogy így következetes a sorrend? Mert szeretem ám a gyermekem nagyon,csak éppen az az egy nem jut eszembe,hogy legelőször is leüljek vele beszélgetni.Istennek pedig-aki a legfőbb szeretet-hogyan is juthatna ilyen eszébe?


"Sok minden mellet mérges is leszel hiszen nem ezt tanítottad."


És azt is tudom,hogy a gyerekem oktondi hozzám képest,és tapasztalatlan,kíváncsi,félrevezethető.Azért ezt vegyük figyelembe.

2012. okt. 9. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!