Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket végre jó útra terelni?

Figyelt kérdés
Az emberiség egy jelentős része eljutott arra a szellemi szintre, hogy szembe tud nézni a puszta valósággal. Azzal, hogy bizonyos kérdésekre soha nem tudjuk megadni a választ. Honnan jövünk, hová megyünk, van-e értelme az életnek, mi van a halál után? Most is vannnak még olyan emberek, akik szerint ezekre a kérdésekre csakis Isten lehet a válasz. De hol van Isten? Sehol. Mégis rengetegen követik a tündérmesékre alapított kereszténységet. Mikor fogják már megérteni, hogy az egész csak egy nagy átverés és ők ennek a nagy átverésnek az áldozatai? Hogyan lehet rajtuk segíteni? Több évszázadon keresztűl ők akartak megtéríteni minden hitetlen embert. Olykor még a kegyetlenkedéstől sem riadtak vissza. Most itt volna az idő, hogy végre felnyissuk a szemüket. Persze békés eszközökkel, a meggyőzés erejével. A kereszténység alapja, hogy Jézus feltámadt a kereszthalál után. De hát ez egyszerűen lehetetlen, hogy valaki csak úgy feltámadjon a halál után. Egy ember nem támad fel soha. Ha pedig Jézus isten lett volna, akkor az azt jelenti, hogy az ember képes végezni egy istennel. Mi van akkor, ha maga Isten téved le a Földre és elkapják az emberek aztán megölik? Képtelen dolgok ezek, mégis sokan elhiszik. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy a vallásuk alapja egy puszta kitaláció?
2009. aug. 19. 08:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogod leszólni senkit, aki hívő. Ebben leli örömét, megnyugvást jelent neki, miért ne gyakorolhatná ezt a vallását? Mindenki szíve joga szerint eldöntheti, hogy szeretne-e akármilyen (nem csak keresztény) valláshoz tartozni, ha igen, igen, ha nem, nem. Bár én nem vagyok hívő, nem itélem el azt, aki igen, és pláne nem akarom megváltoztatni.
2009. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek azzal, mivel nyilvánvaló, hogy enyhénszólva nem szokványos dolog, hogy valaki feltámadjon, vagy szűzen szüljön.

Azonban figyelemre méltó, hogy a 12 apostolból 11 vértanúhalált halt azért, mert a feltámadást hirdette. Megtették volna, hogy halálig kitartanak, ha csak hazugság lett volna az egész? Ők azt állították, hogy Jézus a halála után megjelent nekik és beszélt velük.


Én pont fordítva, ateista családból, észérvek alapján lettem hívő. Annak idején meglepett, hogy ha más axiómákból indulok ki, mint az én ateista nézeteim, nagyonis logikus, ellentmondásmentes világmagyarázatra jutok, amibe a tudomány tényei (de nem a mai divatos elméletei) simán beleférnek, sőt a szűztől születésnek és a feltámadásnak logikus magyarázata van! Számomra ez a gondolatrendszer jobban megmagyarázta a világ mindenféle tényét, és úgy döntöttem, inkább erre teszem a voksom.

Megláttam azt is, hogy a tudományos ismeretterjesztésben sok alkalommal nem különböztetik meg a tudományos tényt a tudományos elmélettől. Érdekes volt felfedezni, hogy ugyanazokra a tényekre két homlokegyenest különböző tudományos elméletet is rá lehet húzni, attól függően, milyen a mögöttes világnézeted.

Mint természettudományos érdeklődésű embernek, ajánlom olvasásra Michael Behe mikrobiológus könyvét: Darwin fekete doboza.

2009. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes és hasznos volt végigolvasni a válaszokat. :)

Leírok valamit, ha már idetévedtem közel 9 év után, hátha még olvassa a kérdező.

Nekem furcsa, hogy pont a feltámadást tartod lehetetlennek.

Ha feltételezzük, hogy van isten (az az isten, akiről a Bibliában írtak, azaz Isten, JHVH), és tudjuk, hogy ő alkotta ezt az egész világot (és most teljesen mindegy, hogy milyen módon), akkor számára nem lehetetlen feltámasztani egy embert. Létrehozott egy egész univerzumot, bolygóstul-mindenestül együtt - hát miért okozna problémát számára visszahozni valakit az életbe?

Szóval aki nem hisz Istenben, az persze, hogy képtelenségnek tartja a csodákat. De aki hisz, más alapról indul. Nem úgy áll hozzá, hogy "oké, bár nem tudjuk bizonyítani, de elhiszem, hogy van Isten, meg hogy ő hozta létre a Földet, a növényeket, az állatokat, az embert, azaz életet is tud adni, nade életet visszaadni, azt már nem". :D

2018. júl. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!