Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket végre jó útra terelni?

Figyelt kérdés
Az emberiség egy jelentős része eljutott arra a szellemi szintre, hogy szembe tud nézni a puszta valósággal. Azzal, hogy bizonyos kérdésekre soha nem tudjuk megadni a választ. Honnan jövünk, hová megyünk, van-e értelme az életnek, mi van a halál után? Most is vannnak még olyan emberek, akik szerint ezekre a kérdésekre csakis Isten lehet a válasz. De hol van Isten? Sehol. Mégis rengetegen követik a tündérmesékre alapított kereszténységet. Mikor fogják már megérteni, hogy az egész csak egy nagy átverés és ők ennek a nagy átverésnek az áldozatai? Hogyan lehet rajtuk segíteni? Több évszázadon keresztűl ők akartak megtéríteni minden hitetlen embert. Olykor még a kegyetlenkedéstől sem riadtak vissza. Most itt volna az idő, hogy végre felnyissuk a szemüket. Persze békés eszközökkel, a meggyőzés erejével. A kereszténység alapja, hogy Jézus feltámadt a kereszthalál után. De hát ez egyszerűen lehetetlen, hogy valaki csak úgy feltámadjon a halál után. Egy ember nem támad fel soha. Ha pedig Jézus isten lett volna, akkor az azt jelenti, hogy az ember képes végezni egy istennel. Mi van akkor, ha maga Isten téved le a Földre és elkapják az emberek aztán megölik? Képtelen dolgok ezek, mégis sokan elhiszik. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy a vallásuk alapja egy puszta kitaláció?
2009. aug. 19. 08:57
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Hazugságokkal tömködni egy gyerek fejét az nem családi értékrend, hanem bűn. Egy pár ember esetéből, így az enyémből is nem lehet általánosítani.

"Ez lenne a te vallásszabadságod? Ha mindenki azt hiszi amit te?" Nem állítottam, hogy Én bármilyen vallásban is hinnék. Így értelemszerűen nem tudom ráerőltetni senkire a saját hitemet.

2009. aug. 19. 19:20
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem. Te azt a hitedet akarod ráerőltetni az emberiségre, hogy nincs Isten. Mivel az az állításod nem bizonyítható ezért hitnek minősül.


Nem tudom, hogy mennyi idős vagy és mi a végzettséged.

Én negyven felett vagyok és csak mulatni tudok a mondatodon, hogy: "Az emberiség egy jelentős része eljutott arra a szellemi szintre, hogy szembe tud nézni a puszta valósággal."

Tudod a természettudósok legalább felének van Istenhite. Ez a hit természetesen különböző vallásban vagy valláson kívül megélt Istenhit. (Te már ezt sem vetted figyelembe, hiszen csak a kereszténységről beszélsz) Nálad (és még nálam is) okosabb emberek semmiféle logikai ellentmondást nem atlálnak a munkájuk, kutatási területük és a hitük között. És a tudásuk, ismeretanyaguk jóval nagyobb mint a tiéd, aki még a keresztény vallás alapjaival sem vagy tisztában, hiszen akkor nem írnál a kereszthalálról olyat, hogy "azt jelenti, hogy az ember képes végezni egy istennel", hiszen a megváltás lényege, hogy ennek meg kell történnie.

Rendezd egy kicsit a gondolataidat, tanulj, ismerj meg sok elméletet, ideológiát, és válaszd ki, hogy mia az amit elfogadsz és mi az amit nem. De ne akarj az IGAZSÁG birtokában lenni, hiszen a tudás épp azt jelenti, hogy tudom mennyi mindent nem tudok még.

2009. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

"Így értelemszerűen nem tudom ráerőltetni senkire a saját hitemet."


Pedig a kérdésed alapján nagyon is úgy tűnik, hogy ez a szándékod. Ugyanis az ateizmus egy HIT. Te ugyanúgy feltétel nélkül fogadod el azt az állítást, hogy nincs Isten. Nem kérdőjelezed meg, hogy "miért ne lehetne?", hanem kérdés nélkül elfogadod. Kérdés nélkül elfogadod azt is, hogy egy halott nem támadhat fel. Nem kérdőjelezed meg azt a hitet, hogy csak az anyagi világ létezik, és nincsen semmilyen transzcendens.

2009. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

"Kérdés nélkül elfogadod azt is, hogy egy halott nem támadhat fel."


Pont erről írtam. Kitől kérdezzem meg, hogy egy halott képes-e feltámadni. Én nem fogadok el kérdés nélkül semmit. A keresztények kinek teszik fel ezt a kérdést, de most komolyan. Nem vitázni akarok, hanem arra a kérdésre várom a választ, hogy miért fogadják el a keresztények a feltámadást, holott a legjobb tudásunk szerint ez lehetetlen. Ja és Én nem fogadom el azt, hogy nincs Isten. Egyszerűen erre a következtetésre jutottam. De ezzel nem vagyok egyedűl. Kérdéseket tettem fel saját magamnak és a körülöttem élő embereknek (a nagymamám mélyen keresztény volt). Mindig arra jutottam, hogy a vallás, és itt minden vallásra gondolok, egész egyszerűen egy átverés. Sajnálom, ha ez a kérdés sért bizonyos embereket.

2009. aug. 19. 20:27
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy nem hiszel Istenben még nem mondhatod, hogy a racionálisabbat választottad, hiszen az anyag mindenek fölöttiségét, és örök létét ugyanúgy nem lehet bizonyítani egzakt módon, mint Istenét. Magyarul a materializmus is irracionális, és egyfajta hit. Nem hihetetlenebb mint a kereszténység.


A különbség annyi, hogy mivel Istent személynek mondjuk, és a világban is vannak személyek, bizonyos szempontból egy fokkal racionálisabb, hogy az ős-forrás is személy legyen, nem pedig az egyszerű anyag evolválódott, valamiért.


Isten létét, vagy nemlétét- empirikus úton - sem igazolni, sem cáfolni nem lehet. A transzcendens nem mérhető empíria útján.

-Logikai-deduktív úton - ezzel foglalkozik a hittudomány(teológia), vannak az Istenérvek (Canterbury Szent Anzelm, Aquinoi Szent Tamás s tb.)Azoknak viszont akik ragaszkodnak az empíriához ez nem lesz bizonyíték semmire.


Egy másik topicban találóan írta az egyik válaszoló, hogy a materializmus is dogma, csak tudományos dogma. Hinni kell benne, mert empíria útján bizonyítani nem lehet, "csak" logikai-deduktív úton.Ugyanezt a módszert használja a hittudomány is.

2009. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Az előző válasz már legalább öt helyen megtalálható a fórumon. Sajnon választ eddig senki nem tudott adni a számomra. Pedig van válasz, hiszen engem is annó meggyőzőt valami, csak már nem emlékszem, hogy mi. De az is lehet, hogy a hitem volt kevés. Na mindegy. Azért köszönöm azoknak, akik eddig írtak.
2009. aug. 19. 21:02
 27/33 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt még nem olvastad. Ld alább


[link]

2009. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ahhoz, hogy elfogadd a feltámadást, ahhoz kell a hit. Én is sokáig agyaltam ezen, hogy mégis hogy lehetett. Aztán rájöttem, hogy nem a miként a lényeg, meghogy lehetetlen. Hanem hogy mersz-e hinni. Hogy mersz-e bizonyítékok nélkül, egyszerűen csak hinni. A feltámadásban éppen az a lényeg, hogy nem történik meg mással, máskor, csak úgy.


Ez racionálisan nem megérthető. Ne akard így felfogni, mert akkor a korábbi következtetésre jutsz, hogy nem igaz. Viszont nem csak a racionális magyarázat lehet az egyetlen lehetséges igazság. A feltámadásnak nincs köze a természet törvényeihez. A racionális következtetés önmagában természetesen helyénvaló dolog, de nem szól semmit arról, ami kívül helyezkedik a hatáskörén.


Szerinted lehetséges, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem tudunk megmagyarázni? Hiszen semmi nem biztosít arról, hogy a világ teljes egészében megismerhető. Az ember véges lény, és az általa alkotott racionalitás is az. Ha hajlandó vagy ezt elfogadni, és ehhez kell a hit, akkor egy lépéssel közelebb kerülsz ahhoz, hogy miről szól a dolog, és hogy hogyan tudnak az emberek hinni benne.


Ismétlem, nem akarlak megtéríteni, pusztán segíteni szeretnék, hogy megérthesd a hívőknek, nekünk a gondolkodásunkat.

2009. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Te jó fej vagy 22:13, komolyan, a többi hívő is lehetne olyan mint te. Csak kár hogy ők keverik a hit fogalmát, meg a tényeket, meg a logikát, és egyesek 20 topikba bemásolják ugyanazt a tudományosan hangző zagyvaságot mintha megmondanák a tutit pedig még aki kitalálta se hite el.
2009. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
95%

"Bizony mondom nektek, aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy gyermek, nem jut be oda."


A kisgyereknek akármit mondasz, nem kér rá bizonyítékot, hanem feltétel nélkül elfogadja, még akkor is, ha egyáltalán nem tűnik logikusnak, amit mondtál neki. Valahogy így vannak ezzel a hívők is, nem kérnek bizonyítékot, hanem elhiszik, hogy úgy van, ahogy a Biblia leírja.

2009. aug. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!