Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a vallásosak,...

Szerintetek a vallásosak, vagy az ateisták IQ-ja nagyobb?

Figyelt kérdés
A nagy átlagra gondolok, nem a kivételekre.
2012. okt. 29. 19:59
1 2 3 4 5
 41/48 Ozmium42 ***** válasza:
47%
Súr IQ-ja a legmagasabb
2012. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Te mondád. :-)
2012. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
57%

a vallásosakban több a rabszolga-kód, ezért inkább elfogadják a kívülről lebutítva tartott létet,

az ateisták inkább elgondolkoznak azon, hogy miért is így történnek a dolgok

2012. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Ila7 ***** válasza:

Kedves #32!


"Te magad azért nem vagy hiteles forrás, mert névtelenül vitázol (ahogy én is). Ha tudnám rólad, hogy antropológus vagy és ez a szakterületed, akkor szó nélkül elhinném neked, hogy van egy olyan nép, amelyik szerint a múlt van előtte."


Nos tegyük fel, hogy én XY antropológus vagyok, és közlöm veled, hogy Gipsz Jakad mindenki által hitelesnek tartott könyvéből tudom, hogy van ilyen nép. Ő maga járt ott és beszélt velük. Ekkor mi alapján hinnéd el? Megint csak a betanult sémák miatt. Mert megszoktad, hogy a tudományos köretnek hinni lehet. De hát hányszor volt már, hogy tévedtek, vagy olyan is akadt, amikor évtizedekkel később derült ki, hogy tudatos hamisítást végzett a két mindenki által tisztelt kutató. Valami olyasmi volt, hogy két össze nem tartozó leletből csináltak egyet és azzal bizonyítottak valamit. Vagy itt van annak a halnak az esete, amit majd száz éven át kormeghatározásra használtak az öslénykutatók, mert azt hitték, hogy vagy százezer éve kihalt, aztán nemrég fogtak egy élő példányt. Persze nagyobb a valószínűsége, de nem biztos. Mint ahogy az sem biztos, hogy a leejtett tárgy valóban leesik. A tapasztalataink alapján eddig még mindig leesett, de egy tudós nem jelentheti biztosan ki, hogy valóban le fog esni.


De ha nagyon nem akarod elhinni, hogy van aki így gondolkodik, mint az általam példának felhozott nép, akkor ne hidd. Hiszen a valóságban nincs ennek a fajta gondolkodásnak sem, de az ellenkezőjének sem értelme, hiszen a múlt nem lehet sem előttünk, sem mögöttünk a valóságban. Ez csak egy hasonlat. Ha lesz időm, keresek másik példát.


"Minden dolog betanult sémafelismerési feladat."


Szerencsére nem. Ha így lenne, nem létezne kreativitás, művészet, stb.


"Egyúttal az IQ-tesztek a legintelligensebb emberek (180+) IQ-ját képtelen pontosan megmérni, nyilván mert ők ezeket a feladatokat mind hibátlanul és rendkívül gyorsan megoldják."


Upsz! Most bevallom lemaradtam. Ezzel azt állítod, hogy a valóban intelligens emberek IQ-ját az IQ tesztek nem tudják mérni? - Bocs csak viccöltem:)


Végül is én csak a kategórikusságával nem értek egyet. Nem tartom tévedhetetlennek a tesztet, hiszen ember alkotta és én tévedhetetlen emberrel még nem találkoztam.

Például arra a figyelemproblémákkal küzdő tanítványomra gondolok, aki nem tud megoldani egy ilyen tesztet, mert annyi türelme sincs, hogy az első három képen elgondolkozzon, amiből kitalálhatná a negyediket. Mégis én intelligensnek tartom, mert ha megfelelően kérdezem, akkor kiderül, hogy mindenre tudja a választ, és ha nem kell leülnie és sorban megoldania, akkor ugyanúgy képes felismerni a sémák elveit, csak nem fekete-fehér papíron tollal a kezében. VOlt amikor eljátszottunk egy hasonló következtetési rendszert. Ráadásul hihetetlen érzéke van a többi emberhez. Minden problémáját meg tudja oldani. Tehát, akiről a teszt azt mondja, hogy nem intelligens, az még attól, nagyon is lehet az. És fordítva is igaz. Persze akiról azt mondja, hogy az, az nyilván sok esetben az is, de nem feltétlenül. Attól, hogy sok okos emberről a teszt is kimutatta, hogy az, ez még nem bizonyítja, hogy minden esetben tévedhetetlen. Ismerek néhány embert én is, aki nagyon is jól elvan a maga képleteivel, matematikai sémáival, és még az általános műveltsége is kiemelkedő, a teszten magas eredményt ért el, de nem lehet leküldeni a boltba egy kiló kenyérért. Ismerek olyan zenészt, aki nem boldogulna a teszttel,mert ez a fajta gondolkodás egyszerűen nem érdekli. Mégis egy ragyogó elme, fantasztikus meglátásai vannak, hihetetlenül jól érvényesül a világ bármely társaságában.


De, hogy a tudomány és a forrás se szenvedjen hiányt, ímé egy:


"Tudnunk kell, hogy az intelligencia-teszt sem méri az összintelligenciát, de többet mérnek, mint körülhatárolt képességeket....

De az is megvalósíthatatlan, hogy csak intellektuális funkciókat mérjenek, hiszen a teljesítménybe belejátszanak olyan faktorok is, mint a fent leírt "x" és "z" faktorok. ...." (Az intelligencia mérése -Akadémiai Kiadó - szerkesztette:Dr. Kun Miklós és Dr. Szegedi Márton)

2012. nov. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
53%
Egyértelmű hogy az ateistának, mert ő szabadnak született, nincs megszabva mikor mit csinálhat, bármit elolvashat, bárhova elmehet, ezért több a tapasztalata és magasabb intellektusra tesz szert.
2013. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Én egy valamiben vagyok biztos, de abban nagyon:


A vallási fanatikusok - NEM minden vallásos, csak a fanatikusok, bigottak, farizeuslelkűek - IQ -ja kib@xott alacsony.

Ja, és az EQ -juk is az.

2014. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
40%
Nekem 123-as az IQ-m és hívő vagyok.
2015. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
36%

A magas IQ hajlamossá tesz arra, hogy megkérdőjelezz dolgokat (vallás, eszmék, stb). Csak azt felejti el mindenki, hogy a kérdőjel után általában válasz is következik, és a válasz nem a tagadás szinonimája.


126-os az iq-m, ez magasabb mint az emberek 95%-ának. És VALLÁSOS VAGYOK.

2015. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!