Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúciót nyíltan ellenző...

Evolúciót nyíltan ellenző hívők. Ti mennyi, milyen természettudományos könyvet olvastatok?

Figyelt kérdés

Figyelem!A kérdés a provokációt minden szempontból elkerülni kívánja.Ha valakit mégis provokál kérem ne vegye provokálásnak mert nem az.


Na most hogy letisztáztam a dolgokat egy kicsit kifejtem:Sok hívőtől olvasom hogy ne kritizáljuk vagy alkossunk véleményt mondjuk a Bibliáról,gyülekezetekről vagy egész vallásokról ha nincs jártasságunk a témában.Ez egy nagyon szép és igaz megállapítás.De akkor aki az evolúciót vallásos alapon támadja annak vannak ismeretei a témában vagy csak annyi hogy általánosban és középiskolában tanult pár évig fizikát,kémiáét,biológiát és földrajzot meglett belőle a 3-as és ezzel kritizál?Mert általában (tudom tudom a sztereotípiák idegesítőek de van alapjuk)én ezt látom.Tehát a kérdés a hívőkön belül is csak at evolúciót nyíltan tagadókra és ellenzőkre irányul.



2013. jan. 5. 19:39
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Kérem a törölgetős móka mikit álljon le.A pontozó gomb arra van hogy kifejtsd a véleményed.Inkább használd azt.


És itt volt egy érdekes komment:", hiszen a képletei 50-100 évente váltakoznak, s amiért 100 éve megköveztek volna valakit, az ma teljesen elfogadott."


Hát lehet hogy Amazóniába pár szá éve még volt ilyen brutalizmus (megkövezés) de Angliába ezt nem nagyon tudom elképzelni tehát ez így szerintem nem igaz.


Aztán hogy a tudomány képletei állandóan változnak.NEM!A tudomány nem csinál olyat hogy az alapoktól fogva mindent eldob,csupán pontosít és kiegészít.Olyan mintha egy könyvtárat csak néhány új irattal ,és oldallal kiegészítenének.Nem pedig felgyújtják az egész könyvtárat.Mondj egy képletet ami megváltozott.Szerintem nincs.A Nyomás például soha nem fog változni.Még 2600-ban is a Pa=Fny/A képletet fogják használni.

2013. jan. 5. 21:49
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Az volt a kérdésed, hogy ki mennyi és milyen könyvet olvasott ami a természet tudománnyal kapcsolatos.

Én a címet megírtam erre azt írod, hogy nem a teremtésre meg az evolúcióra gondoltál.


Én sem de ez a könyv tele van tudományos tételekkel.

Sajnálom, hogy nem értettük meg egymást.

2013. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

"Azért ellenzem nyíltan az evolúciót, mert az erre felépített világkép az embert boldogtalanná és önzővé, kíméletlen vadállattá teszi."


Kedves kérdező, most hogy ne kezdjek ezzel vitázni?


Ez a kedvenc érvem. Gyönyörűen látszik, hogy az idézet íróját nem érdekli a valóság, hiszen pontosan le is írja, azért nem fogadja el, mert nem tetszik neki, ennyi. Csöppet sem érdekli, hogy igaz-e vagy nem.

2013. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Basszus!Bocsánat utolsó!Nem tudtam hogy ez a címe.Á a figyelmetlenségem.Akkor köszönöm , még úgy se pontoztam tehát kapsz egy zöldet!Bocsánat .
2013. jan. 5. 22:07
 15/31 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy vitatkoztok. Hanem a stílus, amiben teszitek.

Összefoglalom, hogy eddig mi történt. Bár már az első válaszban benne van:


Jött a kedves tanútól egy félreérthető válasz, amitől két ateista nagyon megsértődött és elkezdte szídni, mocskolni a hívőket kivétel nélkül, felháborítóan trágár hangnemben.

Erre jött a másik oldalról egy szintén durva, bunkó válasz.


Ekkor valaki felbukkant a színfalak mögűl (akinek a neve rejtve vala) és mindenkit jól kimoderáltatott.

Erre továbbra is folytatódott a vita egymás cikizésével, hiszen egyesek előnyt próbáltak szerezni abból, hogy néhány komment már törölve lett és a másik felet gonosznak akarták feltűntetni.


Ezen kommentek is hasonló módon ítéltettek meg.


A továbbiakban jó lenne, ha nem offolnátok szét mindent hasonlóan értelmes hányadék módon, hanem a kedves kérdezőnek válaszolnátok....

2013. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Azért ellenzem nyíltan az evolúciót, mert az erre felépített világkép az embert boldogtalanná és önzővé, kíméletlen vadállattá teszi. Legalábbis az elmúlt 2-300 év tapasztalata ezt mutatja.


Ez egy kicsit olyan mint a volt sztálini kommunizmus.Hazudjunk a népnek egy jó kis világnézetet és tök mindegy hogy helyes-e vagy sem a lényeg hogy kordában lehessen őket tartani.Elárulom egy elméletnél tökmindegy milyen hatása van az emberekre.Mi lenne ha a pszichológia,vagy orvostudomány váltaná ki az emberből az agresszív viselkedést?Akkor azokat is mind ellenezni kéne meg betiltani?Dehogy.Különben nem tudom honnan veszed hogy az evolúció lehangolja és antiszociális pszichopatává teszi az embert.Ezt honnan is vetted?Miért is lenne ez így?


Valamint még az is érdekes mondat volt hogy:"Legalábbis az elmúlt 2-300 év tapasztalata ezt mutatja.


Az ó kori görögök (Spárta) a természetben kinthagyták meghalni az általuk fogyatékosnak nevezett gyermekeket


A szintén ó kori egyiptomiak pedig trófea gyanánt levágták a még életben lévő ellenségeik karját.


A középkor pedig igen profi,kínzásra kitalált szerkezetek sokaságát képes felmutatni.


Ezeknek pedig semmi közük az evolúció elméletnek mert az akkor még nem is létezett.Tehát az evolúció kb. ugyanannyira teszi vadállattá az embert mint amilyen valójában.

2013. jan. 5. 22:24
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

"Tehát az evolúció kb. ugyanannyira teszi vadállattá az embert mint amilyen valójában."


pontosan, csak ezt neki hiába magyarázod

2013. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
31%
Igen, hiába magyarázod, nyilván 2 történészi diplomával a zsebemben sík ostoba vagyok, és nem tudom mit beszélek....kb. így látatlanban is 3-szor annyit tudok a társadalom mindenkori felépítettségéről, az életmódról és a politikai/vallási rendszerekről, mint te.....itt fejezem be a válaszadást szerintem.....az ember nem vadállat, de ti ezt sosem fogjátok megérteni.
2013. jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
84%

Ez is azt mutatja, hogy diplomát bárki szerezhet, józan ész nem kell hozzá.

Egyébként de, az ember vadállat, semmivel sem különb egy nyúlnál vagy zebránál.

Attól még, hogy biológiailag beleillünk a természet rendjébe, nem leszünk rosszabbak.

Arról nem is beszélve hányan gyilkoltak a vallás nevében, meg Isten által vezérelve...

Akkor ki is a vadállat?

2013. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Tetszik a kérdés.


És tetszik az, hogy végre valaki pontosan teszi fel. Az emberek az evolúció szót hallva azonnal a teremtés elméletre asszociálnak, szerintem megszokásból. De itt tisztázva lett.


Én Istenben hiszek. Több száz könyvet elolvastam 6 éves korom óta, ezek között természetesen volt természettudományos könyv is. Ne kérd a címüket, úgysem fogom tudni, mobilról meg örülök, ha a választ megírom.

Az, hogy a fajok változnak, fejlődnek, alakulnak, alkalmazkodnak, azt én nem tagadom. A lónak, a szamárnak, a zebrának egy az őse, de sosem lesz egyikből sem sólyom.


Mivel a kérdés nem a teremtés elméletre irányult, ezért ezt a részét szánt szándékkal nem érintem.

2013. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!