Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitler miért ölette meg a...

Hitler miért ölette meg a jehova tanúit?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
Megértettem, bocs.
2012. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
29%
Annak örülök, akkor legalalább nem fölöslegesen írtam le, mert vannak itt olyanok is akik csak kötekedni akarnak, méghozzá szépszámban, de látom te azért nem ilyen vagy.
2012. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:

"Persze, Jézus meg csak úgy karbatett kézzel végignézné ahogy kiírtják a népét nem?"

Igen pontosan "végig nézte" ahogy kiirtják az ő népének nagy részét Izraelt.

2012. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
39%

"Igen pontosan "végig nézte" ahogy kiirtják az ő

népének nagy részét Izraelt." Itt miről is beszélsz, légy konrétabb, a Babiloni fogságról?

2012. dec. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
37%
Istvan 35. Konkrétan 5000 ember halt meg a középkorban a katolicizmus miatt, a boszorkányüldözésekben, a többit a kormányok ölték meg. A keresztes háborúkban meghalt embereket az Iszlám számlájára kell írni, ugyanis azok a dzsihád részei voltak. Ha Martell Károly és III. Leo nem állítja meg az arabokat, akkor egész Európa Iszlám vallásúvá vált volna, és mindenki arabul beszélne. Amerikát is muszlimok fedezték volna fel. Nem lennének se zsidók, se keresztények. Ezt Isten nem hagyta, hiszen Isten népét semmilyen erő nem pusztíthatja el. Ha védekező háborút se lehetne folytatni, ez történt volna.
2013. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
82%

"Igen pontosan "végig nézte" ahogy kiirtják az ő

népének nagy részét Izraelt." Itt miről is beszélsz, légy konrétabb, a Babiloni fogságról?"

Nagyon vicces,bizonyára a Babiloni fogságról beszélek egy ilyen kérdés alatt...-.-

2013. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
39%

Akit IGAZ KERESZTÉNYI, tehát "Krisztus-követői" szempontból érdekel a bibliai válasz, az a következő linken olvassa el a 19-ik választ (a lap alján), de a többit is persze, hogy képben legyen:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

2013. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
39%

Egy rövid részlet belőle:


"Jézus szavai érvényesek, még ha nem is paragrafusszerűen: "Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el. Vagy úgy gondolod, nem kérhetném meg az Atyámat, hogy most mindjárt több mint tizenkét légió angyalt adjon mellém?" (Máté 26:52).


Jézusnak rendkívüli méretű sereg állt rendelkezésére, de Péter nem volt katona ebben a seregben, mint ahogyan egyetlen más ember sem! Érted ezt? Ez a lényeg. Pétert és Jézus többi követőjét inkább ’emberek halászainak’ hívták el (Máté 4:19) Akkor Péternek és másoknak milyen hadakozást engedélyezett Jézus? Max. az önvédelmet keresztényi szellemben.


Néhány órával később Jézus még világosabbá tette a helyzetet Pilátus előtt. Ezt mondta: „Az én Királyságom nem e világból való. Ha e világból való volna az én Királyságom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én Királyságom nem innen való” (János 18:36). Eltérően Dávid királyságától, amelyet a földön alapítottak meg, az a Királyság, amelyet Isten Jézusnak adott, az égben van, és annak lesz a feladata, hogy békét hozzon a földre."


Vannak, akik a fent idézett Máté 26:52-s versét úgy óhajtják értelmezni, hogy ez a parancs nem általános érvényű, csak a Jézusra vonatkozó jövendölések beteljesedése miatti intelem volt ez Jézus részéről. Ezt nyilvánvalóan a borzalmasan véres "keresztény" történelem miatt mondják, magukat mentegetve. Csakhogy Jézus Krisztus mire hivatkozott??? Erre? Nem, hanem arra, hogy a tanítványai azért nem "vitézkedtek" az elfogatása idején, mert az Ő Királysága NEM E VILÁGBÓL VALÓ!

2013. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

2012-12-29 21:24 "A világon mindenütt több száz nyelven fordítunk biblia irodalmat, az interneten 400 nyelven hozzá férhetőek az irodalmak, és ezeket teljesen díjmentesen kapják meg azok akik éhezik és szomjazzák az igazságot.

Még egy ekkora világméretű egységes és békés szervezet nincs a földön, akik politikailag semlegesek lévén a világtól elkülönülten élve a bibliának szentelnék az életüket úgy, hogy közben másokat is erre buzdítanak." :D

Nem azért, de azért.. én nem vagyok egyetlen vallás ellen sem. Mert a legfontosabb a hit. De aki a fentebb idézett sorokat írta, pontosan azt hirdeti, hogy mert ők milyen jók, ezzel különbek a többitől, mert ingyen megadják.. és hogy az "nemzetük" milyen összetartó. Ha nem tűnt volna fel, akkor megsúgom neki, hogy Hitler is a nemzte létfenntartásáért harcolt. A zsidók a fejükre nőttek. Hagyhatta volna szép lassan elveszni a nemzetét, igen. De szerintem is, amelyik nemzet ilyen helyzetbe kényszerül, nem hogy megteheti, hanem kutyakötelessége harcolni a nemzetéért. Nem védem Hitlert, közel sem angyal, de próbáld már megérteni, hiszen arról is szónokoltok nem?!? Vagy kegyetlenek vagytok (ti is)? Ha a szervezetek lenne az akkori német Nemzet helyzetében, talán nem robbantotok háborút, hanem eltűntök idővel. nem hiszem, hogy az istenetek ezt akarná..

2013. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:

"Ha nem tűnt volna fel, akkor megsúgom neki, hogy Hitler is a nemzte létfenntartásáért harcolt."


Nem véded Hitlert, de azért mégis...! Ez azért elég brutál álláspont!!

Ha nem tűnt volna fel, Jehova Tanúi egy nemzetek feletti egységes "nemzetet" képviselnek, nem a nemzeti gőgöt, a hazafiságot, vagy bármely megosztó emberi vallási, politikai, gazdasági tényezőt vagy ideát.

2013. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!