Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem paradox, hogy a hívők...

Nem paradox, hogy a hívők elítélik a homoszexuálisokat, miközben a vallásuk állítólag a szereteten alapszik?

Figyelt kérdés
meleg, homoszexualitás, vallás, keresztény, hívő, szeretet, elítélés

2012. dec. 2. 21:33
 111/148 anonim ***** válasza:
27%

"Ha nekem nem tetszik a homoszexualitás akkor ahhoz nekem igenis jogom van és senki sem bélyegezhet meg pl kirekesztéssel és uszítással"


Kivéve, ha folyamatosan hangoztatod, hogy a melegek mennyire rossz emberek, bűnösek stb. Sok szülőt sikerült így a saját gyereke ellen fordítani.

2012. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/148 anonim ***** válasza:
10%

Bandiahegyről!


Az ilyen hozzáállás igenis uszító, mert nem csak te vagy ezen a véleményen. A homofóbia hatalmas társadalmi probléma, az emberek életét teszi tönkre. Fogalmad sincs hány homoszexuális ember lesz öngyilkos, mert annyira elviselhetetlen a környezete hozzáállása egy olyan dologhoz, amiről nem is tehet és nem tudja megváltoztatni.


Gondolj bele, mekkorát ártasz az ilyen hozzáállással. Sosem tudhatod ki hallja a véleményedet és ki olvassa a kommentedet. Lehet, hogy épp egy szülő, aki tanácstalan, mert a gyereke homoszexuális, erre te a "véleményeddel" segítesz neki a döntésben, hogy tagadja meg a gyerekét.

2012. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/148 anonim ***** válasza:
40%

Nah kellet nekem megszólalni...de azért válaszolnék ha szabad: Igen igazad van ha valakinek csak abból áll az élete, hogy őket szidja akkor tényleg igaz lehet. De azért saját véleményem lehet és ha nem is hangoztatom mindenkinek attól én még kitartok mellette. De lényegében igazad van!

Kedves 112-es: Nem értek veled egyet azt kell hogy mondjam. A melegek szenvedését és a hihetetlen borzalmakat amiken keresztül mennek szerintem kissé felfújják arról nem is beszélve, hogy nem csak ők e parányi világnak ártatlan áldozatai. A felfújják alatt értem én pl a Bobby imái filmet mely egy hihetetlen hatásvadász én túl filózott borzalom. De nem csak az az egyetlen olyan kategóriájú film. Szerintem az a paradox, hogy ha elnyomásról és szenvedésről van szó akkor előjönnek a melegek pedig ott vannak a magányos emberek, az éhezők, a depressziósak stbstb.

Azt meg hogy lehet ezt olvassa egy kétségbe esett szülő és pont az én soraimat olvassa, erre csak azt tudom mondani én nem azt mondtam ,,hujjj de nagyon kell utálni a melegeket" hanem azt, hogy természet ellenesnek tartom és undorítónak a homoszexualitást. Például ha leülne elém a meleg beszélgetni akkor én nem küldeném ez a fenébe illetve nem rontanék neki egy égő keresztel a kezemben. Sőt tovább megyek, szívesen elbeszélgetnék vele például vallás témában és lenne még sok dolog ami akár érdekelne is. Egy biztos, soha a büdös életbe nem fogok vele a meleg ügyben közös nevezőre jutni...de szigorúan csak a meleg témában.

Remélem így érthetőbb mit értek én a melegség alatt ,,természet ellenesnek és undorítónak".

2012. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/148 anonim ***** válasza:
19%

18:37


Az Imák Bobbyért című film egy igaz történet.

Csak 1 történet az ezerből. Nemrég egy meleg fiatal amatőr filmes lett öngyilkos, mert teljesen belerokkant abba, amit a szülei vele tettek. Állandóan ördögűzést végeztek, majd mire rájöttek, hogy nem változik, kidobták otthonról.

2012. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/148 anonim ***** válasza:
0%

Ha klinikai értelemben nézi az ember, (bár nem vagyok orvos)a szex ezen fajtája semmivel sem undorítóbb, mint a normális. Azon kívül ismertem homót, munkatársam volt, de egészen férfias, normális jelenség volt, legalább is, a munkahelyén. Az ilyenekkel nincs is gondom, bár a férfibarátságon én mást értek.

Azokat viszont, akik férfi létükre nőnek öltöznek, ki nem állhatom.

A szülőket is megértheted. Egész életükben nevelik a gyereküket, aki nagy csalódást okoz nekik. Az igazi áldozatok ők, Te erről mit sem tudhatsz, hiszen gyermeked nem lehet.

A genetikai elrendelés vitatott és minden esetre régen sem állt, szociális emócióként tanulható viselkedés is. Természetesen a narkós leszokása is nehéz, még ha akar is, ha meg leszokni sem akar róla, mert életformának tartja, akkor nincs közös nevező. Bár a régi korokban előfordult más megítélés is, időnként a görögöknél, pl.: Spártában, ahol a férfipartner kötelező volt (a bajtársiasság emelésére) ez a mai korokban más megítélés alá esik.

Deviancia, mert a szokásostól eltér, továbbá megfosztja az életet az értelmétől, az utód létrehozásának és nevelésének lehetőségétől (még hogy gyereket a homóknak, - csinálj magadnak!).

Ateista létemre toleráns vagyok, de a közizlést, a szokásokat mindenkinek figyelembe kell venni. A nyilvános kérkedés, a túlzott jogok követelése a pimaszság kategóriájába tartozik és a tolerancia megváltozását okozhatja.

A családi kapcsolataiért mindenki maga felelős, vannak generációs problémák is és minden felnőtt saját családot akar. Ezt megértve a legtöbben egyébként sem a szülőkkel élnek, a maguk lábára állnak és a szülők is csak örülhetnek ennek a bánatot is okozó eseménynek, mert sikerüket igazolja.

Te se akarj a szüleid nyakán lógni, őket bosszantani, hanem állj a lábadra és éld az életed, ha már így képzeled, akkor a saját normáid szerint, de mindenképpen a törvények szellemében.

Véleménye mindenkinek lehet és azt a meghatározott keretek között ki is mondhatja, ha Téged jogosan bírál, szemrehányást nem tehetsz, még akkor sem, ha ez folyamatokat indít el, mert azok oka nem a vélemény nyilvánítása, hanem az abban foglalt cselekedet.

A feltett kérdés értelmetlen, mert a vallásosakat soha nem hozod közelebb ügyedhez, a provokáció csak ellenreakciót szülhet. Mivel közeledésre semmi esély, csak árthatsz magadnak.

Párbeszéd kezdeményezésére talán megfelelő, bár nem olvastam az összes kommentet, de nekem úgy tűnik, erre sem a legjobb módot választottátok, és a hangoztatott érvekkel szemben nincs semmi értelmes, amit szembe tudtatok eddig szegezni.

Abban biztos vagyok, hogy véleményem tetszeni nem fog, de erről nem tehetek, pedig mindenki javát keresném. Nem látom sok értelmét a törekvésednek...

2012. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/148 anonim ***** válasza:
0%

A filmről meg annyit, hogy normális szerelmetes filmektől is borzadok, szentimentális marhaságaitól émelygek, de ha valakinek tetszik, akkor nézze kedvére.

Nyálas történeteket én nem bírok, az irodalom alatt mást értek, nagyfokú olvasottságom ellenére az ilyen történeteket mellőzöm.

Javaslom számodra Hemingwayt, aki írt férfias dolgokat:

Férfiak, nők nélkül, Aki nem adja meg magát, A győztes nem nyer semmit, hogy csak a novelláiról beszéljek.

Más, normális irodalmat is olvashatsz, nők számára is van, bár azt férfi nem kedveli.

2012. dec. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/148 anonim ***** válasza:
100%

Hol írja Hemingway ezeket, milyen kötetben?

Milyen irodalmat javasolsz, ha ennyere olvasott vagy?

Miért nem tartod jónak, ha a problémáinkról beszélünk?

2012. dec. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/148 anonim ***** válasza:
21%

Ezek a novelláskötetek címei, ahol hasonló történetek olvashatók. /Hemingway/


Az emberi kapcsolatokról számtalan írónak vannak művei, néhány a híresek k9zül:

Maupassant, Sommerset Maugham, Waltari, Merle, Jack London, Stendhal (Piros és fekete, hogy a vallásra is adjunk), Puskin, Dosztojevszkij, Solohov, vagy Show (Irwin és Bernard) és számtalan zsidó, keresztény, ateista humanista író műve.


A problémák felvetése átgondolást kíván és a módszer nem lehet visszatetsző azok számára, akiknek szól, mert akkor csupán frusztráció, kötözködés számba megy.

A vélemények közeledése cél lehet, de az ehhez szükséges eszközök, módszerek megválasztásához ész szükséges és kompromisszum kell.

Mindenek előtt a másik fél gondolkodásának az analízise, empátia, amit hiányolok nálatok.

A saját nézőpont erőltetése nem lehet sikeres, ezért sem taktikailag, sem stratégia szempontjából nem helyes.

Durvábban is fogalmazhatok: - Férj a bőrödben! - Vagy legalább is gondolkodj, mielőtt véleményt nyilvánítasz.

Az tagadhatatlan, hogy az átlagos homó műveltségi szintje magasabb a vallásosak átlagszintjénél, ehhez tarthatod magad, és propagandádat ehhez szabhatod.

Hja, nem mindenki Oscar Wilde, dicsekedni vele nem szerencsés, ha nem látod a világot olyan mélységben, ahogy Ő, mert azt elismerem, hogy intelligens ember és kiválló költő volt , homoszexuális létére, de Te távol állsz tőle.

Ha Michelangelo homó volt, (az élettörténetéből ez nem derült ki) akkor számára megbocsájtható, mert művei gyönyörűek és azért tiszteljük, nem a szexuális nézeteiért, ha az akármilyen is volt, mert az magánügy és maximum emberi gyengeségét jelezheti.

Írásomat elolvasva úgy tűnik, egyre inkább vitriolba mártom a tollam, pedig nem szándékom, de ha az előbb írottakon elgondolkodol, megértheted, hogy az életformád nem tartozik ahhoz a kategóriához, ami a napvilágot elviseli, de magánügy révén van jogosultsága.

Lelki megrázkódtatásaid Rád tartoznak és helyzetedből fakadnak, mást ne terhelj vele, nem akarom ennek a súlyát viselni, nem igazságos, hogy rám akarod testálod.

Az elején haboztam, mert a vallást magam is szívesen bírálom, de az általános véleményem elmondhatom, különösen, mert senkinek nem akarok rosszat és bírálatom is jó szándékból fakad, önös érdek nem vezet.

Esetedben két szót mondok, tolerancia és empátia, amelyre Neked is szükséged van, de Te sem lehetsz meg ezek nélkül másokkal szemben...

2012. dec. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/148 anonim ***** válasza:
0%

02:41


Én vagyok a legtoleránsabb. Kerülök minden heteroszexuális embert, így nem eshet bántódásom. Mindenki boldog.

Ezt kellene tennie minden homoszexuális embernek. A világ tele van gyermektelen homoszexuális párral. Ha egy gyerek meleg, felejtse el a szüleit és csomagoljon. Keressen fel egy meleg szervezetet. Biztos talál olyan meleg párt, akik szívesen befogadják.


A melegeknek rá kellene jönniük, hogy csak egymásra számíthatnak.

Ezzel a tolerálással, meg fogadj el mizériával megbuktunk. Ideje klikkesedni.

2012. dec. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/148 anonim ***** válasza:
51%
119-en nagyot röhögtem. Szerinted ha klikkesednétek, nem lennének olyanok akik felgyújtják a házaitokat stb.? Persze én nem értenék velük egyet de azért legyetek óvatosak.
2012. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!