Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket végre jó útra terelni?

Figyelt kérdés
Az emberiség egy jelentős része eljutott arra a szellemi szintre, hogy szembe tud nézni a puszta valósággal. Azzal, hogy bizonyos kérdésekre soha nem tudjuk megadni a választ. Honnan jövünk, hová megyünk, van-e értelme az életnek, mi van a halál után? Most is vannnak még olyan emberek, akik szerint ezekre a kérdésekre csakis Isten lehet a válasz. De hol van Isten? Sehol. Mégis rengetegen követik a tündérmesékre alapított kereszténységet. Mikor fogják már megérteni, hogy az egész csak egy nagy átverés és ők ennek a nagy átverésnek az áldozatai? Hogyan lehet rajtuk segíteni? Több évszázadon keresztűl ők akartak megtéríteni minden hitetlen embert. Olykor még a kegyetlenkedéstől sem riadtak vissza. Most itt volna az idő, hogy végre felnyissuk a szemüket. Persze békés eszközökkel, a meggyőzés erejével. A kereszténység alapja, hogy Jézus feltámadt a kereszthalál után. De hát ez egyszerűen lehetetlen, hogy valaki csak úgy feltámadjon a halál után. Egy ember nem támad fel soha. Ha pedig Jézus isten lett volna, akkor az azt jelenti, hogy az ember képes végezni egy istennel. Mi van akkor, ha maga Isten téved le a Földre és elkapják az emberek aztán megölik? Képtelen dolgok ezek, mégis sokan elhiszik. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy a vallásuk alapja egy puszta kitaláció?
2009. aug. 19. 08:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki tudatlan és sötét a kommentárod alapján csak te vagy MEGVILÁGOSODVA ).
2009. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

A keresztények jó úton vannak. A kérdés csak a kereszténységre van kihegyezve? Az iszlám, a buddhizmus, a judaizmus, konfucianizmus, sintoizmus, brahmanizmus, stb. követői jó vagy rossz úton vannak?


A keresztények "jó útra térítésével" nagyon sokan próbálkoztak. (pl. Néró, Mao-Ce-tung, Lenin, Sztálin, Hitler, Ceausescu, Pol-Pot.

Több százmillió embert öltek meg, mégsem sikerült nekik.

2009. aug. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%

Nekem például nem tudod elmagyarázni. Mert én hiszem. A 3 természettudományi diplomámmal együtt.

Egyébként pont úgy gondolkozol mint egy középkori térítő, aki egyedül van birtokában az igaz tudásnak és most meg akar váltani mindenkit.

Engem ne válts meg légyszíves.

2009. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Figyi!


Ha egyszer alig van fogalmad arról, hogy a hit meg a vallás miről szól, akkor miért akarod mindentudóan beleütni az orrod? Én sem kezdek el okoskodni olyan témakörökben, amihez nem értek. Márpedig kérdésedből erőteljesen kitűnik, hogy csak felszíni ismereteid vannak a dologról, és könnyelműen ítélkezel, holott nincs rá valódi alapod. Javaslom először mondjuk olvasd el a Bibliát, a középkori és újkori filozófusok, tudósok gondolatatit, a művészek alkotásait, járj utána és mélyedj el a dologban, ugyanis nagyon sokrétű az anyag. Nem akarlak megtéríteni, eszem ágában sincs, csak igazából nem tudunk mit kezdeni a kérdéssel, ha egyszer maga a kérdés is pontatlan vagy felületes, és elkezdhetnénk vitatkozni, hogy ez nem is így van tattaratta...

Az ember hajlamos könnyen általánosítani, és néhány részletet kiemelve ítéletet mondani, a többiről meg szépen elfeledkezel, ami nem illik az elképzelésbe. Csakhogy a részigazságok téves következtetésekre vezetnek.

2009. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%

Nem lehet meggyőzni őket és ne is akard ha ők úgy jól érzik magukat.

A kérdezőnek ajánlom nézzen utána a mém-elmélet nek(wikipédia), hogy ne írjak feleslegesen, ebből megtudhatod hogy miért. A hit 'rosszabb' mint a szerelem, abból a szempontból hogy szinte lehetetlen, minél tovább hisz valaki annál reménytelenebb hogy vissza'térül'.

2009. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell itt megtéríteni senkit sem...honnan tudod, hogy nem nekik van igazuk mégis? Te sem vagy mindentudó/ható...én osztom a nézeteidet, ugyanígy gondolom, de attól még nem akarom megtéríteni sem a keresztényeket, sem más vallások követőit, mert én sem örülök neki, ha valaki engem akar megtéríteni. Én ateista létemre békében és szeretetben tudok élni a totálisan keresztény szüleimmel és nagyszüleimmel. És tudod mi a titka? Békén hagyjuk egymást és egymás nézeteit, de ha mégis hitbeli kérdésekről beszélgetünk, tiszteljük a másik véleményét és nem akarjuk egymásra erőltetni a sajátunkat. Te se akard ezt tenni...tudod, aki buta, az az is marad,és úgyis makacsul ki fog tartani a meséi mellett, akármit csinálsz... ha pisztollyal kényszeríted, akkor se fogja azt mondani, hogy jó, ateista lettem, hanem majd mártírnak képzeli magát, amiért Isten megjutalmazza.... aki viszont elkezdene változni, akkor az nélküled is megtenné később, mert benne van... érted?
2009. aug. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
43%

flééém:

amúgy most belegondoltam felszínesen/nemfelszínesen, és nem értem. hogy vehetik be egyesek hogy meghalt egy ember majd feltámadt? Hogy hihetik el hogy SZŰZEN SZÜLT Mária? Ezek olyan dolgok amiről mindenki hallott. Alap dolgok úgymond. És akkor hogy hihetik el csak úgy? Kényelemből? Ja vagy hogy képletesen. Minek a képlete?

áhh mindegy.

2009. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
68%
intelligencia: 0, önbizalom: végtelen. Nem irigylem a környezetedben élőket. Vagy: Most kamaszodsz. Ilyenkor megesik, hogy az ember megváltónak képzeli magát. Ha minden jól megy, később benő még a fejed lágya és szégyellni fogod ezt az ostoba kérdést.
2009. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem azon múlik, hogy ki mit tud bizonyítani, mivel senki nem tud semmit. Ha azt kérném, mutass bizonyítékot, hogy Isten nem létezik, nem tudnál. Ha te azt kérnéd, mutassak arra, hogy létezik, én se tudnék. A vallás abban különbözik a tudományól, hogy nem a tényekre alapozzuk, hanem a hitre. Ezen nem tudsz változtatni, úgyis mindenki abban hisz, amiben akar. Majd előbb-utóbb kiderül, kinek van igaza :)
2009. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
44%
bocsi én tudnék bizonyítékot mutatni arra hogy a keresztény isten nem létezik. nos, ezt a bibliából 'hiszi' mindenki. de ott sem bizonyítják, csak írnak róla, tehát ennyi erővel harry potterban(meg a varázslósuliban) is lehetne hinni, mert könyv van róla.
2009. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!