Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem akarok provokatív lenni,...

Nem akarok provokatív lenni, de most komolyan! Minek térítenek a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Elolvastam a kiadványukat, amelyben szépen levezetik a Bibliai értelmezésüket. Ha majd eljön a vég, akkor mindenki megmérettetik. Szerencsére ez nem teljesen kirekesztő, hiszen akik hitük szerint "téves" úton járnak, azok sem kerülnek egyből a Gyehennába. Ha elfogadják az új világban Isten tanításait, akkor nyugodtan élhetnek itt a Földön halhatatlanul.


Én evolucionista vagyok, minek nekem Jehova tanújának lenni, és követni ezt a hitet? 0,01 %-ot adok rá, hogy ezek a tanítások beteljesednek. Ha tényleg ekkorát tévedtem, akkor majd látom, hogy ők bezzeg megmondták, és hülye lennék nem követni őket, hiszen nekik lett igazuk, és csak így lehetek halhatatlan a Földön, és élhetek jólétben. Sőt, a cigiről is leszokok. :)


Evolucionistaként tanulmányozva fajunk fennmaradását le lehet szűrni, hogy milyen életformát kell követni, hogy boldoguljunk az életben, és boldogan éljünk, milyen erkölcsöket kell követni. A nézeteim miatt követelem, hogyha egy baleset után elfolyik 3 liter vérem, akkor kapjak vérátömlesztést (a tanúk Bibliaértelmezése szerint ez rossz). Isten szerintem megbocsájtaná ezt a bűnömet, mivel vallásilag eltévelyedtem.


Aki meg még ekkor sem venné érdekes módon a fáradtságot, hogy megtérjen, pl. pszichopaták, gyilkosok, stb, tehát az emberiség legalja, azoknál gondolják a tanúk, hogy bekopogás után egy ilyen ember szembefordul az eddig romlott nézeteivel?



2012. dec. 11. 22:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
19%

"Még a tudósok sem tudták megmagyarázni, hogyan keletkezhetett itt a földön élettelenből élő dolog.Elintézik annyival, hogy [...]"


A tudósok, ahogy te fogalmaztad, folyamatosan keresik a választ erre a kérdésre is. Annak ellenére, hogy nagy valószínűséggel nem találják meg, és ezt ők is tudják. A vallásosak azok, akik a kérdést elintézik annyival, hogy [...] Isten teremtette.


Ritkán futok bele a Valláskritika témakörbe, de sosem kell sokáig kutatnom a válaszok között, hogy felcsillanjon a képmutatás.

2012. dec. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
17%
Képmutatás?Hát igen, ahogy így elnézem a pontozásokat valóban jelen van, mivel nem tartalom szerint, hanem szimpátia szerint pontoznak egy "nagyokosok", látom, majomhívőket rettentően idegesíti, ha úgy látják, inkább a teremtés felé húz valaki és még logikus magyarázatot is keres rá.
2012. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

"A tudósok, ahogy te fogalmaztad, folyamatosan keresik a választ erre a kérdésre is. Annak ellenére, hogy nagy valószínűséggel nem találják meg, és ezt ők is tudják. A vallásosak azok, akik a kérdést elintézik annyival, hogy [...] Isten teremtette."


Akikről te beszélsz, mint akiknek a tudományos felfedezések legnagyobb része köszönhető, azok jelentős része hívő ember volt a múltban és a jelenben is!

2012. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
89%

"Akikről te beszélsz, mint akiknek a tudományos felfedezések legnagyobb része köszönhető, azok jelentős része hívő ember volt a múltban és a jelenben is!"


De nem az Istenbe vetett hitük vezette őket, hanem a kíváncsiság és a kételkedés, és a dogmatikus szabályokkal szembeni kritika, szerencsére!

2012. dec. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
89%

"[...] látom, majomhívőket rettentően idegesíti, ha úgy látják, inkább a teremtés felé húz valaki és még logikus magyarázatot is keres rá."


A katolikus egyház is elismeri az evolúciót. Nem értelek.

2012. dec. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

"De nem az Istenbe vetett hitük vezette őket, hanem a kíváncsiság és a kételkedés, és a dogmatikus szabályokkal szembeni kritika, szerencsére!"


De az Isten adta hitük vezette őket, mely NEM ZÁRJA KI a világunk racionális megismerésének a lehetőségét és vágyát!

2012. dec. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

13-as:


Szóval az egyházatok vezetői munka mellett is el bírják látni a feladataikat? Emellett tényleg nem tesznek el semmit a befolyt adományokból? Ha ez tényleg igaz, akkor nagyon szép, de amúgy se lenne semmi baj, ha ebből élnének.


15-ös:


Érdemes leszögezni, hogy ezek az én szubjektív értelmezéseim az evolúcióval kapcsolatban.

Az földi vonatkoztatásban mérve az élet értelme az önfenntartás, szaporodás. Összesítve maga a fajfenntartás szerintem.


Ha egyszerűen akarsz gondolkodni, akkor értelmezheted úgyis, hogy nem vagyunk többek az állatoknál, de ha nem lennél minden gondolatoddal az evolúció ellen, akkor meglátnád, hogy ezekbe a dolgokba többminden beletartozik.

Az állatvilágból fejlődtünk ki, a fő célunk nem változott, csak komplikáltabb lett a megvalósítása, viszont csak így tudunk elsöprő fölényben lenni minden állattal szemben.


Szerinted nekem egyetem és munka mellett van már 3 gyerekem, és mindenkin bármikor átgázolok, mert én az evolúciót követem?


Az ember civilizált társadalomban él, és a normáinak megfelelően kell élni, különben az ember nem képes megmaradni és utódot nemzeni. Ha rabolok, gyilkolok, akkor börtönbe kerülök, ha másoknak rosszat teszek, akkor megbosszulnak, ha éretlenül, megfelelő egzisztencia nélkül vállalok gyereket, akkor nem lesz sikeres a felnevelésük.


Sok gondolat adódik az evolúcióból, hogy miért is élünk igazából, ennek csak töredékét írom le.


Az ember azért keres pénzt, hogy minél jobb körülményeket tudjon biztosítani magának és gyerekeinek.

Azért fejlődtünk szociális lénnyé, mert az egyedek együttműködése biztosítja a fennmaradásunkat itt a bolygón.

Minden, amit az ember tesz, azért van, hogy a génjeit tovább bírja örökíteni.


Hiányzó láncszemek az evolúcióban voltak, vannak, és lesznek. A Bibliában nincs szükség a megismerésre, ott minden le van írva, és számtalan dolgot lehet belőle értelmezni, nem véletlenül ragaszkodnak hozzá az emberek többezer éve.


Az evolúció az eddigi megismerésre alapulva létrejött elmélet, mely már számtalan ponton lett bizonyítva. Az évek múlásával egyre több dolog bizonyítja, egyre több dologra jönnek rá a tudósok.

A csillagok belsejét sem tudják neked megmutatni a tudósok, de azt fixen lehet állítani, hogy hidrogént egyesítenek héliummá. Ez is az eddigi megismerésen alapul, de ha nem tudják neked még maximálisan lemodellezni egy csillag belsejét, akkor már el sem hiszed, hogy milyen elmélet szerint működik?


A megtalált koponyák az átmenetre neked nem bizonyítanak semmit? A teljes történeti, logikai és genetikai levezetés a fejlődésre sem ér semmit? Vagy nem is ismered talán, te kritizálni tudsz?

Ramapitecus, homo habilis szerinted mi volt?


16-os:


Így van, én sem elégszem meg azzal, amit gimiben tanítottak, ezért olvastam utána, és ezért nem csak cáfoló kérdéseket teszek fel sorra veled ellentétben.


Az élet keletkezése még rejtély, bár nem csak annyival intézik el, hogy jó volt a feltétel.

Vannak elképzelések, hogy molekulák összeállásával hogyan jöhetnek létre bonyolultabb struktúrák, de az egész átmenet nehezen ismerhető meg, mivel 3,5 milliárd évvel ezelőtti dologról beszélünk.

Hogyan maradt életben? Ha nem lett volna szerkezetileg stabil, úgymond életképes, akkor ki sem fejlődött volna a hosszú évek alatt.


A fejlődés különböző génmutációk által jön létre, és ami életképes, az megmarad. Azok a sejtek, amelyek össze bírtak kapcsolódni, azok továbbfejlődtek, és további mutációk során jöttek létre a különböző szervek, szervrendszerek. Tudom, elég komplex, ilyen bonyolultságok mellett nehéz elképzelni ezt az átmeneti fejlődést, 500 millió év rengeteg idő, ami alatt simán lesz egysejtűből a gyakori kérdéseken okoskodó kreacionista ember. :)


Általában az erősek maradnak meg, ezzel szerencsére egyetértünk, de nem mindig. Kérdezd már meg magadtól is, hogy hogyan lehet az, hogy egy idő után csak csótányok, és attól kisebb teremtmények maradnak csak meg, miközben számtalan erősebb élőlény van nála. Meteorbecsapódás, szupervulkánok, stb stb, mind kiöli a nagyobb uralkodó fajokat, ha olyan nagy mértékű a pusztításuk. Egy komolyabb éghajlatváltozás is elég.


Az is lehet, hogy egy alapból gyengébb faj kerül hatalomra úgy, hogy a természeti egyensúlyban megmarad az erősebb fajokkal, de továbbfejlődik különböző környezeti hatásokra, és olyan intelligenciát nyer, ami uralkodóvá teszi, lásd ember.


Most nem kapsz sódert, annyi az egész, hogy minden változás véletlen génmutációk eredménye. Akinél előnyösebb mutáció van, az fennmarad, és továbbfejlődhet.


A vakondos példánál azt hittem, hogy csak ironizálsz, de rá kellett jönnöm, hogy te ezt full komolyan gondoltad. Ami azt jelenti, hogy tényleg gőzöd sincs az evolúcióról, de ellene érvelni nagyon tudsz.


A vakondnak mi szüksége jól látó szemekre a vaksötétben? Nem a szemével keresi a táplálékot, hanem túr a földben, inkább szagok alapján. Ha mégis olyan mutációk történnének pár egyednél, amik a szemük fejlettségét eredményezné, azok semmivel sem lennének életképesebbek, így nem is törvényszerű szinte, hogy fennmaradjanak.


Továbbá minek pusztult volna ki? Kukac van a földben, a ragadozók nem nagyon bántják, és a saját életstílusához egész jól alkalmazkodott.


Ha a mutáció alatt csak a csernobili gyerekekre, és a dohányos anyák újszülöttjeire gondolsz, neked persze, hogy úgy jön le, hogy ez csak rossz. Pedig a génállományban lévő kisebb változások olykor előnyösek is lehetnek.


Napokig elvitatkozni? Akár hónapokig, főleg addig, amíg nem veszel egy komolyabb biológiai könyvet a kezedbe, mert így csak olyanokat kérdezel szinte, amik már régen meg vannak magyarázva.


18-as:


Te még talán annyit sem tudsz az evolúcióról, mint az előző, nem csoda, hogy neked tele van ellentmondásokkal.


Az evolúció spontán, ez igaz, de nem egyik fajból a másikba, uszonyból a lábba. Kis változásokra kell gondolni, az ok lehet egy transzkripciós hiba, sugárzás, és azokból új génváltozatok jönne létre, de olykor fel sem tűnnek. Nem lesz egy cseresznyefán sem szőlő. Farkasból sem lett egyből kutya, a közös ősük ment át több apró változáson több tízezer év alatt.


A változások sokáig tarthatnak, és ha már nem tudnak egészséges utódot létrehozni, akkor beszélünk külön fajról.


19-es:


"A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

És monda Isten: Legyen világosság: és lõn világosság."


Előbb Föld, aztán világosság? Régi geocentrikus gondolkodás, de tudjuk, hogy előbb a Nap volt, aztán bolygónk.


"És monda Isten: Gyûljenek egybe az ég alatt való vizek egy helyre, hogy tessék meg a száraz. És úgy lõn."


A Földet sohasem borította el teljesen a víz.


Hoppá, most olvasom, hogy előbb voltak növények, mint a Hold, hát ekkorát azért szerintem Isten sem felejt. :)


Nagyon okos emberek írták a Bibliát, az akkori logika alapján nem véletlen, hogy azért mégis megközelítőlegesen jól írták le, mert ugye azt ők se gondolhatták, hogy előbb az állatok jöttek, és aztán a növények.


20-as:


Több világelméletet is ismerek, ezekkel olyan döntésre jutottam, hogy 50% adok rá, hogy van Isten, 50-et pedig arra, hogy nincs. Tehát ebben teljesen bizonytalan vagyok.


Jól mondod, a tanúk szerint rossz. Ők így értelmezték. Én meg úgy, hogy nem rossz. Ha annyira a Bibliát szeretném követni, akkor a saját nézeteimet vallanám, nem azt, amit mások beleértelmeztek.


Elhiszem neked az egészségügyileg leírt helyzetet, de ha a Bibliai nézeteimet követném, akkor is kérnék szépen vért, ha nagyobb a túlélési esélyem, mégha nem is sokkal.

2012. dec. 14. 11:56
 28/41 anonim ***** válasza:
21%

Kérdezőnek 27-esen 18-as: Farkasból sem lett egyből kutya, a közös ősük ment át több apró változáson több tízezer év alatt.


Ez nagyon érdekes, de van ennek a fejlődésnek kővületi archeológiai bizonyítéka, és nem csak ennek hanem a mindennek pl. hirtelen: ember, állat, növény és lehetne még sorolni talán?

És a másik, hogy a sugárzás általi génváltozatok torz egyedeket hoz létre nem egy új fajt egészségesen (mint az ember) és itt jön, hogy az evolúció állatból emberré fejlesztette ki, ezért jelenti ezt.


Egy Tanú.

2012. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

A természet nem a legjobb megőrző, sok helyen van archeológiai hiányosság, de azért akadnak bőven, hogy további bizonyítékul szolgáljanak. Rá lehet guglizni szépen mindenkinek, akit érdekel.


Az embert tanultam, és láttam leleteket, az előbbi kommentemben írtam pár köztes állapotot az ember fejlődésére vonatkozóan. Sokszor a közös őst nehéz megtalálni, mivel nem mondhatni őket túl hosszú életűeknek, így leletek sem maradnak fönt igazán. Az új, pozitívan mutálódott fajok kiszorítják a közös őst, és az kipusztul.


A második mondandódnál nem értem a gondlatmenetedet, de az lehet, hogy a sugárzást elhamarkodottan írtam, ehhez annyira nem értek. Egy atombomba sugárzása természetesen torzszülötteket eredményez, hiszen nem csak apró változásokat okoz a génállományban, hanem durván roncsolja. Egy kisebb sugárzás viszont talán okozhat pozitív mutációt, de ebben nem vagyok biztos. Az univerzum háttérsugárzása máig jelen van, ki tudja, hogy mennyi előnyös tulajdonság köszönhető ennek. Lehet, hogy semmi, de lehet, hogy az evolúció mozgatórugója.

A DNS átírási hiba viszont még mindig ott van. Ha pár DNS bázispár megváltozik, akkor akár olyan enzimet is termelhet így az ember, hogy eddig pusztító vírusokkal és bacillusokkal is felveheti a harcot.

2012. dec. 14. 13:12
 30/41 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kérdező!


"Ha rabolok, gyilkolok, akkor börtönbe kerülök, ha másoknak rosszat teszek, akkor megbosszulnak..."


És ha mindezeket a szabályokat és korlátokat elkerülhetnéd, milyen szabályt alkalmaznál a hited szerint? Mi maradna? Úgy vélem, hogy csak a darwini farkas törvények! Mi állítana meg, hogy mindenáron megszerezd, ami neked kell???


"Azért fejlődtünk szociális lénnyé, mert az egyedek együttműködése biztosítja a fennmaradásunkat itt a bolygón."


Tehát ez a te "evolúciód" mégis tudatos volt a "fejlődésben"? Viszont ennek a légből kapott "kifejlődéses" elméletnek alapvetően mond ellent, a világ egyre türelmetlenebb, intoleránsabb, vadabb, gyűlölködőbb, erőszakosabb állapota, mely minél tovább haladunk a történelemben (főleg az elmúlt 100 évben), annál erőteljesebben mutatkozik meg. Szociológusok táblázatokat jelentettek meg arról, hogy az ún. "fejlődéssel" arányosan sokszorosára nőtt az emberekben az agresszió!


"Hiányzó láncszemek az evolúcióban voltak, vannak, és lesznek."


Hiányzó láncszemekből áll szinte az egész! És érdekes, egyáltalán nem arányosan elosztva, vagy véletlenszerűen, hanem mindig a főbb fajok között hiányzik az összekötő láncszem. A fajfogalomról most nem beszélek, mert abból több, mint 20 van. (A bibliai fajfogalom - "nemük szerit" - nem egyezik az evolucionisták által egyedüliként erőltetett, utódnemzésre épülő meghatározással.)


"A Bibliában nincs szükség a megismerésre, ott minden le van írva, és számtalan dolgot lehet belőle értelmezni, nem véletlenül ragaszkodnak hozzá az emberek többezer éve."


Nagy tévedés, Biblia teljesen egységes mű, annak ellenére, hogy 1500 éven keresztül írták emberek, de Isteni ihletés alatt, melyet természetesen maga a Biblia ír le.


"Az evolúció az eddigi megismerésre alapulva létrejött elmélet, mely már számtalan ponton lett bizonyítva."


Ez is egy nagy-nagy tévedés! Sajnos sok laikus veszi be ezt a mesét, de az igazság az, hogy ha szigorúan vennénk, még csak "elméletnek" sem nevezhetnénk, hiszen nem éri el annak a szintjét sem. A darwini evolúció dogmája már akkor kialakult és leszögezésre került, mikor még arra semmilyen valóságos bizonyíték nem volt. A 19-k század közepén és a második felében EGYOLDALÚAN (bizonyíték nélkül!!) kizárták a világ keletkezés elméletei közül az értelmes tervezés gondolatát, és kizárólag a naturalista világképet fogadták el jó válasznak. Tehát érthetőbben: senki véleménye nem számít, nem "tudományos" azóta, aki azt vallja, hogy kizárólag természeti okokkal nem lehet megmagyarázni az élet létrejöttét és a kialakult sokszínűségét! Pedig a valóság az, hogy azzal az ismerettel birtokunkban, mellyel maga Darwin messze nem rendelkezett (még a sejt belsejét sem ismerhette), nem állíthatjuk azt, hogy ez az egész a vak véletlen vagy a "szükségszerűség" műve lenne.


"A megtalált koponyák az átmenetre neked nem bizonyítanak semmit?"


Ugye tudsz arról, hogy hírhedt esetek voltak ezek hamisítására az elmúlt 100 évben, és hogy milyen bizonytalan lábakon állnak ezek?

Ezek rövid videók a kérdésről:


[link]


[link]


És különösen ajánlom neked - kedves kérdező -, a következő videót:


http://www.youtube.com/watch?v=eg0wurKUdqU&playnext=1&list=P..


Nézd csak meg, hátha elgondolkodsz a probléma súlyosságán, mert most még nem látod tisztán.


"Előbb Föld, aztán világosság? Régi geocentrikus gondolkodás, de tudjuk, hogy előbb a Nap volt, aztán bolygónk."


Honnan is "tudjuk"? Na, nem kábíts már! Ennek köze sincs a "geocentrikus" gondolkozáshoz, a teremtési beszámoló ez a bibliából. A geocentrikus világkép egy torz képet adott a középkori egyháznak, melynek semmi köze sincs a Bibliához.


Lehet-e egy folyamatot ténynek, "valóságos eseménynek", "bebizonyított megállapítás"-nak nevezni, ha a hogyan, mikor, hol, mi és miért kérdésekre hiányzik a felelet? Ha valaki tényként állítaná azt, hogy egy felhőkarcoló egy üres telken magától fejlődött ki egy téglából, de arról semmit sem tudna, hogy hogyan, mikor, hol és miért, sem hogy milyen volt az épület az egyes fejlődési szakaszokban, ténynek vagy puszta állításnak, feltevésnek tekintenéd-e ezt az átalakulást?


"Elhiszem neked az egészségügyileg leírt helyzetet, de ha a Bibliai nézeteimet követném, akkor is kérnék szépen vért, ha nagyobb a túlélési esélyem, mégha nem is sokkal."


NINCS nagyobb esélyed, csak a komplikációkra, és rengeteg utólagos károsodásra, de arra aztán van.

2012. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!