Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúciót nyíltan ellenző...

Evolúciót nyíltan ellenző hívők. Ti mennyi, milyen természettudományos könyvet olvastatok?

Figyelt kérdés

Figyelem!A kérdés a provokációt minden szempontból elkerülni kívánja.Ha valakit mégis provokál kérem ne vegye provokálásnak mert nem az.


Na most hogy letisztáztam a dolgokat egy kicsit kifejtem:Sok hívőtől olvasom hogy ne kritizáljuk vagy alkossunk véleményt mondjuk a Bibliáról,gyülekezetekről vagy egész vallásokról ha nincs jártasságunk a témában.Ez egy nagyon szép és igaz megállapítás.De akkor aki az evolúciót vallásos alapon támadja annak vannak ismeretei a témában vagy csak annyi hogy általánosban és középiskolában tanult pár évig fizikát,kémiáét,biológiát és földrajzot meglett belőle a 3-as és ezzel kritizál?Mert általában (tudom tudom a sztereotípiák idegesítőek de van alapjuk)én ezt látom.Tehát a kérdés a hívőkön belül is csak at evolúciót nyíltan tagadókra és ellenzőkre irányul.



2013. jan. 5. 19:39
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Ugyan miért olvasnék én teológiát, az egészen másról szól.

A teremtéstörténet világos, rövid és egyszerű, mindenki ismeri. Ennek alapján történik az evolúció tagadása, mert ha készen teremtődtek az állatok is, akkor nincs szükség fejlődésre.

Nincs tovább, nincs mit olvasni.

Ha mégis felmerül valami, könnyen elintézhető azzal, hogy isten mindenható, mindent megold.

A héber, a latin, az ógörög, a perzsa, a föniciai nyelvek nem érdekelnek, helyette mai, modern nyelvek tanulása foglalkoztat. Ha Te ilyesmire adod a fejed, az a Te dolgod, és az állításod: ""Bereshit bara EL... h'asamyim,v'et h'arets..."-" nagyon is vitatható

2013. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!