Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért büntette meg...

Isten miért büntette meg Ádámot és Évát, ha tudta, hogy gyengék, és megkísérthetőek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 22:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Képregény a témában:

[link]

"A Fordított Pszichológia Istene"

2012. okt. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%

Az élet, meg az egész világmindenség túlságosan bonyolult, és aprólékos ahhoz, hogy valaki csak úgy hasra csapva kigondolja, és megteremtse.

Ráadásul folyamatosan csak gond van vele. Mire volt jó az Istennek, hogy ekkora nyűgöt vegyen magára, amikor olyan jól elvolt magában, meg a nagy semmiben.

2012. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Fuxreiter.Jack ***** válasza:
Gondolom mert Isten a saját mására tekintette őket,s így azt hitte,hogy nem tudja őket átverni a kígyó.Azt hitte,hogy tökéletesek mint ő maga.Ilyenkor jön elő a "vajon miért tiltotta meg?" kérdés,mert ilyenkor következik a fordított pszihológia. Ennyi erővel mi lett volna ha ellenállnak,és az egész mostani emberiség az úgynevezett "paradicsomban" él ahol minden megadatik?
2012. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Ha ezt valóban így is fel lehet fogni...

"A megkísérthető szóban csak egy lehetőség rejlik és nem biztos, hogy az így fog történni.

Ha csupán a kudarc lehetőség miatt meg sem próbálunk valamit megtenni akkor a mai technika a 0 volna egyenlő, mert félnénk a kudarctól.

Szerintem a megkísérthetőség nem rossz dolog inkább egy lehetőség a fejlődésre, ha az ember kiállja a próbát.

Ezt a gondolatot tartalmazza a Jakab levele 1 fejezet 1-4.


Más: ha nincsen benne a lehetőség akkor nem embert teremtett volna, hanem gépet.

Az nem kisérthető.

Én örülök, hogy nem gép lettem."

... akkor mégis nekem van igazam! Egyetlen teremtő az az Ördög! Mert vele kezdődött minden, és vele is folytatódik tovább! Minden további bla-bla, egyszerű következetes kitaláció, mese!

2012. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:

Sziasztok!


Olyan kis édesek vagytok, ahogy itt megpróbáltok bizonyítani valamit.


Kedves kérdező!Hasonlítasz az egyik ismerősömre.Ő ateistának vallja magát, rengeteg kérdése van, amire válaszolni próbálok, de mindenbe beleköt újabb kérdésekkel, pont mint te.Ez nagyon jó, mert így járod körbe mélyen a lényeget, de egyet ne felejts el:emberek vagyunk, ergo nem vagyunk tökéletesek, vagyis nem tudunk neked pontos választ adni, de remélem egyszer te magad kérdezheted meg Istentől.


Én élő hitű keresztény vagyok, és engem is sokáig foglalkoztatott ennek ellenére ez a kérdés,és tudnod kell azt, hogy tényleg nem fog tudni senki sem tökéletes választ adni, csak közelítőt.


Én osztozom azokban a véleményekben, hogy Isten jogosan büntette meg őket.Pontosan meg van írva, hogy ha esznek a fáról meghalnak.Büntetést kapnak.Isten egyetlenegy dolgot tiltott meg, de előtte lefektette a szabályokat.

Ugyanakkor mivel mindenttudó és mindeható, igen, tudta mi lesz.Miért nem akadályozta meg?Mert nem azért adott az embernek szabad akaratot, hogy ő mindent elintézzen, hiszen akkor csak bábuk lennénk.

És a szabadakarat miatt Ádám és Éva vétkezett, megszegte a szabályt.Minden szabályszegésnek ára van.De ez nem jelenti azt, hogy Isten nem bocsátott meg.Nem tudom mennyi idős vagy, van-e családod, milyen elveket vallasz.

De próbáld meg elképzelni a következőt:

Édesdrága kisfiad, akit a világon a legeslegjobban szeretsz kap a születésnapjára egy focilabdát.Egyetlenegy kérésed van, ne labdázzon bent a lakásban.Kisfiad mégis labdázik bent, és esetleg még össze is tör valamit.Először mérges leszel, de megbocsátasz neki, hiszen gyerek.Ám ha nem bünteted meg, legközelebb is bent fog focizni.De még ez sem lehet vészes, viszont ha nem vagy vele következetes, akkor előbb-utóbb kezelhetetlenné válik.

Nyilván ez egy ferdített példa, hisz mint írtam, nem lehet tökéletesen szemléltetni, de remélem érted a lényeget.

Isten azért büntette meg Ádámot és Évát, mert betartotta a szavát,következetes volt.De mégis miért, ha tudta milyen kísérthetőek.Mert ez nem mentség.Nem mondhatod azt egy gyilkosságnál, hogy ne büntessük meg a gyilkost, hiszen nagyon mérges volt, gyenge és megkísérhető.Minden tettünknek következménye van.De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem bocsátott volna meg.Ha nem bocsátott volna meg, már rég nem lenne világegyetem.


És még azokhoz a válaszolókhoz szólnék, akik kételkednek Istenben.Akármennyi tudós, ismeretterjesztő filmet megnézhettek.Én jelenleg fizikát tanulok, és nagyon érdekel a csillagászat.Sok cikket, tanulmányt, szemináriumot tanulmányoztam, és egyet még hitetlenek is elismernek:az Ősrobbanás nem megoldás a világ keletkezésére.ENnek ellenére mégis nyomatják, hiszen sokkal könnyebb elismerni, hogy a semmiből lett egy Bumm, és abból mi, minthogy valaki még fölöttünk is áll.Alázat!!!Igen, Isten léte sem bizonyítható.Nem tudom az orrod elé tenni, hogy nesze nézd, nem tudod megfogni, de pont ezért hit!És nem akarok komolyabb dolgokba belemenni, de elég elkeserítő, hogy csak azt halljátok meg, amit megakartok, és értem ezt arra, hogy azokat a tudósok kevés számát elfogadjátok, akik az ősrobbanásban hisznek, és figyelmen kívül hagyjátok azokat, akik igaz, hogy nem tudják bebizonyítani, láthatóvá tenni Isten létezését, de elismerik, hogy itt többről van szó.


Remélem kedves kérdező segíthettem, a többi válaszolónak meg üzenem a tájékozódást, mert még ateistaként is vannak fogalom zavarok...

2012. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Lerin válasza:

Hali!


Én úgy gondolom, hogy ennek a kérdésnek valójában nincs értelme. Ezzel most persze nem a kérdezőt támadom. A Bibliát nagyon régen írták, több forrásból rakták össze. Látható, hogy az Ószövetségi Isten inkább 'bosszúálló', az Újszövetségi inkább 'megbocsátó'.

Szerintem pont amiatt, hogy régen írták, nem tud logikai cselekre válaszolni (Isten tud-e akkora cicit teremteni, amit ő sem bír felemelni?). A mai ember pedig olyan szabályrendszert szeretne, ami következetes, nem ellentmondó. A Biblia nem ilyen. Épp ezért szerintem ilyen kérdésekre nem célszerű válaszokat keresni, mert nincsenek. Úgy képzelem, hogy a keresztény hitnek a Biblia egy butácska kivonata (nem sértésből), épp ezért nem kell a szavait szó szerint venni. Szerintem a Biblia inkább csak a vallás dallamát, irányát adja meg.

2012. okt. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag egy elfogadásról és egy döntésről van szó. Az Isteni törvényeket a teremtésnél a szabad akaratnál fogva el lehetett fogadni, s úgyszintén meg is lehetett tagadni.

Valójában itt nem büntetésről van szó, hanem következményként. Vagyis, az ember megkapta azt a lehetőséget, hogy válasszon. "Együttműködik-e" Istennel minden felvetés nélkül, elfogadva a Teremtő irányelveit törvényeit, kétkedés nélkül, vagy meggyőződik arról, mi van akkor, ha az ellenkező utat választja.

Isten minden teremtett lénynek szabad akaratot adott, kivéve önmagának. Vagyis ő az egyetlen, aki nem választhat. A szabad akarat megköveteli a választás lehetőségét.

Egy nagyon egyszerű példából indulj ki!

Egy anya viszi a gyerekét egy gyermekrendezvényre. Elmondja neki, mit, hogyan kell tenni, hogy a dolgok rendben menjenek végig. Vagyis, ismerteti azzal, mi az ajánlott a cél érdekében. Az út a száraz járda mellett sáros. Az anya tudja, hogy a gyereknek miért jó, ha a száraz úton megy. A gyerek nem rendelkezik még az anya bölcsességével, és ki akarja próbálni, milyen a sárban járni. Az anya tudja, hogy a száraz úton járva nem lesz koszos a ruha, vizes a cipő. A gyereknek van választási joga és úgy dönt, hogy belemegy a sárba. Következmény: a piszkos ruhában nem vehet részt az ünnepségen, mellette még meg is kell várni, hogy a ruhát kimossák, és megszáradjon, csak ezután veheti fel újra. De közben számtalan dologról lemarad.


Ha az ember elfogadta volna a teremtés és fejlődés "törvényét, szabályát", akkor - természetes, hogy másként alakult volna minden.


A bűn elkövetés fogalma - akárhogy nézzük - egy törvény, szabály áthágása, megszegése.


Mint mindennek, ennek vannak következményei. (Valójában a földi büntetésrendszernek is ez az alapja.)

Ezt éli meg az ember büntetésként.

Mint ahogyan annak, hogy ha nem tiszteled a tűz szabályait, akkor a következmény, hogy megégeted magad, és az együtt jár fájdalommal.

2012. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
49%

"Isten egyetlenegy dolgot tiltott meg, de előtte lefektette a szabályokat. "


Ez már önmagában is röhejes. A többi meg szomorú...

2012. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Baranya Nikoletta válasza:

Én nem vagyok se ateista, vagy mi, se hívő.

Csak egy kérdésem lenne(a többi majd ebből következik);

Ha Isten tudta, hogy az ember rosszul fog dönteni, és elveszi a gyümölcsöt a tiltott fáról... akkor minek rakta oda a fát?! És ha nem teremt lehetőséget a rosszra, akkor is lehetett volna szabad akaratunk mert (ne röhögjetek, csak egy példa) eldönthetem, hogy én most almát, vagy körtét fogok enni! Ha mindenható, és tökéletes, és a saját képmására teremtett minket, és szeretett is minket, akkor miért kellett tesztelnie? Egy tökéletes világba miért kellett megadni a lehetőséget a bűnre? És nehogy azt mondjátok, hogy a Sátán hibája(mondjuk az övé is, de!) mert ha Isten az embereket büntetheti halállal, akkor a Sátánnal miért nem végzett, vagy őt megölni bűn, a bűnös embereket meg nem? Hiszen a Sátán maga a bűn! A tökéletes világ teremtésekor nem kellett volna kiirtani a hibaforrást. Könnyű ránk fogni, hogy elrontottuk magunknak a tökéletes világot, de valóban annyira tökéletes volt?

2012. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Isten itt nem használta az előrelátó képességét."


Az Isten azért Isten, hogy maga válassz ki magának, mikor használja akármelyik képességét. Innentől kezdve vége a bírálatnak, meg a visszakérdezésnek. Punk Tum.

2012. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!