Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem akarok provokatív lenni,...

Nem akarok provokatív lenni, de most komolyan! Minek térítenek a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Elolvastam a kiadványukat, amelyben szépen levezetik a Bibliai értelmezésüket. Ha majd eljön a vég, akkor mindenki megmérettetik. Szerencsére ez nem teljesen kirekesztő, hiszen akik hitük szerint "téves" úton járnak, azok sem kerülnek egyből a Gyehennába. Ha elfogadják az új világban Isten tanításait, akkor nyugodtan élhetnek itt a Földön halhatatlanul.


Én evolucionista vagyok, minek nekem Jehova tanújának lenni, és követni ezt a hitet? 0,01 %-ot adok rá, hogy ezek a tanítások beteljesednek. Ha tényleg ekkorát tévedtem, akkor majd látom, hogy ők bezzeg megmondták, és hülye lennék nem követni őket, hiszen nekik lett igazuk, és csak így lehetek halhatatlan a Földön, és élhetek jólétben. Sőt, a cigiről is leszokok. :)


Evolucionistaként tanulmányozva fajunk fennmaradását le lehet szűrni, hogy milyen életformát kell követni, hogy boldoguljunk az életben, és boldogan éljünk, milyen erkölcsöket kell követni. A nézeteim miatt követelem, hogyha egy baleset után elfolyik 3 liter vérem, akkor kapjak vérátömlesztést (a tanúk Bibliaértelmezése szerint ez rossz). Isten szerintem megbocsájtaná ezt a bűnömet, mivel vallásilag eltévelyedtem.


Aki meg még ekkor sem venné érdekes módon a fáradtságot, hogy megtérjen, pl. pszichopaták, gyilkosok, stb, tehát az emberiség legalja, azoknál gondolják a tanúk, hogy bekopogás után egy ilyen ember szembefordul az eddig romlott nézeteivel?



2012. dec. 11. 22:23
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Oh, tényleg. Azt most hagyjuk, hogy kell nekik a sok-sok hívő, hogy minél több pénzük legyen az adományokból, ezt már ismerem.
2012. dec. 11. 22:30
 2/41 anonim ***** válasza:
79%
A tanúk egy külön állatfaj....
2012. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
62%

"Minek térítenek a Jehova tanúi?"

Mert pénzt kapnak érte.És sokaknak könnyebb ez,mint egy gyárban dolgozni.

2012. dec. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Morozov ***** válasza:
33%
Elárulom neked, hogy én is majdnem Jehova Tanúja vagyok, már párszor voltam 'téríteni' is, és azért megyünk, mert biztosak vagyunk benne, hogy ami a Bibliában van az igaz, és így próbálunk minden embert megbarátkoztatni Istennel és elősegíteni, hogy felebarátaink is élhessenek majd Isten új világában. Egyébként az hogy tartózkodjunk a vértől szó szerint benne van a Bibliában azért nem fogadjuk el. Még azt is hozzá kell tennem a válaszomhoz, hogy a szolgálatainkért nem kapunk egy fillért sem, mind a szabadidőnkben végezzük a szojgálatot munka mellett, azért mert benne van a Bibliában...
2012. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
81%

„Minek térítenek a Jehova tanúi?”

Mert benne van a Bibliában, hogy járjanak házról-házra, és hirdessék az igét.


"Minek térítenek a Jehova tanúi?"

„Mert pénzt kapnak érte.”

Nem tudom, hol kapnak, de a két család, akiket ismerek, egy petákot nem kap a prédikáló munkáért. Nagyon úgy érzem, hogy ez téves megállapítás.


„Ha tényleg ekkorát tévedtem, akkor majd látom, hogy ők bezzeg megmondták, és hülye lennék nem követni őket, hiszen nekik lett igazuk, és csak így lehetek halhatatlan a Földön, és élhetek jólétben.”

Ebben teljesen igazad van.

2012. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

4-es:


Pont ezt mondom, hogy próbálhattok segíteni, de akin lehet segíteni, az úgyis egy jobb életet kap a végítélet után, tehát felesleges.


Vérrel kapcsolatban az én értelmezéseim:

"Csak a húst az õt elevenítõ vérrel meg ne egyétek."


Isten nem szeretné, ha a véreben lakozó életet/lelket megennétek, tiszta sor. (de én akkor is szeretem a véres hurkát, itt tényleg bűnös vagyok, bocsánat :)


"Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől."


A vért, mint mint sokminden mást, képletesen kell venni. Sőt, itt elég egyértelmű, hogy a vérontásról van szó, vagyis harc, háború, stb.


Az apostolok cselekedeteinek többi részében is ilyen kontextusban van a vér, és az én értelmezésem szerintem közelebb is áll a valósághoz. Ti is sokmindent képletesen vesztek, ezt miért nem, amikor emberek életéről lehet szó?


5-ös:


"Mert benne van a Bibliában, hogy járjanak házról-házra, és hirdessék az igét."

Ok, nem szóltam, ott van a Szent könyvben, ki van adva a parancs, de a kérdésem mégsem értelmetlen, hiszen mindenképp el kell azon gondolkozni, hogy tényleg érdemes-e ezt csinálni. Isten amúgy akkor szeretett volna nagy igehirdetést, amikor még a kereszténység csak terjedőben volt.


4-5-ös együtt:


Tudom, hogy nem egy MLM rendszerről van szó, ahol minden emberért kapnak a tanúk pénzt, de minél több a hívő, annál többen adakoznak az egyháznak, a vezetőknek, tudjuk, hogy nem a tanúknak. Nincs ezzel semmi gond, én is adakoznék egy olyan dolognak, ami boldogságot ad nekem, de az egyház terjeszkedési célja, ami pénzszerzés nélkül esélytelen, az nem leplezhető.

2012. dec. 11. 23:36
 7/41 anonim ***** válasza:
25%
A Biblia az emberiség legnagyobb átverése.
2012. dec. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
36%

Azért térítenek, mert a Bibliában is benne áll, hogy Jézus arra kérte a hívőket, járjanak házról házra és "mondják el a jó hírt", tanítsák az embereket Istenről.

Persze azoknak is van esélyük az örök életre, akik nem ismerik a Bibliát, de nem csak ez a lényeg. A lényeg az, hogy mindenképp hasznos megismerni a Biblia bölcsességeit és egy jobb lelki-szellemi színvonalon élni, amiben a Biblia segíthet.

Nos, azért "térítenek", mert követik azt a kérést, tanítást, amit anno Jézus meghagyott.

Röviden ez a magyarázat.


Ha már említetted a vérátömlesztést....

A vér használatának elkerülése nem csak a Biblia szempontjából, hanem egészségügyi szempontból is hasznos.

Vannak vérpótló készítmények, amik sokkal biztonságosabbak , mint az emberi vér, igaz, az alkalmazásuk sokkal drágább, ezért nem mindennapos a használatuk a kórházakban.

A Bibliában sok hasznos , örök érvényű tanács van arra nézve is, hogyan védjük meg az egészségünket.


Egyébként mit nyújt neked az evolúció?Megmagyarázza a világ keletkezését?Ad hasznos tanácsokat?Ad reményt, erősít lelkileg?Ha nem, akkor miért jobb abban hinni?

Mert ugye hiszel benne,csakhogy a hitet alapozni is kellene valamire, különben nem sok értelme van.

2012. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
32%

"Pont ezt mondom, hogy próbálhattok segíteni, de akin lehet segíteni, az úgyis egy jobb életet kap a végítélet után, tehát felesleges. "


Ez nagy tévedés!

Biztos nem szoktad olvasni az Őrtorony és az Ébredjetek kiadványokat, amiket Jehova tanúi osztogatnak.Kár, mert azokban mindig van egy -két igaz történet olyan emberekről, akiknek szó szerint a Biblia változtatta meg az életét.Vannak köztük olyanok, akik bűnözők voltak, vagy megátalkodott agresszív emberek, vagy csak kallódtak, esetleg betegség vagy más baj miatt végletekig elkeseredettek voltak aztán Jehova tanúinak biztatása és a biblia által sikerült jó irányba változtatni az életükön.

Enélkül talán már teljesen elveszett emberek lennének.Mégis, mi mástól változtak volna meg?Nevük, fotójuk vállalásával mondják el a történeteiket, nyilván nem kitaláció.

2012. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
22%
Ez is olyan kerdes mintha ez csak a Jehova Tanuira lenne jellemzo, nevetseges es informalatlansag jellemzi a kerdezot. Inkabb nem firtatnam hogy hol es hogyan probalnak hivot gyujteni kulombozo orszagokban mas vallasu emberkek. Amiert kozvetlen kozeledben nem tortenik az nem jelenti azt hogy nem letezik.
2012. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!