Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem akarok provokatív lenni,...

Nem akarok provokatív lenni, de most komolyan! Minek térítenek a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Elolvastam a kiadványukat, amelyben szépen levezetik a Bibliai értelmezésüket. Ha majd eljön a vég, akkor mindenki megmérettetik. Szerencsére ez nem teljesen kirekesztő, hiszen akik hitük szerint "téves" úton járnak, azok sem kerülnek egyből a Gyehennába. Ha elfogadják az új világban Isten tanításait, akkor nyugodtan élhetnek itt a Földön halhatatlanul.


Én evolucionista vagyok, minek nekem Jehova tanújának lenni, és követni ezt a hitet? 0,01 %-ot adok rá, hogy ezek a tanítások beteljesednek. Ha tényleg ekkorát tévedtem, akkor majd látom, hogy ők bezzeg megmondták, és hülye lennék nem követni őket, hiszen nekik lett igazuk, és csak így lehetek halhatatlan a Földön, és élhetek jólétben. Sőt, a cigiről is leszokok. :)


Evolucionistaként tanulmányozva fajunk fennmaradását le lehet szűrni, hogy milyen életformát kell követni, hogy boldoguljunk az életben, és boldogan éljünk, milyen erkölcsöket kell követni. A nézeteim miatt követelem, hogyha egy baleset után elfolyik 3 liter vérem, akkor kapjak vérátömlesztést (a tanúk Bibliaértelmezése szerint ez rossz). Isten szerintem megbocsájtaná ezt a bűnömet, mivel vallásilag eltévelyedtem.


Aki meg még ekkor sem venné érdekes módon a fáradtságot, hogy megtérjen, pl. pszichopaták, gyilkosok, stb, tehát az emberiség legalja, azoknál gondolják a tanúk, hogy bekopogás után egy ilyen ember szembefordul az eddig romlott nézeteivel?



2012. dec. 11. 22:23
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
Nem határtalan, de létezik és megfigyelhető.
2012. dec. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!