Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért Jézuska? 33 évesen?...

Miért Jézuska? 33 évesen? Miért etetik a gyerekeket, hogy ajándékot hoz.

Figyelt kérdés
Ki találta ki ezt a hülyeséget,hogy az újszülött Jézus ajándékot hoz a gyerekeknek?Pláne hogy 33 évesen halt meg tudtommal.Miért nem lehet a szeretet ünnepén tudni a gyereknek,hogy ezt apu és anyu vették,mert szeretnek.
2012. dec. 23. 13:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Azt miért mondjuk a gyereknek, hogy a vadász kivágta a farkas hasát, amiből Piroska és a nagyija sértetlenül ugrottak elő? Inkább nézetnénk meg vele a májámi helyszínelőket vagy a doktor csontot.
2012. dec. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
A mesék nem a logikáról szólnak, mégis szeretik a gyerekek. Az sem logikus, hogy a nagymama emésztetlenül kiugrik a farkas hasából, és boldogan él míg meg nem hal. Meg az sem, hogy a mérgezett alma halált okoz, aztán amikor kiköpik, mégis csak feléled az áldozat. Most akkor felszívódott a méreganyag vagy sem?
2012. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Bocs ezt a 7.nek szántam.
2012. dec. 23. 14:30
 14/47 anonim ***** válasza:

Kedves Pietrosol!


Te milyen felekezethez "sorolod" magad? Vagy melyik áll hozzád a legközelebb, ha nem vagy tagja egyiknek sem?


Azért kérdezem, mert már sok helyen olvastam Tőled választ, és legtöbbször egyezik a meglátásunk.

Előre is köszönöm szépen a válaszodat!

(Megírhatod privátban is, ahogy Számodra jobb. :))

2012. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
13-nak.Ez rendben de itt belekeveredik a vallás is,amit nem igazán mesének minősítenék,még ha nem is vagyok vallásos.Szerintem ez más kategória mint a Grimm mesék.
2012. dec. 23. 14:33
 16/47 A kérdező kommentje:
Már megint keverek,az előző a 15-nek szólt.
2012. dec. 23. 14:34
 17/47 anonim ***** válasza:
48%

A Jézuska dolog tényleg csak mese.

Attól mert Jézus vallásalapító, attól ez még csak mese.

Ugyanaz a kategória, mint a Télapó, angyalka, Jultomten, Befana...


Tök mindegy!


Egy mesés alak ajándékot hoz, ennyi az egész, se több, se kevesebb.

2012. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
Jól van kérdező, már kaptál elég választ a kérdésedre, de nem fogadod el. Azért nyugtass meg, hogy még pár évig nem tervezel gyereket vállalni. És sajnálom, hogy téged nem így neveltek, mint minden normális gyereket.
2012. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Pont ez az ,én is vártam a Jézuskát gyerek koromban ,de felnőttként nem értem minek kell keverni.Tudom ez régi szokás és az is marad valószínűleg.Ami a gyerekvállalást illeti,véleményem szerint a gyerek, azért mert gyerek,még nem hülye.Megérti azt is ha a szeretet napját ünneplik az év egy napján.
2012. dec. 23. 14:47
 20/47 anonim ***** válasza:

Te így gondolod, más meg máshogy.


Akkor neveld a gyerekedet logikusan, és kész.

2012. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!