Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az ateisták legnagyobb titka?

Mi az ateisták legnagyobb titka?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 08:21
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy nem dugják homokba a fejüket és nem esznek meg minden hülyeséget amit hallanak. Nem gyávák, nem kell egy istenhez menekülniük. Az istenek a gyengéknek vannak. Olyan, mint egy kitalált képzeletbeli barát.
2012. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
Hát van egy titkos kézfogásunk is...
2012. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 mustafa33 ***** válasza:
23%
Az hogy ők is hívők. HISZNEK Isten nemlétében. Nem tudják, mert nem tudják bizonyítani, tehát csak hiszik.
2012. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
95%

10-es, mielőtt zagyvaságokat írsz, légy oly kedves és nézd meg az ateizmus definícióját :) Köszi!


mustafa33, vicces, hogy próbálsz magyarázni. Tessék, hadd beszéljen helyettem ez a link: [link]

2012. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 mustafa33 ***** válasza:

Előző, engem a "tudományos ateizmus" marxista-leneinista változatán igyekeztek nevelni és ezt nyomták belém az iskoláim minden szintjén és azután is az élet minden területén ahol csak erre lehetősége volt a hatalomnak.

Biztosan volt valami hatása, de ugynakkor ellenszenvet is keltett a túlnyomásal pumpált ideológia. Az ajánlott link csak herbatea ahoz képest.

Az ajánlott linkről meg mert Huxleyre hivatkozik, jut eszembe e hónap 22.-én lesz 49 éve, hogy meghalt.

Akik nem tudnák ki volt azoknak írom: Huxley volt a "pszihedelikus korszak" (kezdődött 1954-ben) egyik atyja.

2012. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:

Huxley -t mindenki ismeri.

Különösen a Szép új világ c. művét, ami a genetika és a társadalmi ellenőrzés kritikája egyben, bár művét korántsem úgy teljesíti be a jelen és a jövő, ahogy elképzelte.

Verne is megjósolta az űrhajózást, nála ágyúból lőtték ki az utasokat, ahogy Huxley embertenyésztése is naív kissé.

A vázolt környezet ellenben nagyon is elgondolkodtató.

Az ateisták titka az lehet, ( azon kívül, amiket már felsoroltam) hogy szeretnek kérdezni.

Ezt a kérdést csak egy vallásos tehette fel, mert a választ is sejteti.

Az ateista így kérdezne volna:

Mi a titok?

2012. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
91%

Ez jó kérdés. Magamat ateistának vallom, bár nem egészen vagyok az.

Nem is tagadom meg Isten létezését, de nem is állítom azt hogy létezik. Történ a családban két szörnyű tragédia egymás után, és soha többé nem is akarok semmilyen vallás közelében lenni. Jómagam próbálok normálisan, becsületesen élni amennyire lehet. Az hogy valaki vallásos/hívő nem egyenlő azzal hogy jó ember.


Egy régi hittantanárt azért rúgtak ki innen az iskolából mert betörte egy gyerek orrát, csak azért mert ő nyíltan kijelentette hogy nem kíván foglalkozni az egésszel, csak a szülei nyomására van itt.


Illetve ismerek olyan embert aki rendszeresen veri a feleségét és a gyerekit, pedig minden vasárnap a templomban imádkozik.


Ezzel szemben én pórbálok jó ember lenni, mindenkinek segíteni, de sokan amikor megtudják hogy nem vagyok hívő akkor látom a szemükben hogy már a máglyán égetnének (a fent felsorolt két "ember" is).


A böngésző előzményei az jó válasz volt, de tudod létezik inkognitó mód is. :D :D


Szerintem az ateistáknak éppen hogy nincs semmilyen titka. Ez nem egy vallás hogy minden hétvégén gyülekezünk hogy együtt tagadjuk Istent. Mindenki más okból ateista. Valaki azért mert erős csalódás esetleg szenvedés érte, valaki azért mert egyszerűen nem kíván foglalkozni ezzel a dologgal/nem érdekli, valaki úgy gondolja hogy ez nem egy eldöntendő kérdés, stb, stb.

2012. nov. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 mustafa33 ***** válasza:

Előző, te nem vagy ateista, te "csak" haragszol Istenre. Estleg úgy véled: Isten vagy nincs, vagy gonosz, vagy nem törődik az emberekkel.

Tehát mindennemű szentírást ejtel, közeledsz a gnoszticizmus felé anélkül hogy ezt tudatosítnád magadban. (igaz, azt csak így lehet)

2012. nov. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim válasza:
Az ateistáknak az a titka, hogy zsigerből tagadnak mindent, ami Isten létét bizonyítja... :P viccen kívül, én nem vagyok a világ legvallásosabb embere, de Isten létezik! Nem olyan, mint amilyennek mondják, nem úgy kell Őt tisztelni, mint ahogy leírták a nagy vallásalapítók, de létezik! Láttatok már egy sejtet? Olyan pici, és olyan tökéletesen működik! És MINDEN atomokból van, apró részecskék fizikai tulajdonságainak köszönhetjük életünket, gondolatainkat, mindent... hát lehet ez véletlen? MUSZÁJ, hogy legyen Isten, valami felsőbbrendű rendszer, csak mi még nem ismerjük!
2012. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:

Tagadja, tagadja...

Csak ezt hajtogatjátok.

Tagadja a fene.

Elhiszem, ha bebizonyítod.

Egy másik linknél leírtam ma, de ide is bebiggyesztem.

Na és Zeusz?

Tagadod?

Csak nem ate(zeusz)ista vagy?

Egy Zeusztagadó?

Ezért egy időben élve eltemetés járt.

Komoly dolog ez, nem vicc.

Cáfold meg Zeusz létét!

Ugye mire gondolsz?

Mit is cáfolnál rajta, ha nem bizonyítottam...

2012. nov. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!