Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásos emberek!...

Kedves vallásos emberek! Miért van ez?

Figyelt kérdés
Miért gondoljátok azt,hogy,ha ti hisztek Istenben,akkor mindenkinek kellene? És miért gondoljátok azt mindenjellegű bizonyíték nélkül,hogy Isten létezik,és ez mennyivel hitelesebb,mint az hogy nem létezik? Mert a ti állításaitok alapján kb kevesebb valóságalapja van a ti meggyőződéseteknek ,mint a mienknek! És miért gondoljátok azt,hogy az általatok gyakorolt vallás az ideális? És miért van az,hogy némely vallás követői mocskolják a másik vallás követőit? Ez elég undi nem? Mert ha ti elvárjátok azt ,hogy tiszteletben tartsák az egyes emberek által követett vallási meggyőződést,akkor nem kellene ezt viszonozni?..ha már ilyen dolgokban hisznek egyesek....????

2012. nov. 4. 17:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

A vallásos embereknek nem kell bizonyíték semmire. Hisznek benne. Te, mint nem vallásos, így sose fogod ezt érteni, de nem is kell. A mocskolódással én se értek egyet, és énmagam semmi szín alatt nem küzdök azért, hogy más is vallásos legyen. Ha nem akar, ne legyen.

Mellesleg én úgy vagyok vele, hogy nem az számít mennyit járok templomba, hanem hogy mit gondolok, és mit teszek.

2012. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Valóban igazad van! A templomba manapság kifejezetten nem vallási meggyőződéssel járnak emberek:)
2012. nov. 4. 18:05
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Az ostobaság egyik biztos jele, ha valaki általánosít. A vallásos emberek nem egyformák, ahogy az ateisták sem. Mások hibáiért, miért én vagyok felelős? Te felelős vagy a nem vallásos emberek által elkövetett bűnökért? Nem hinném. Először próbálj kikupálódni, azután formálj véleményt a világról.
2012. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Nezd, az teny hogy mindket oldalnak megvannak a sajatos letezo vagy nem letezo foghato vagy nem foghato bizonyitekai az eggyik vagy masik allaspontra. Szerintem ezt nincs miert firtatni, leven hogy nem vagyunk egyformak, meg szerencse, igy mindenkinek megvannak a sajatos nezetei es ezek kozott is van aki gogosen elsoproen el akarja nyomni a masikat es nem erdeklik masok ervei vagy velemenyei, mig masok nem veszik fel a lealacsonyito szintet es igyekszik a nezopontokat megvitatni illetve ervelni a jelenlegi sajat tapasztalata szerint. Tehat meg kell erteni mindenfele ertelmes vagy ertelmetlen meggyozodes letezik es letezni fog fuggtelenul hogy melyik oldalt kepviseled.A vilagunkban benne van a kettoseg igy hat mindig akadnak ellentetes ervek a sajatoddal szemben.Nem vagyunk tokeletesek de igyekszunk valamilyen modon jo es segitokesz emberekke valni es hatterbe szoritani a negativ gondolatokat es erzelmeket, erre kellene torekedjen minden kereszteny vagy nem kereszteny emberke es ne azon vitazzunk kinek mennyire van igaza. Mindenki maga erzi hogy mi a helyes ut es azt mivel alapozza meg, az mar mas dolog ha ketelyei vannak es keresi onmagat es bizonyosagot keres hogy megalapozza nezeteit.

Teny hogy mint a kresztenynek vagy vallasosnak mondott reszrol illetve a masban hivok reszerol is azonos a negativ hozzaallas sajnos.

2012. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
18:06 válaszával tökéletesen egyetértek, nincs is mit tovább ragozni ezen.
2012. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge...ugyebár! Nem általánositani akartam,ismerek értelmes vallásos embert is:D Az meg,hogy kupálódjak ki...hát majd igyekszem felérni szellemi magasságaidhoz:D
2012. nov. 4. 18:34
 7/35 anonim válasza:

Hamvas Béla: A bor filozófiája

Neten megtalálod,olvasd el!;)

2012. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

Egy idézettel szeretnék válaszolni erre, ami filozófiailag fejtegeti a témát:

"Isten vagy létezik, vagy nem létezik. Csak e két választási lehetőség van. Vagy elismerjük az értelem elsőbbségét, a teremtő értelmét, aki mindennek eredete és princípiuma, vagy az irracionális eredetű létet és tudatot valljuk, amely szerint itt a földön és életünkben minden esetleges. Ez utóbbi azt is jelenti, hogy semmilyen eredeti értelmet nem kell tisztelnünk és figyelembe vennünk, így bármit megtehetünk az emberrel. Végső elemzésben nem lehet bizonyítani egyik felfogást sem, de a kereszténység nagy válasza az értelem elsőbbsége melletti állásfoglalás.

(...)

Aki Istent félreteszi, nem teszi nagyobbá az embert, hanem elveszi méltóságát. Az ember akkor az evolúció félresikerült terméke lesz."

Tehát kedves ateista barátom, igazából a te álláspontod is csak egy hit, a tiedet sem lehet bizonyítani, viszont Isten léte megadja a választ a másik ember tiszteletére is, ami az együttélés egyik alapfeltétele.

2012. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
54%
Nem gondolom, hogy hinned kell Istenben, de neked miért baj, ha valaki hisz benne? Te szemszögödből nem létezik, de más szemszögéből meg létezik. A valóságot meg te se tudod jobban mint a másik. Nincs konkrét bizonyíték semmire se. Nekem ne mond, hogy bizonyíték Darwin elmélete, mert az csak egy szimpla elmélet. Egy tudós se volt ott amikor a föld keletkezett.
2012. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
:D Igen igen...az ilyen emberek hozzáállásával van a gond:)
2012. nov. 4. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!