Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket végre jó útra terelni?

Figyelt kérdés
Az emberiség egy jelentős része eljutott arra a szellemi szintre, hogy szembe tud nézni a puszta valósággal. Azzal, hogy bizonyos kérdésekre soha nem tudjuk megadni a választ. Honnan jövünk, hová megyünk, van-e értelme az életnek, mi van a halál után? Most is vannnak még olyan emberek, akik szerint ezekre a kérdésekre csakis Isten lehet a válasz. De hol van Isten? Sehol. Mégis rengetegen követik a tündérmesékre alapított kereszténységet. Mikor fogják már megérteni, hogy az egész csak egy nagy átverés és ők ennek a nagy átverésnek az áldozatai? Hogyan lehet rajtuk segíteni? Több évszázadon keresztűl ők akartak megtéríteni minden hitetlen embert. Olykor még a kegyetlenkedéstől sem riadtak vissza. Most itt volna az idő, hogy végre felnyissuk a szemüket. Persze békés eszközökkel, a meggyőzés erejével. A kereszténység alapja, hogy Jézus feltámadt a kereszthalál után. De hát ez egyszerűen lehetetlen, hogy valaki csak úgy feltámadjon a halál után. Egy ember nem támad fel soha. Ha pedig Jézus isten lett volna, akkor az azt jelenti, hogy az ember képes végezni egy istennel. Mi van akkor, ha maga Isten téved le a Földre és elkapják az emberek aztán megölik? Képtelen dolgok ezek, mégis sokan elhiszik. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy a vallásuk alapja egy puszta kitaláció?
2009. aug. 19. 08:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
53%

Oké, mondd a bizonyítékodat!

(Elég okos lehetsz, mert ilyet még nagy fizikusok, tudósok se tudtak találni. Ki is van rá írva Angliában ha jól emlékszem valami 1 millió font. Gazdag leszel!)

2009. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
33%
Leírtam. Nemérdekel hogy mikor kik mit gondoltak mit mondtak. Én ezt írtam, írj cáfolatot ha tudsz. Ja vagy az már nem megy? oké...
2009. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom a mem elméletre gondolsz.

Elolvastam az angol és a német szócikket. Nem tudom mi köze Isten létezésének tagadásához.

Ez mindössze egy el nem fogadott és be nem bizonyított elmélet. A kultúrális fejlődés mem-eken, mint hordozókon keresztül való fejlődésének elmélete, amely a genetikához és a génekhez hasonló logika alapján építi fel a kultúra terjedését.


Ahhoz semmi köze, és nem is foglalkozik azzal a problematikával, hogy Isten létezik vagy nem. A vallások fejlődésének modellezésénél el lehet gondolkodni rajta, de mint minden elméletet ami egy másik, más területen bizonyított elmélet alkalmazásával születik, én kétségekkel fogadnék.

2009. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Azzal egyetértek, hogy Isten létezését vagy nem létét nem lehet bizonyítani. De az teljesen egyértelmű, hogy egy halott nem támad fel. Eddig ezt soha sem tapasztaltuk és ezután se fogjuk. Mégis sokan ezt állítják. Ez olyan, mint ha valaki azt mondaná, hogy feldobott egy követ és az ott maradt a levegőben, aztán lennének olyan emberek, akik ezt elhiszik, továbbadják, leírják egy könyvbe, majd axiómaként tanítani kezdik.

Én nem akorok megtéríteni senkit, csak azt nem értem, hogy ezt a nyílvánvalóan képtelen állítást miért fogodják el a hívők feltétel nélkül. Most tényleg, ha egy vallásos ember azt tapasztalja, hogy valaki átveri az ismerősét, a szomszédját, az apját, a gyerekét vagy bárki mást, akkor nem hívja rá fel a figyelmét? Inkább elfordítja a fejét?

2009. aug. 19. 17:01
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

ma 15:56

a mém elméletet arra írtam, hogy miért nem lehet/nehéz meggyőzni a vallásos embert(is).

utána rögtönöztem egyet amikor írták, hogy nem lehet bizonyítani isten nem létét. Hát amire nincs bizonyíték azt nehéz cáfolni, de most így eszembe jutott amit "ma 14:50"ben leírtam. Azt tudja valaki cáfolni?

2009. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%

Mire gondolsz? Hogy csak egy könyvben írtak róla?

Ez elég rossz érv, mert ezzel az erővel elég sok történelmi személyiség létét is megkérdőjelezhetnénk, hiszen a könyveken kívül más bizonyítékünk nincs a létezésükre.


De az alapkérdés nem ez. Az alapkérdés a Kérdező kérdése, hogy mikor lehet a keresztényeket" jó útra terelni".

És ez az amit az én kikérek magamnak, mert milyen jogon vindikálja magának bárki a jogot, hogy megmondja, hogy nekem miben szabad hinni.

2009. aug. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

"És ez az amit az én kikérek magamnak, mert milyen jogon vindikálja magának bárki a jogot, hogy megmondja, hogy nekem miben szabad hinni."


Érdekes. Ha jól értem akkor te azt mondod, hogy a gyerekkel meg kell ismertetni minden valllást, és majd ha felnő, akkor eldönti maga, hogy melyiket választja. De nem ez történik. A keresztény szülő megmondja a gyerekének, hogy miben higgyen. A keresztények kb. 90%-a gyerekkori szülői nyomásra lesz hívő. Én is kereszténynek számítok. No persze nem önszántamből lettem az. Galád módon, amikor még tehetetlan voltam egyszerűen megkereszteltek és kész. Még hittanra is kellett járnom. Ezek szerint a keresztényeknek mindenre joguk van. Ez nem vallásszabadság. Így könnyű híveket szerezni.

2009. aug. 19. 18:22
 18/33 anonim ***** válasza:
76%

"Ezek szerint a keresztényeknek mindenre joguk van. Ez nem vallásszabadság. Így könnyű híveket szerezni."


Hadd kérdezzem meg: a többi világvallás esetén nem ez a helyzet? A zsidó, muzulmán, konfuciánus, taoista, hindu és buddhista vallásokban megadatik az egyénnek a választás? Miért pont a keresztényekkel van a baj? A buddhistákat miért nem akarod jó útra terelni?


Másrészt: érdekes, amit az utolsó kommentedben írtál, a gyerekekkel kapcsolatban. Viszont Te vagy rá a példa, hogy nem igaz. Magad döntöttél arról, hogy miben hiszel. Ha magadat nem mondod kereszténynek, akkor nem vagy az. Igaz, mást állít a vallás, hogy a keresztséget nem lehet eltörölni, de az mindegy, ha úgysem hiszel benne, nem jelent semmit számodra.

2009. aug. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

Miről beszélsz? Minden gyerek belenő a család értékrendjébe. A különböző vallású családokba, sőt az ateista családokba is. Aztán, ha felnő, akkor majd dönt. Mi a probléma? Te is döntöttél. De miért várod el mindenkitől, hogy egyetértsen a döntéseddel?

Ez lenne a te vallásszabadságod? Ha mindenki azt hiszi amit te? Neked mindenre jogod van? Ez nem vallásszabadság!


"Apró" logikai problémák vannak az érvelésedben. Gondold át mégegyszer az egészet.

2009. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
56%

ma 18:11

Történelmi személyekről készült pl festmény is, hadd ne menjek ebbe bele, de a lényeg hogy ők nem támadtak fel 3 nap után, nem szültek szűzen, stb...

2009. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!