Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem paradox, hogy a hívők...

Nem paradox, hogy a hívők elítélik a homoszexuálisokat, miközben a vallásuk állítólag a szereteten alapszik?

Figyelt kérdés
meleg, homoszexualitás, vallás, keresztény, hívő, szeretet, elítélés

2012. dec. 2. 21:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/148 anonim ***** válasza:
29%

A legmegdöbbentőbb, hogy ezek a szentfazekak szülőket uszítanak a saját gyerekük ellen. képesek egy anyával elhitetni, hogy a meleg gyereke bűnös és rossz ember.


Ajánlom az "Imák Bobbyért" című filmet. Ha az egyház nem uszítana, az a gyerek még mindig élne.


Szülők mindig a vallásuk miatt kergetik öngyilkosságba a saját gyereküket.

2012. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/148 anonim ***** válasza:
17%

"A homoszexualitás pont azért elítélendő dolog amiért a pedofilizmust és a zoofílizmust"


ha szerinted a homoszexualitás azt jelenti, hogy gyereket rontanak meg, meg álattal közösülnek, akkor lapozd fel az idegen szavak nagyszótárát.

2012. dec. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/148 anonim ***** válasza:
30%

"Az ember a szexualitását nem tudja elfojtani, így nem azért ítéled el őket, amit csinálnak, hanem azért, amik."


Szexualitás az amikor egy férfi és egy nő intim kapcsolatot tart fenn. Ha ezt két azonos nemű teszi az aberráltság amit illene legalább megpróbálniuk elfojtani hiszen nem normális. A merevedés az agyban dől el csak idő kérdése mikor lesz mód a melegség teljes gyógyítására akkor derül majd ki hogy mennyire is felelős egy meleg azért hogy meleg.

2012. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/148 anonim ***** válasza:
62%
Az a szegyen,hogy egy olyan vilagban elunk mar ahol nem annak kell szegyelnie magat aki ilyen utalatos dolgokat kovet el,hanem annak aki batran kimondja,hogy ez igenis bun Isten szemeben es utalatos dolog.
2012. dec. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/148 anonim válasza:
51%
a homoszexualitással magammal ártok!!! XD na félretéve a viccet van egy érzés egy másik ember iránt(aki feltehetőleg velem azonos nemű) akkor azzal ártok magamnak .hogy boldog vagyok vele vagy azzal hogy megpróbálom magamat beletuszkolni egy olyan ember életébe aki ellenkező nemű. és se ő se én nem leszek boldog, vagyis én biztos nem, és ez valószínűleg kihat az egész kapcsolatra. Szegüljek ellen a saját valómnak csak azért, hogy a társadalom befogadjon kellemesen és ne legyek Bűnös a homoszexualitás vádjával :D Akkor csak egyet mondhatok isten színe előtt minden meleg férfi vegyen el egy nőt éljenek "boldogan" hazudjanak egymásnak mert az ugye nem bűn... vállaljanak gyereket, hogy aztán lássa a szétszéledő családot a meleg férfiből vagy a leszbikus nőből meg váljon egy idegroncs, csak azért, hogy megfeleljen az elvárásoknak. De mind1 a pokol jó hely több az ismerős...
2012. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/148 anonim ***** válasza:
56%
Én vallásos családban nőttem fel, a nagyszülei is elég konzervatívok voltak, voltam elsőáldozó meg bérmálkozó is, és még is meleg lettem. (már itt meg bukik ez a nevelés kérdése baromság) Sokáig bűntudatot is éreztem emiatt, és meg akartam változni. Próbáltam lányok iránt vonzódni, de nem ment. Borzasztó egy időszaka volt az életemnek. Szerencsére ennek már vége, mert sikerült elfogadnom magam és a legközelebbi barátaim is tudják. Nos hát, elég elbaszott egy Istenetek van, ha azt akarja hogy életed végéig élj bűntudatban, és próbálj magadra valami olyan dolgot erőszakolni amilyen nem vagy. Köszönöm szépen én ebből nem kérek.
2012. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/148 anonim ***** válasza:
35%

az 52.hez: Az illető arra célzott h szerinte a homoszexualitás parafília, mint a pedofília, a zoofília vagy a gornofília...Parafília, jelentése: fília az emberek egymáshoz való viszonyulása (de nem pl barátság kizárólag nemi vonzalomról van szó, vagy annak hiányáról) para, vagyis normálisnál eltérő, mint például paranormális...

Az illetőnek egy dologban igaza volt: a homoszexualitás parafília, mert a normálisnál eltérő, ugyanakkor nem gondolom h ez ugyanolyan "elmezavar" vagy betegség amit el kellene ítélni. Hiszen a depressziós embert sem ítéljük el, lehet h ez most nem a legjobb a példa, de csak jutott most hirtelen eszembe.

És végül így keresztény emberként: Én személy szerint abszolút nem ítélem el a melegeket. Többféle vallásos ember létezik a keresztények között van a nagyon durván kő szilárd ami le van írva a Bibliába az úgy van és nincs házasság előtti szex, minden vasárnap templom, minden étkezés előtti ima stb. és van az ennél már racionálisabb és jóval megértőbb "új" réteg,generáció ha úgy tetszik. Na ők azok akik ezt elfogadják és nem szólnak bele és úgy vannak vele h "ez van".Persze itt vannak kivételek..

Ez nem az ő hibájuk, Isten így teremtette őket, nem? Így is fel lehet fogni a dolgokat,nem?

Egyesek, vagyis a "komoly, kemény" hívők azt állítják h bűn, mivel ezzel saját magának árt. Nem értek ezzel egyet. Ezek szerint Isten vétkezett amikor a saját fiát vétkezett. NEM! Hát már h vétkezett vóóna?! Pedig állításotok alapján bűnt követett el,nem??

A bűnnek a fogalma elég összetett...Oké, persze értem a bűn filozófiai-erkölcsi fogalom amely valamely erkölcsi előírás megszeg. Ennek ellenére úgy gondolom h vannak dolgok amik... szóval... igen valóban igazatok lehet azzal kapcsolatban h ez egy bűn(?) DE! mind Isten teremtményei vagyunk, melegek mért nem lennének azok? Istennek mindenkivel vannak tervei, talán az a terve velük h velünk megértesse a eme dolgok csavarát?

2012. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/148 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény vagyok és nem ítélem el a melegeket. Kérdező, mit várnál hogyan viselkedjünk a homoszexuálisokkal mint keresztény emberek? Ez valós kérdés nem gúny stb. Miből érzed hogy utálunk egy embert mert ő meleg?
2012. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/148 A kérdező kommentje:

"Miből érzed hogy utálunk egy embert mert ő meleg?"


Abból érzem, hogy megpróbáltok a "jó" útra téríteni minket, hatalmas lelki sebeket és felesleges bűntudatot okozva ezzel.


De hogy ne menjünk messzebb, olvasd végig az eddigi kommenteket és (talán) rájössz, hogy miből gondolom, hogy gyűlölitek a homoszexuálisokat.

2012. dec. 7. 22:23
 60/148 A kérdező kommentje:

"mit várnál hogyan viselkedjünk a homoszexuálisokkal mint keresztény emberek?"


Ne nevezzétek bűnnek a homoszexualitást, ne akarjátok gyógyítani és ne mondjátok azt, hogy 2 azonos nemű személy nem alkothat családot!

2012. dec. 7. 22:25
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!