Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért Jézuska? 33 évesen?...

Miért Jézuska? 33 évesen? Miért etetik a gyerekeket, hogy ajándékot hoz.

Figyelt kérdés
Ki találta ki ezt a hülyeséget,hogy az újszülött Jézus ajándékot hoz a gyerekeknek?Pláne hogy 33 évesen halt meg tudtommal.Miért nem lehet a szeretet ünnepén tudni a gyereknek,hogy ezt apu és anyu vették,mert szeretnek.
2012. dec. 23. 13:56
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

"a gyerek, azért mert gyerek,még nem hülye"

Persze, csak totálisan mást fog fel a világból, mint egy felnőtt. Pl egy gyerek azt hitte, hogy abban a városban, ahol nincs temető, nem halnak meg az emberek.

Simán elhiszik, hogy van egy "csodás lény", aki egy nap alatt bejárja a világot és mindenkinek ajándékot ad.

2012. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
48%

Idézet régebbről:


Hazardteam válasza:


Az a "Szűz" Mária akit te Jézus anyjának hiszel, valójában az ősmagyar "nagyboldogasszony" anyaistenkultusz bálványa, SEMMI köze az "eredeti" Máriához, aki Jézust hordta a szíve alatt. Az álam alapítás után, István halálát követő zavaros időszak, a pogány hitre való visszatérni kívánó magyarok lázongásainak leverése után döntött úgy az akkori katolikus egyház, hogy a magyar istenségeket "átkereszteli" biblia szereplők neveivel így "összemosva" és kompromisszumos megoldásként felajánlva. Ezt több országban is megtették, bevett szokásuk volt, de nálunk a "Magyarok istenét" tették meg az atyának, Boldogasszonyt Máriának és a "gyermekistent" kisjézusnak. A többi ilyen ősmagyar vallási figurát meg "szentekkel" cserélték le.


Ezzel szemben, az "igazi" Mária, jézus anyja nem tartott igényt semmiféle ilyen "elismerésre" a biblia több részén úgy szerepel, mint egy jó keresztény, egy a sok közül. Ráadásul "szűznek" sem volt mondható, hiszen maga az újszövetség is beszámol olyan esetekről, mikor jézust az anyjukkal, Máriával együtt meglátogatták a később született TESTVÉREI: Jakab, József, Simon és Júdás és a lánytestvérei, akiket azonban név szerint nem nevez meg a biblia. Könnyűszerrel ellenőrizheted magad is, elég, ha előkapod a bibliádat: Máté 12:46; Lukács 8:19; Márk 3:31; Máté 13:55-56. Az Apostolok Cselekedetei 1:14-ben öccsei és anyja a tanítványokkal imádkoznak, a Galata 1:19 megemlíti, hogy Jakab Jézus testvére volt.


Egyéb idézet:


"A római katolikusok között akadnak olyanok, akik szerint ezek a fivérek valójában unokatestvérek voltak. Ellenben az összes helyen a „fivér” görög megfelelője szerepel. Noha a szó utalhat más rokonra is, a szokványos és szó szerinti jelentése a vérszerinti fiútestvér. Létezett görög szó az unokatestvérre is, de itt nem ezt használták. Továbbá, ha valóban Jézus unokatestvéreiről lenne szó, akkor miért találkozunk velünk olyan gyakran Mária társaságában? Semmi sem utal az anyjával és testvéreivel kapcsolatos szövegkörnyezetben arra, hogy nem a vérszerinti rokonairól van szó.


Egy másik római katolikus álláspont szerint Jézus testvérei József korábbi házasságából származtak. Minden bibliai alap nélkül teóriát gyártottak azzal, hogy József lényegesen idősebb volt Máriánál, nős volt már előzőleg, több gyermeke is született, és megözvegyült, mielőtt elvette volna Máriát feleségül. Ezzel az a probléma, hogy a Biblia még csak nem is utal rá, hogy József nős lett volna, vagy gyermekei lettek volna, mielőtt Máriát feleségül vette. Ha Józsefnek már hat gyermeke lett volna a Máriával kötött házassága előtt, akkor miért nem említi őket a Biblia a Betlehembe (Lukács 2:4–7), az Egyiptomba (Máté 2:13–15) vagy a Názáretbe utazás kapcsán (Máté 2:20–23)?"


Máriához imádkozni nem hogy jó dolog, vagy "tisztelet", de egyenesen BŰN. Imádkozni, CSAK Istenhez szabad, emberekhez nem, akárkik voltak is.


Maga Jézus megadta a módját/sémáját az imádkozásnak:


"És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek. Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen. Azon a napon az én nevemben kértek majd: és nem mondom néktek, hogy én kérni fogom az Atyát ti érettetek; Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem, és elhittétek, hogy én az Istentől jöttem ki"


"És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt"


Sokan azzal jönnek, hogy "szűz" Máriát nem imádják, ellenben imádkoznak HOZZÁ(!) mint valami istenséghez. Azzal indokolják, hogy ő valamiféle "közbenjáró". az előzőleg idézett igében egyértelműen az szerepel, hogy Jézus azt mondta, még csak Őt sem kell kérni a "közbenjárásra" mert az Atya úgy fogadja a jézus nevében mondott imákat, mint apa a gyermekei közeledését.


De ettől függetlenül, ha közbenjáró kell..


"Mert EGY az Isten, EGY a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"


Az JÉZUS!

2012. dec. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
54%

Nem tartom helyesnek, ha ateista vagy.

A gyerekeknek szóló mese az életre neveli őket, tanulsága, hangulati árnyalatai vannak.

A Jézuskázás a vallásosak szokása, mert a gyerekükből is a vallás által fanatizált felnőttet akarnak nevelni.

Hazugsággal kezdik, lemondva arról a pluszról, hogy a gyermekük őket szeresse, nekik legyen hálás az ajándékért.

Mindezt átengedik egy képzeletbeli lénynek, bár lemondásukkal bizonyítják, hogy értékesebbnek tartják a gyermeki szeretetnél az istenhitet, de ez Téged ne befolyásoljon.

Hazudni egyébként sem célszerű, semmilyen indokkal.

Saját gyermekedet miért etetnéd?

2012. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Jó válasz.
2012. dec. 23. 15:11
 25/47 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Azt mondd,amit gondolsz és érzel!Senki nem mondhatja meg neked,hogy miképpen vélekedj a világról és a benne zajló eseményekről!Főképpen azért,mert a világ,elsősorban benned van,csak másodsorban kívül!


ma 14:32!


Beszéljen helyettem Hamvas Béla:"Nem vagyok vallásos. Nekem az egész kell. De tudom, hogy az ember helyesen teszi, ha a vallással számol, mert minden emberi tudás között a legtöbb reális bölcsesség a vallásban van."


(Egy csepp a kárhozatból)

2012. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Kösz.
2012. dec. 23. 15:17
 27/47 anonim ***** válasza:
És ez miért baj?
2012. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Pont ezért, bár hívő család vagyunk, nálunk elejétől kezdve a szüleinktől kaptuk az ajándékot. A világmindenség Urát nem Jézuskázzuk le.
2012. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
0%

Nincs Isten, ajándékot sem oszthat.

A szeretet az ember sajátja, aki az ellenségét is szeretheti, ha le is döfi néha.

Akár máglyára is vetheti, pusztán szeretetből.

A kereszténységet nem bírom, ahogy a többi zsidó propagandát sem.

2012. dec. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

"Hívők Jézuskának

Ateisták Mikulásnak"


Ez azért aranyos, mert a Mikulás meg egy szent, nevesen Szent Miklós püspök..


Amúgy nem igaz az sem, hogy a vallásosak Jézuskáznak. Nálunk a templomban az atya külön felhívta a figyelmet, hogy ha lehet, ne azt mondják, hogy Jézuska hozza az ajándékot, mert ha később csalódnak, akkor Jézusra fognak "megharagudni".

Egyébként meg Jézus valóban ajándékokat hoz: csak lelki ajándékokat, és minden jó tőle származik.

2012. dec. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!