Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » üdv. Van egy új minden eddigin...

üdv. Van egy új minden eddiginél logikusabb biblia értelmezésem! Elfogulatlan szakértőt keresek, aki nem hívő, de a biblia a szaktarülete. KIHEZ FORDULJAK?

Figyelt kérdés
AZ Ó-szöv irások 3 szövetséget említenek melyek meghatározott ideig tartanak.1 áldás 2 átok 3 kegyelem. a keresztények megváltoztatták a sorrendet és az átok helyett a kegyelmet próbálják hirdetni, viszont ezt csak belső meggyőződés azaz hit által tudják. tudja valaki mi a törvény átka? amit jézus állitólag eltörölt?! én elvégeztem az összehasonlítást és minden megtörtént abból amit az átok szövetségkorszakáról írtak! sőt jézus is pont ezt prófétálta!!!! jézus az átokra figyelmeztető próféta volt! minden ellentmondás megszünik ezzel az mozzanattal!

2013. jan. 9. 18:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
2013. jan. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A törvény meg határozza mit tegyél mit ne tegyél, ezt magadtól nem tudod úgy csinálni hogy az Istennek megfelelő legyen mert az eredendő bűn dogozik az emberbe és újra és újra ez miatt bukás a vége, ez a zsidóság történetében látható is.



LEVÉL A HÉBEREKHEZ 10,1-4: (Csia Lajos fordítás)


1 Minthogy csakugyan a törvényben csak az elkövetkező javaknak az árnyéka van meg, és nem a dolgok való alakja, világos, hogy ugyanolyan áldozatokkal, melyeket évről-évre visznek szakadatlanul, nem lehet befejezettekké tenni azokat, akik Istenhez közelednek.

2 Ha nem így volna, akkor már megszűntek volna hordani az áldozatokat, mert azoknak a szolgálattevőknek lelkiismerete, akik egyszer megtisztultak, többé nem tudott volna vétkekről.

3 De nem ez történt, hanem a vétkek tudata évről-évre megmaradt bennük,

4 mert hiszen lehetetlen, hogy bikák és bakok vére elvegyen vétkeket.



Az állat áldozatok nem voltak elégségesek arra, hogy a bűnöket teljesen eltöröljék, tehát az egyik akadály az emberi természet a másik az, hogy az állatok vére kevés volt ahhoz Isten előtt egy minőségi engesztelő áldozatot végezzen az emberért.

Ha törvény szerint próbálsz élni az jó mert a törvény is jó ahhoz viszont, hogy a törvény által igaz ember legyél a törvények minden egyes pontját betűről betűre meg kellene tartanod de ilyen ember még nem született a történelem során Jézus Krisztuson kívül.



Jakab levél (CS.L.) 2,10:

10 Ha valaki az egész törvényt megőrzi, egyetlen egyben azonban megbotlik, minden parancs áthágásában vétkes.



A törvény átka az, ha vétesz egy parancslat ellen is átok alá kerülsz és ebből az állapotból nem tudod magad kiszabadítani látod a törvény jó de nem tudod megtartani mindig szembesülni fogsz a nem tökéletes állapotoddal.



Rómaiakhoz írt levél 7,7-25 (CS.L.)


7 Mit mondunk tehát? Vétek a törvény? Szó sem lehet róla. De a vétket nem ismertem volna meg, ha a törvényen át meg nem ismerem. A vágyat sem ismerném, ha a törvény nem mondta volna: "Ne kívánd!"

8 A vétek azonban, miután a parancsolatban ugródeszkát talált, kimunkált bennem minden kívánságot. Törvény nélkül ugyanis a vétek holt.

9 Én pedig valaha törvény nélkül voltam, de amikor eljött a parancsolat, a vétek megelevenedett,

10 én pedig meghaltam és úgy találtam, hogy a parancsolat, mely az életet szolgálja, nekem halálomra van.

11 A vétek, miután ugródeszkát kapott a parancsolatban, végképp megcsalt és a parancsolaton át megölt engem.

12 Így tehát a törvény szent, és a parancsolat szent, igazságos és jó.

13 Úgy, hát a jó lett nekem halálommá? Szó sem lehet róla. Hanem a vétek, hogy véteknek tűnjék fel, a jón keresztül munkálja ki a halált, hogy a vétek a parancsolaton keresztül szerfölött vétkessé váljék.

14 Tudjuk ugyanis, hogy a törvény szellemi, én ellenben hús vagyok, eladva a vétek alá.

15 Hiszen, amit véghez viszek, nem ismerem, mert nem azt hajtom végre, amit akarok, hanem, amit gyűlölök, azt teszem meg.

16 Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, akkor egyetértek a törvénnyel: elismerem róla, hogy jó.

17 Így hát többé nem én viszem azt véghez, hanem a bennem lakó vétek.

18 Tudom ugyanis, hogy bennem, azaz húsomban jó nem lakik, mert az akarás ugyan kezem ügyében van, de a jó dolgok véghezvitelét nem lelem magamban.

19 Mert nem a jót teszem, amit akarok, hanem a gonoszt, amit nem akarok, azt hajtom végre.

20 Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, többé nem én munkálom azt, hanem a bennem lakó vétek.

21 Magamra nézve tehát azt találom törvénynek, hogy nekem, aki a jót akarom tenni, a gonosz van kezem ügyében.

22 Gyönyörűségemet lelem ugyanis az Isten törvényében a belső embernek megfelelően,

23 de tagjaimban egy másik törvényt látok, mely hadban áll értelmem törvényével, és fogollyá tesz annak a véteknek törvényébe zárva, mely tagjaimban van.

24 Én nyomorult ember! Ki fog kiragadni e halálos testből?

25 Az Istentől felkínált kegyelem a mi Urunkon, a Krisztus Jézuson keresztül. Következőleg én, mikor értelmem indít, Isten törvényének teljesítek rabszolgálatot, de amikor húsom indít, a vétek törvényének.


Róm 8,1-8:


1 Következőleg semmi kárhoztató ítélet nem szól azok ellen, akik a Krisztus Jézusban vannak,

2 mert a Krisztus Jézusban az élet Szellemének törvénye megszabadított téged a vétek és halál törvényétől.

3 Amire ugyanis a törvénynek nem volt képessége, mert a hús erőtlenné tette, azt véghez vitte az Isten, mikor a húsban a vétket elítélte azzal, hogy a vétkes hús hasonmásában és a vétek miatt saját Fiát küldte el,

4 hogy a törvény igazságos követelései beteljesedjenek bennünk, akiknek járását-kelését nem a hús vezérli, hanem a szellem.

5 A húshoz igazodók ugyanis a hús dolgain jártatják eszüket, de a szellemhez igazodók a szellem dolgain.

6 A hús észjárása ugyanis halálra visz, a szellem észjárása ellenben életre és békességre.

7 Ezért a hús észjárása ellenségeskedés Isten ellen, Isten törvényének ugyanis nem veti magát alá, minthogy nem is képes rá.

8 A húsban élők Istennek nem tetszhetnek



A sorrendet nem a keresztények változtatták meg hanem Isten mert szereti az embereket és egy általuk okozott negatív dolog miatt nem akarja, hogy elvesszenek.

Isten ezért küldte Jézust aki az engesztelő áldozatával lehetővé tette az ember ne cselekedetből hanem először is hitből igazuljon meg és ismét közösségben kerüljön vele.



János Evangéliuma 1,17: (CS.L.)


17 Mert a törvényt Mózesen át adták, de a kegyelem és az igazság a Krisztus Jézuson át támadt.



Isten ha nem változtatta volna meg a sorrendet akkor már rég Igazságot kellett volna neki szolgáltatnia

ezért ha megfigyeled a sorrend ebben a példában is : 1.könyörület ennek elutasítása esetén pedig az 2.ítélet így nem szenved csorbát Isten igazságossága.


Jakab levél:(CS.L.)


2,13:

13 A törvény (az ítélet) tudniillik könyörtelen azzal szemben, aki nem cselekedett könyörületet. A könyörületnek van dicsekedni valója a törvény (ítélet) ellenében.

2013. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!