Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitler miért ölette meg a...

Hitler miért ölette meg a jehova tanúit?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a kérdés helyes megfogalmazása az lenne a célszerűbb,hogy;

"Miért öletett meg Hitler mindenkit aki az útjában állt?"


De ugyanakkor ugyan ezt a kérdést fel lehetne tenni így is;


"Hitler, Stalin,Tito, Mussolini, Ceausescu,stb miért ölettek meg annyi ártatlan embert?"

Nem kell külön kitérni a JT ra mert ők nem azért játszák ezt a "mártír" szerepet amit annyira szeretnek győzködni.

Farkasbőrbe bújt báránykák...

Nem a hívekre célzok mert ők csak áldozatok.

Hanem a hátterükben rejtőzködő hatalomra.

Tudtátok,hogy egy hűséges JT évente 3000 oldalnyi Őrtorony tanítást olvas el,és még emellett ott vannak a többi kiadványaik.

Nem jut ideje rendesen tanulmányozni a Bibliát.

Ő erre azt mondja,hogy nem igaz,de sajnos igaz mert ő azt a bibliát ismeri amelyet az Őrtorony tár fel neki.

Kb ennyi a mártíroskodás okairól amelyet a tanúk annyira győzködni akarnak.

2013. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:

"Tudtátok,hogy egy hűséges JT évente 3000

oldalnyi Őrtorony tanítást olvas el,és még emellett

ott vannak a többi kiadványaik.

Nem jut ideje rendesen tanulmányozni a Bibliát." És azt te tudod, hogy mekkora hülyeséget beszélsz? Hogyan következik abból, hogy egy testvér naponta 6-7 oldalt elolvas a kiadványokból, az hogy nem jut időnk rendesen tanulmány a bibliát? 6-7 oldalt kb. fél óra alatt át lehet olvasni, mellesleg az amúgysem írott szabály, hogy naponta ennyit el kell minden tanúnak olvasni. "Kb ennyi a mártíroskodás okairól amelyet a tanúk annyira győzködni akarnak" Egyébként szép kis szalmabáb érvelést folytatsz, hol győzködtünk mi erről itt valakit is? Valaki feltett egy kérdést, amire válaszoltunk, ennyi. Mi ezzel a problémád?

2013. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:

Pontosan kedves utolsó.

Én csak válaszoltam a kérdésre mert ez a véleményem arról,hogy mártírként persze,hogy a felkészületlen ember felnéz rátok.

Már ott tartunk,hogy az igazságot sem szabad kimondani?

Muszály megállítani azokat akik az igazat mondják bármilyen áron. Igaz?

És vissza térve a kérdéshez, Hitler egy beteg ember volt

aki mindenkit megöletett aki nem tetszett neki,lehetett az akár német, akár magyar vagy pont egy JT. Ha nem tetszett a pattanás az órán akkor kivégezte,ennyi a történet.

Tehát háború volt és a háborúkban mindig vannak áldozatok és mártírok. Ezért írtam azt,hogy kár kitérni külön a Tanúkra.A hit az egy hatalmas fegyver,de ugyanakkor könnyen áttörhető. És pont ezért leghamarabb az emberek hitét kell megtámadni és ha ez sikerül akkor már szinte minden lehetséges.

Ha az emberek tudatába be építjük,hogy mártírok vagyunk akkor már közel állunk a terveink megvalósításához. És jöhet az agymosás.

Tehát ezért kapcsoltam össze az előző válaszomban a kettőt. Ok nélkül nem teszem.

De kösz,hogy figyelmeztettél,hogy eltértem a kérdéstől.

Kellemes délutánt!

2013. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:

"Én csak válaszoltam a kérdésre mert ez a

véleményem arról,hogy mártírként persze,hogy a

felkészületlen ember felnéz rátok." Nem tudom miért akar minket megbélyegezni ezzel a bizonyos mártírkodással, úgy gondolom nem ez jellemzi a szervezetünket, Láttál már olyan testévért, aki azzal ment prédikálni, hogy sajnáljatok minket, mert mi áldozatok voltunk és ezért kell megtérnetek? Szerintem nem, és szerintem tőlem sem hallottál ilyet. Akik mártírnak nevezhetik magukat, azok inkább csak a zsidók lehetnek, ők tényleg sokat szenvedtek, legalább is az idősebb generáció, akik megélték a Holokausztot. Egyszóval mi nem azt prédikáljuk, hogy mártírok vagyunk, sajnálom hogy mégis ez a véleményed rólunk.

2013. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:

Köszönöm,hogy megszólítottál!

További szép estét.

2013. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
viszont!
2013. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi bátrak a náci veszedelem dacára"


Ezzel a címmel jelent meg cikk az Ébredjetek! 1998. július 08-i számának10-14. oldalán. Ebben - immár sokadszor - a Komoly Bibliakutatók (JT korábbi neve) Hitler uralma alatti üldöztetéséről és kitartásáról emlékeznek meg. Bár Jehova Tanúi nem dicsőítenek embereket, de nem feledik vértanúikat sem - és ezzel semmi baj nincs. Ámde ez az írás nagyon különlegesre sikerült... A 10. oldalon hosszas bevezető után kiderül megírásának oka:


Néhány bíráló azonban - beleértve Jehova Tanúi bizonyos korábbi társait is - azt a vádat hozza fel, hogy a Tanúk megpróbáltak kompromisszumot kötni a Hitler-rezsimmel annak kezdeti időszakában. Azt állítják, hogy a Watch Tower Society képviselői, ugyan eredménytelenül, de megpróbálták behízelegni magukat az új kormányzat kegyeibe, valamint hogy -legalábbis egy ideig- támogatták a nácik rasszista ideológiáját, amely végül is hat millió zsidó kiirtásához vezetett.

Ezek a súlyos megállapítások teljes mértékben valótlanok. A kérdéses események most következő őszinte vizsgálata hozzáférhető dokumentáción és történelmi összefüggéseken alapul.


Valóban ezidőtájt kerültek a nagyobb nyilvánosság - köztük Jehova Tanúi - elé olyan információk szélesebb körben (pl. az interneten), miszerint:


az 1933. június 25-i berlini kongresszust horogkeresztes zászlókkal feldíszített épületben tartották, a kezdő ének pedig a "Sion dicsőséges reménysége" c. 64-es számú dal volt, melynek dallama - Joseph Haydn zenéje - az akkori német himnusszal volt azonos,

az elfogadott Nyilatkozat a tényekről c. nyilatkozat antiszemita valamint a nemzetiszocilaista eszméket helyeslő (fentebb idézett ) kijelentéseket tartalmaz.


A fentiekre a cikk próbál válaszolni. Hogy ez sikerült-e, az olvasóra bízom. (A cikket szerzőjogi okokból nem másol(hat)om ide, az érdeklődők szerintem könnyen beszerezhetik.) A döntést megkönnyítendő viszont a cikk végén található megjegyzésben közölt problémát - miszerint terjedelmi okokból a Nyilatkozatot nem tudják közölni - ezúton megoldanám. Alábbiakban közzé teszem a Nyilatkozatot és más kapcsolódó Watchtower írásokat, hogy mindenki maga ítélhesse meg védekezésüket és a Társulatnak testvéreikkel (későbbi áldozatokkal) és emlékükkel kapcsolatos magatartását -mindezt valóban a dokumentumok alapján.


Joseph F."Judge" Rutherford (a Watch Tower Society elnöke) levele Hitler Birodalmi Kancellárhoz

Nyilatkozat a tényekről

Az 1934 -es évkönyv Németországról


A szkennelt eredetik az interneten több helyen megtalálhatóak. Ajánlom a Google keresőjében a hitler, watchtower; rutherford hitler szavakra való rákeresést. Nagy mennyiségú dokumentum és írás található a watchtower.observer.org honlapján angol nyelven.


Nem minden arany ami fénylik..

2013. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:

Szánalmas próbálkozás ennek a konzervnek a sokadszor-i bemásolása a Tanúk, 2-ik vh.-s, és azt megelőző szerepéről, mivel minden érintett pontosan tudja, hogy Jehova Tanúi akkori szellemisége is messze jobb gyümölcsöket termett, mint a magukat kereszténynek vallók többségéé. Ők ezt Jehovának köszönik.

Ez van!

2013. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!