Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúciót nyíltan ellenző...

Evolúciót nyíltan ellenző hívők. Ti mennyi, milyen természettudományos könyvet olvastatok?

Figyelt kérdés

Figyelem!A kérdés a provokációt minden szempontból elkerülni kívánja.Ha valakit mégis provokál kérem ne vegye provokálásnak mert nem az.


Na most hogy letisztáztam a dolgokat egy kicsit kifejtem:Sok hívőtől olvasom hogy ne kritizáljuk vagy alkossunk véleményt mondjuk a Bibliáról,gyülekezetekről vagy egész vallásokról ha nincs jártasságunk a témában.Ez egy nagyon szép és igaz megállapítás.De akkor aki az evolúciót vallásos alapon támadja annak vannak ismeretei a témában vagy csak annyi hogy általánosban és középiskolában tanult pár évig fizikát,kémiáét,biológiát és földrajzot meglett belőle a 3-as és ezzel kritizál?Mert általában (tudom tudom a sztereotípiák idegesítőek de van alapjuk)én ezt látom.Tehát a kérdés a hívőkön belül is csak at evolúciót nyíltan tagadókra és ellenzőkre irányul.



2013. jan. 5. 19:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"kb. így látatlanban is 3-szor annyit tudok a társadalom mindenkori felépítettségéről, az életmódról és a politikai/vallási rendszerekről, mint te"


valóban, ha azzal a 2 diplomával nem tudnál, elég ciki lenne


mindenesetre még mindig nem a politikai rendszerek meg az életmód a téma, hanem az evolúcióval kapcsolatos igazság

2013. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
46%

"Az, hogy a fajok változnak, fejlődnek, alakulnak, alkalmazkodnak, azt én nem tagadom. A lónak, a szamárnak, a zebrának egy az őse, de sosem lesz egyikből sem sólyom."


Ez tökéletes ellentmondás amit leírtál.

Ha egy a közös ősük, és folyamatosan változnak, az pont azt jelenti, hogy az ősből lett a ló is, meg a sólyom is.

Nem a lóból lett a sólyom, ahogy azt a kreósok 90%-a elképzeli, de ilyet az evolúció nem is állít...

2013. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Ha majd a lóból sólyom lesz, akkor én leszek az első, aki nyíltan bocsánatot kér az összes ateistától. :)


Én válaszoltam a kérdésre, törlöm a listámból, úgyhogy kár belém kötni.

2013. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Biológia/kémia/fizika tankönyvek + (gyerekkoromban rengeteg gyerekek számára készül - nyilván ezek leegyszerűsítettek, de az alapkoncepció megvan bennük) + rengeteg könyv, amihez a könyvtárban hozzá tudtam férni és kémiával vagy biológiával foglalkozik. Egyetemen decemberben vizsgáztam olyan tárgyból, amely többek között a sejtek kialakulásával és fejlődésével foglalkozott, műszaki szakra járok.
2013. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

hát persze, hogy kitörölted, azért válaszoltál mégegyszer.. :)


"Ha majd a lóból sólyom lesz, akkor"


/facepalm, ha nem akarod érteni, hát nem is fogod, de nem baj, nem muszáj

ennek a kérdésnek pont ez volt az értelme, megmutatják magukat az olyanok, mint te: nem tudnak semmit az evolúcióról, és olyanokra sem fognak hallgatni, akik többet tudnak róla (nem magamra gondolok)

2013. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Eddig rengeteg címet kaptunk, csak úgy özönlenek, ezerszám...

Az meg milyen dolog, hogy a címére, meg a szerzőre sem emlékszik valaki, akkor miként emlékezne a könyvben leírtakra.

(Na, mégis, pl.: Gárdonyi Egri csillagok - az megvolt?)

A Biblián kívül mást aligha olvas az átlagos hívő...

2013. jan. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem.

Már a kisgyereket is hülyítik a Jézuskázással, aztán a hittanon a fejükbe verik, hogy mindent isten teremtett és a biblián kívül mást nem is kell ismerni, az mindenre magyarázatot ad, ha másképpen nem, akkor Isten mindenhatóságát figyelembe véve.

2013. jan. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Teremtest nyiltan ellenzok!!

ti mennyi,es milyen teologiai muveket olvastatok?

2013. jan. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

tzolko!

az atlagos hivo?mitol "atlagos"?

en speciel olvasom-(sot tanulmanyozom rendszeresen ahogy kell)-a "bibliat"-(mi ugy hivjuk Sefer h'Torah)-az iguerot kodesh-t,a misne torah-t,a zohar-t,az igueroth yevamoth-t,midrashim,sanhedrin gadol,baba metziah,stb-stb muveket!!nem szolva a talmud babli,es yirusalmirol!

nalunk egy "atlagos" hivo ezeket naponta tanulmanyozza!!

2013. jan. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

-"Bereshit bara EL... h'asamyim,v'et h'arets..."-!! PONT!!

ezen nincsen mit vitazni!!igy igaz es kesz!!

2013. jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!