Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem paradox, hogy a hívők...

Nem paradox, hogy a hívők elítélik a homoszexuálisokat, miközben a vallásuk állítólag a szereteten alapszik?

Figyelt kérdés
meleg, homoszexualitás, vallás, keresztény, hívő, szeretet, elítélés

2012. dec. 2. 21:33
 91/148 anonim ***** válasza:
15%

Ne, csak Picassot emlegessük nagy művészként. Minden második laikus őt emlegeti. Elég kommersz példa, bár ezzel nem Picasso tehetségét akarom lenézni, mert egy mester volt, de ugyanúgy számtalan vele egy szintű vagy még jobb művész alkotott.

Nos akkor felhozok pár meleg művészt, bár te úgyis megfogod cáfolni, mert történelmi könyvekből tanulsz, bár ez a stílusodon nem érződik. A legjobb példák Michelangelo, Leonardo, Caravaggio. Nyolc évig művészetet tanultam szóval több ízben is hallottam róluk, de a történelem könyveid biztos jobb források. Híres filmrendezők között is akad jó pár meleg művész, mint például Visconti, Pasolini, Zeffirelli. Greta Garbo szintén a saját neméhez vonzódott. De még bőven akadnak ilyen személyek. Csajkovszkij, Virginia Woolf, Oscar Wilde. Most így hirtelen ők jutottak eszembe, és róluk nem, csak pletykák szólnak.


Előtte gondold már át, te nagy értelmiségi, hogy miket mondasz rólunk. Most mondjam, hogy ugyanolyan jók vagyunk, mint ti, hanem jobbak?


23 meleg F.

2012. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/148 anonim ***** válasza:
18%

Most nem kezdem el felsorolni neked az összes meleg művészt... egy 19%-os taggal nem állok le vitázni!


23 meleg F.

2012. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/148 anonim ***** válasza:
61%
20%-os te többet foglalkozol a homoszexualitással, mint egy homoszexuális :D
2012. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/148 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze ehhez h kinek hány százaléka van? :DD jó ez most furcsán hangzik, mivel nekem is csak 48 vagy 49 százalékom van de akkor is... akinek kevés %-a van, vagy nem rég kezdett ide írogatni, vagy szeret vicces, csipkelődős kommenteket írni, amin, valljuk be baszott nagyokat lehet rajuk nevetni. Vagy a harmadik variáció h egyszerűen megmondja a színtiszta igazságot és kimondja a tényleges véleményét feketén-fehéren, persze vannak kivételek. Nem mindegy kinek hány százaléka van, attól még lehet igaza, de ez nem azt jelenti h egyet is értek a bizonyos személlyel.

Nekem addig nincs problémám a melegekkel amíg nem rendeznek felvonulást.

2012. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/148 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs csak 47% :D
2012. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/148 anonim ***** válasza:
95%
A kérdés provokatív ezek sokszor nem igazi kérdések, olyan mint a Miért történik ennyi szörnyűség ha van Isten? stb. Szerintem ha valaki tényleg pozitívan érdeklődik Isten iránt, az megérteni akarja Őt és nem az egyházat fikázni. Az egyházon belül emberek vannak, akik gyarlók bűnösek, ez nem Isten hibája. Én keresztény vagyok és egyáltalán nem ítélem el a homoszexuálisokat. A kérdés általánosítás és vádaskodás.
2012. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/148 anonim ***** válasza:
41%

"Mért te mi vagy? Heterók nem írogatnak olyan kérdésekhez, ami melegekkel foglalkozik. Hülye látens meleg!"


Mindenki b*zi aki felszólal a melegek ellen és mindenki pedofil aki a pedofilok ellen van szánalmas és gyenge próbálkozás a másik lejáratására. Kicsit illene visszavenni az arcodból. És meg jó hogy nem hagyom szó nélkül hogy elkorcsosuljon világ. A b*zi itt te vagy és nem én. Értem én hogy a te lelkednek az jót tenne ha kiderülne hogy nem csak te vagy degenerált hanem más is de ez téged minősít.

2012. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/148 anonim ***** válasza:
44%
ezt már láttad? [link]
2012. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/148 anonim ***** válasza:
40%
A (zs)Index nem hiteles forrás.
2012. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/148 anonim ***** válasza:
42%

@ 79:


< "A heteroszexuálisok között is sokan élnek egyedül, mégsem boldogtalanok vagy depisek." 


Mért jobb magányosan élni, mint meleg párkapcsolatban? >


A két mondatnak semmi köze egymáshoz. Plusz: ez milyen összehasonlítás már???


< Hogy jössz te ahhoz egyáltalán, hogy magányra kötelezz másokat? >


Hol köteleztem én bárkit is bármire? SEHOL. Ugyanúgy leírtam a véleményemet, mint bárki más.


--> Meg kellene tanulni _normális_ vitát folytatni, érvekkel és ellenérvekkel; hadd ne ismételjem már százszor.


@ 80:


< "De igen, le lehet küzdeni ezt a hajlamot; sokaknak sikerült már." 


Ez hazugság! Senkinek se sikerült még! (...) >


Attól még, hogy te nem tudsz valamit, az nem válik hazugsággá. Gondolom, te nem olyan környezetben mozogsz, ahol nagyon reklámoznák azokat az eseteket, amikor valakinek sikerült. Tessék, egy példa, csak hogy lásd, én nem a levegőbe beszélek:


[link]


[link]


És idézek egy régebbi kérdésből, egy keresztény válaszolótól:


< Bocsánat, hogy el merem hinni Jézusnak, hogy minden bűnből megszabadítja az embereket, nem csak a "konvencionálisakból", mint pl. az alkoholizmus, a drogfüggőség, a depresszió stb.!

Igenis VAN kiút a homoszexualitásból Jézus Krisztus által, és ezt nem én állítom, hanem állítja maga a Biblia is, és állítja sok olyan ember, aki homoszexuális volt, de Jézus Krisztushoz való megtérése után megváltozott.


Az már más kérdés, hogy Te kinek hiszel. Én elhiszem, hogy nagyon nehéz probléma, és megértem a küzdelmeiteket. De nem írhatom felül azt, ami a Bibliában van. Sem azt, hogy a homoszexualitás a Biblia szerint bűn, amiből meg kell térni (Rómaiakhoz írt levél 1. fejezet), sem azt, hogy Krisztus megszabadít belőle.


Tényleg elég szerencsétlen a helyzet, mert mára a homoszexuálisok olyan helyzetet lobbiztak ki maguknak, hogy egy kereszténynek egyszerűen bocsánatot kell kérnie, ha fel meri vállalni ezt a nézetet. Mégis vállalom, mert Pál szerint nemcsak cselekedni bűn ezeket, hanem "az akképpen cselekvőkkel egyetérteni" is. (Róma 1:32.)


Egy cikk: [link]

És egy google keresés:

[link]


(bocs nem volt időm belőle válogatni)


Ne haragudj, ha megsértettem az érzéseidet, de csak a kérdésre próbáltam válaszolni. >


A linkeken több bizonyság is található; innentől kezdve remélem, nem fogod szándékosan letagadni a valóságot.

2012. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!