Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A "teremtés" volt az Első...

A "teremtés" volt az Első Trükk, amivel a Lelkeket léprecsalták?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a "teremtés" lehetett az első és legnagyobb trükk, amivel a halhatatlan naplelkeket átverték,

mivel ekkor kaptak testeket (mulandó, romló testeket) és ekker lettek férfivé és nővé polarizálva, hogy onnantól Erósz (=ERŐS = a VÁGY = vonzás/taszítás = kettősség = dualitás) uralkodhasson felettük.

Ti mit gondoltok erről?



2012. okt. 29. 14:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor önmagad vagy, szorosan Istenhez tartozol, hacsak önként el nem szakítod magad a határtalan örömök e tengerétől. Önmagad istenévé válhatsz, próbálkozhatsz újat alkotni, semmi baj nincs ezzel. Ennyi a sztori.
2012. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azt gondolom ,hogy mivel foglalkozol ezzel így nem lehet trükk a teremtés.

2012. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

„Mégis ki tett volna ilyet, miért és hogyan?

Miért nem akadályozta meg senki?“


-itt a probléma... hogy a lény mindig másra vár .... majd valaki megteszi... majd valaki megakadályozza, hiszen valakinek az ilyesmit meg kell akadályoznia :-)


kinek?

hát a „mindenható istennek“ vagy a „mindenható államnak“ stb.


ilyen, amikor a lény önmagáról elfeledkezett és lemondott ... a saját maga feletti irányítást (=öndeterminációt) másoknak adja ( ilyenkor egyre rosszabbul jár)


-------------

„En ertelek. Hogy trukk- e az mar csak nezopont kerdese szerintem. Ez a tapasztalas utjanak egyik modja, ebben a dimenzioban ez eleg eroteljes. Tanulni, fejlodni is lehet itt igazan. Ettol nem rossz ez, vagy jo, persze az teny, hogy nem konnyu. Tehat trukk- e ez, vagy lehetoseg, az a helyzet ertekelesen mulik.“


-igazad van! mindkettő és még sok egyéb


MINÉL INTELLIGENSEBB EGY LÉNY, ANNÁL TÖBB „IGAZSÁGOT“ KÉPES BEFOGADNI ÉS ÉRTELMEZNI


a vakok (=“egyigazsághitűek“) ideje lejárt


„Amikor önmagad vagy, szorosan Istenhez tartozol, hacsak önként el nem szakítod magad a határtalan örömök e tengerétől. Önmagad istenévé válhatsz, próbálkozhatsz újat alkotni, semmi baj nincs ezzel. Ennyi a sztori.“


-amikor önmagad vagy : istennel egy vagy és nem különbözöl tőle


minél kevésbé vagy önmagad, a külső(nek látszó) erők annál inkább elhitetik veled, hogy KÍVÜL VAN AZ ISTENED


„emlékezz, honnan estél ki“ = emlékezz mi volt az állapotod és ha akarsz, térj vissza bele!


„akkor a Látó önmagában nyugszik“


mikor?

amikor nem azonosítja magát (a saját maga által alkotott és teremtett) képekkel


„a thetán egy Statikum“


a világokban minden áramlik, de a thetán egy statikum


„mozdítatlan mozgató“


míg azt hiszed, hogy valami külső entitás, addig KÍVÜL VAGY


minél inkább kívül vagy, annál összetettebb (és bonyolultabb) a világod


a Halhatatlan Naplélek semmi más, mint ISTEN és nincs Őrajta kívül semmilyen más isten


az összes beavatásnak ez volt a legbelső titka!!! ennyi


mutogatnak ide, mutigatnak, de csak bálványokra (=képekre) mutogatnak


az összes szentirat eredeti értelmük szerint az isten (=a naplélek) le- és felfelé menő útjáról szól


Héliopolisz misztériuma: a Főnix (az sem más)


ezért volt a NAP mindig is a kultusz tárgya, mert a külső világ Napja jelképezi a belső világ elpusztíthatatlan léleknapját


ennyi ezen túl nem vezet út


ÖNNÖN LELKEDET (=ISTENT) TELJESEN MINDEGY, HOGY MILYEN MÓDSZERREL ÉRED EL - AKÁR KI IS TALÁLHATSZ RÁ EGY MÓDSZERT , CSAK RAJTAD ÁLL


ha magad találod ki a módszert, akkor lesz egy nagy előnye : nem lesz agyonrágva (nem lesz lerágott csont)


„minden kutya visszatér a maga okádására“ = nagy világvallásokat hoznak létre, amelyek senkit sem vezetnek el istenhez (=önmaga legbelső valós azonosságához) :-)


sanctum, meg sacrum és mindenki csak toporog egyhelyben :-) (az intézmény kövesítette meg az eleven tudást és tette halott kővé, kősziklává, mely örökkévalóságokon keresztül csak fogva tartja a lelkeket ott lebeg kívül ránéznek és imádják és már nem látnak csak anyagot (=virtualitást) és mindenkit fogságra visznek a választottsággal a csapdák így alakulnak ki utána vér lesz a kultusz, mert a vér nem más, mint a világ és ezután már úgy áldoznak, hogy MEGESZIK AZ ISTENÜKET mert az anyagon és az anyagiságon, anyagiasságon túl nincs már érzékelésük és mindent megölnek, ami fentről való mert „olyan nincs“ (((számukra! és ha számukra nincs, akkor más számára sem lehetséges! mechanikus törvényeket fabrikálnak az univerzumo(ka)t mozgató egyetemes törvény helyett így vesznek el és másokat is így veszítenek el)


GNÓTHI SE AUTHON! ISMERD MEG MAGADAT ÉS MINDENT MEGISMERSZ! (és amit nem ismertél meg, azt felesleges megismerni mert az tévút, mely elvezet önmagadtól)

2012. okt. 30. 10:15
 14/20 A kérdező kommentje:

komolyra fordítva a szót: mindenkinek ajánlom nagyon nagy szeretettel


A.J. Christina: Mit keresett Isten a bugyimban...


című könyvét


higgyék el, érdemes krisztinával foglalkozni és nagyon meg tudja hálálni a törődést


:-)


és HallelúJah két tüsszentés között az összes Sze(n)t-nek!

"boruljatok le híveim! mily nagy az Isten, lássátok és ti mily kicsik vagytok, mindörökkön örökké, ámen."


:-)


"én állok, ti pedig azt hiszitek, hogy idevez-ültök... dicsőség mindörökké az Atyának, aki ezt így rendelte el a mi könyveinkben"

2012. okt. 30. 12:33
 15/20 anonim ***** válasza:

"-itt a probléma... hogy a lény mindig másra vár .... majd valaki megteszi... majd valaki megakadályozza, hiszen valakinek az ilyesmit meg kell akadályoznia :-) "

Szerintem aranyos vagyok:P


A hülyeséget mellőzve, értelmezhetted volna akár úgyis, amit mondtam, hogy mi miért nem akadályoztuk meg?

Továbbra sem adtál választ arra, hogy mi történt és mi a célunk, hogy jöttünk létre és miért lettünk test.


"MINÉL INTELLIGENSEBB EGY LÉNY, ANNÁL TÖBB „IGAZSÁGOT“ KÉPES BEFOGADNI ÉS ÉRTELMEZNI"

Miért kell intelligensnek lenni? A lélek lehet intelligens? Abból írva, amit írtál lehet.

De ahhoz minek test?


Szóval minket létrehoztak vagy létrejöttünk? Miért?


Miért jó ha megismerem magam? Szerintem azért, mert akkor a többi embert is jobban fogom ismerni, a saját hiányosságaim tudatában leszek és lesz összehasonlítási alapom stb...

Amikor a hacker betör egy számítógépbe, legtöbbször saját maga gépén próbálkozik.


"-amikor önmagad vagy : istennel egy vagy és nem különbözöl tőle "

Honnan tudhatom, hogy mikor vagyok önmagam?

És amikor nem önmagam vagyok, akkor ki vagyok?


Egyetértek ebben, hogy van bennünk egy darab Istenből és ez a lelkünk (tehát bennünk van, DE kívül is).

Szerintem nagyon hibás következtetés lenne azt mondani, hogy mi vagyunk a saját magunk istene, csak a többi isten szivat minket (az erkölcs pedig relatív). Sőt kicsit az olvasható ki abból, amit írsz, hogy: Istenek vagytok, lázadjatok fel a nem létező őrült ellen!


Abban is egyetértek, hogy az emberek lelkét kell elsődlegesen nézni. Hogy meg kell ismerni a másikat belülről.

De magunkba zárkózni és teljesen kizárni a világot (azzal az indokkal, hogy csak illuzió), szerintem nem túl jó dolog.


Tényleg mi a világ és miért van mozgás?

Ha nem lenne mozgás, nem lenne rezgés, nem lenne hő. Az energiáknak sem lenne értelme, a tudásnak sem, ha most az agyra gondolunk, amit nem tárként kezelnek néhányan...



És egy utolsó kérdés? Mi a szeretet?

Szerintem mindenkit szeretnki kell és nem csak az egót, abban a tudatban, hogy most az igaz istenünket szeretjük.

A másokban lévő istent is szeretni kell?

Ez a lélek miért lesz isten és honnan van?


További szép napot!

2012. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"a vakok (=“egyigazsághitűek“) ideje lejárt "


puff, nesze nekem :)

2012. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az élet Isten "önfeledt" játéka, te is persze, hogy Ő vagy, mivel semmi sincs, ami nem Ő. Játék ez, mint a WoW. Gondolom nem véletlen okoz az MMORPG függőséget (kb. bárkinek, aki belefolyik jobban). Talán a "lélek" vágyik arra, hogy virtuális világokban variáljon a többiekkel!
2012. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

„En ertelek. Hogy trukk- e az mar csak nezopont kerdese szerintem. Ez a tapasztalas utjanak egyik modja, ebben a dimenzioban ez eleg eroteljes. Tanulni, fejlodni is lehet itt igazan. Ettol nem rossz ez, vagy jo, persze az teny, hogy nem konnyu. Tehat trukk- e ez, vagy lehetoseg, az a helyzet ertekelesen mulik.“


-egyetértek veled


„Továbbra sem adtál választ arra, hogy mi történt és mi a célunk, hogy jöttünk létre és miért lettünk test?“


- mindez az érzékelés a tudatosság és az öndetermináció lefokozódása miatt történhetett meg


minél lejjebb süllyed a (teremtő) lény, annál nehezebb ruhákba (=testekbe) öltözik ... pontosabban annál több testbe


amikor legalulra leszáll, akkor összezsugorodik egyetlen ponttá és bőszült düh-vé (=energiává) majd (újra és újra) szétrobban


a fizikai világ így keletkezik


valójában nem „jöttünk létre“, valójában halhatatlanság vagyunk


a világokat egyébként nem „szívjóság“ igazgatja, a világoknak valójában pontos és (a bölcsek számára) érthető törvényei, szabályai vannak


AZ ÉLET A FIZIKAI UNIVERZUMON KÍVÜLRŐL SZÁRMAZIK!


AZ ÉLET NEM A FIZIKAI UNIVERZUMBAN KELETKEZETT (KELETKEZIK stb.)!


AZ ÉLET VALÓJÁBAN LESZÁLL A FIZIKAI UNIVERZUMOKBA (és ott mindenfélékkel összetéVESZTi magát).


„Miért kell intelligensnek lenni? A lélek lehet intelligens? Abból írva, amit írtál lehet.“


TUDÁS ÉS LÉT: EGY.

és ez egyre csak árad (a fény hasonló hozzá)


„"-amikor önmagad vagy : istennel egy vagy és nem különbözöl tőle "

Honnan tudhatom, hogy mikor vagyok önmagam?

És amikor nem önmagam vagyok, akkor ki vagyok?“


-amikor minden árad, amikor te magad áradsz (akár a fény, a világosság), akkor vagy önmagad


amikor nem önmagad vagy, akkor összetéVESZTed magad az érzékletekkel (=tárgyiasulsz, gépiesedsz stb.)


„Sőt kicsit az olvasható ki abból, amit írsz, hogy: Istenek vagytok, lázadjatok fel a nem létező őrült ellen!“


-az Őrült nem más, mint a NEM-TUDÁS beteg szelleme, mindig is jelen van ott, ahol fizikai jellegű világok (=börtönök) vannak


a fizikai világok nem lennének rosszak, de a végére mindegyik börtönné válik (kezdetben lehetnek szépek)


egyébként a kinyilatkoztatott vallások hordozzák dominánsan a nem-tudást, pontosabban a ZAVAROS TUDÁSt


innen-onnan szedegették össze őket és egy lelkeket gyengítő zavaros elegyet csináltak belőlük (szándékosan)


„De magunkba zárkózni és teljesen kizárni a világot (azzal az indokkal, hogy csak illuzió), szerintem nem túl jó dolog.“


-igazad van a közmegyezés világa = a közmegegyezéssel naponta előállított világ mindegyikünkre vonatkozik és mindegyikünkre hat


ha nem hatna és nem vonatkozna ránk, akkor leállna a napi szintű agymosás történelmi GÉPEZETe


az a probléma a véges univerzumokkal, hogy mind a mechanika a gépiesség felé haladnak

(ez egyébként a törvény ereje és szükségszerűség)


„És egy utolsó kérdés? Mi a szeretet?“


-a szeretet: a női oldal, az Anya oldala


itt is trükköztek a bibliások !!!


„Az élet Isten "önfeledt" játéka, te is persze, hogy Ő vagy, mivel semmi sincs, ami nem Ő. Játék ez, mint a WoW. Gondolom nem véletlen okoz az MMORPG függőséget (kb. bárkinek, aki belefolyik jobban). Talán a "lélek" vágyik arra, hogy virtuális világokban variáljon a többiekkel!“


-egyetértek! Isten a Játék-Mester és ő írta/írja a szabályokat és önként ugrik bele a világokba


Ő a villámlás és ő a villámok fia és Ő a nap-lélek és Ő jó és gonosz és minden belőle származik és nincsen neki semmilyen erkölcse, mivel Ő nem gondolkodik rendszerekben, sem modellekben


Ő „Tírusz Királya“ . Ő az aki száll alá poklokra és miután a poklok legaljára leszáll, felmegy az egek csúcsaira


Ő Adon-Áj(in), Ő Lucifer, Ő a Sátán, az illuminációban Ő árad


SAT-JAH ez volt a Szent Név, a Titkos K-Ájin Sarj bölcsei ezt a Szent Nevet szakították ketté és így keltenek meghasonlást


SAT-YAH : ez a Szent Név, mert ez hiánytalan


J-Ah is párt jelent, szándékosan rosszul tanítják


SAT : SAT-AN SAT-ANU SANAT-ANA


JAH: YAH


ezek szent nevek


meghasonlást és viszályt tanítanak

vagy szándékosan vagy a saját ostobaságuk, nem-tudásuk végett


hatalmi ideológiákat tanítanak „istenként“

elnyomó, ártó ideológiákat

2012. nov. 1. 23:57
 19/20 A kérdező kommentje:

az eredeti kereszt egyébként egyenlő szárú - ezen is módosítottak


Nap és Egyenlő Szárú Kereszt: ez a jel


gonosznak tanítják/sugallják, de nem gonosz

2012. nov. 2. 00:06
 20/20 anonim ***** válasza:
Mond csak kérdező melyik mesekönyvben olvasol ilyen butaságokat?
2012. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!