Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen keresztény vallású,...

Milyen keresztény vallású, hívő gyilkosokat, terroristákat ismertek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 23:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

A KERESZTÉNYEK, akik Jézus óta léteznek, nem gyilkolnak meg senkit. Aki ezt megteszi (és nem elmebeteg vagy valami), az bűnt követ el, méghozzá nagyon súlyosat, hite erősen megkérdőjelezhető. Ha folytatja, akkor pedig teljesen a sátán szolgája, tehát nem keresztény.

A gyilkosság alatt emberölést értek, amikor nem bírósági végzés alapján ölnek, és nem is katona védekező háborúban ellenséges katonát. Ebbe az abortusz is beletartozik!

Tehát olyan ember, aki gyilkosságakor keresztény volt, nem ismerek. Később lehetséges a megtérés.

A háborút, politikát ne keverjük ide annál jobban, mint ahogy megemlítettem.

2013. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

"A KERESZTÉNYEK, akik Jézus óta léteznek, nem gyilkolnak meg senkit." khmmmm


"A gyilkosság alatt emberölést értek, amikor nem bírósági végzés alapján ölnek, és nem is katona védekező háborúban ellenséges katonát. "

Ja tehát, ha egy keresztény olyan törvényt hoz, hogy öljenek meg ez, meg azt, az nem számít gyilkosságnak??

Ja, azért indítottak keresztes hadjáratokat, mert akiket így megölnek az "nem számít"?! fura felfogásmód...

2013. jan. 16. 18:49
 13/30 anonim ***** válasza:

Paul Hill, presbiteriánus prédikátor, kettős gyilkosságért ítélték halálra, amiért 1994-ben meggyilkolt egy abortuszklinikán dolgozó orvost és a testőrét. Tettét nem bánta meg.


John C. Salvi, katolikus, két embert gyilkolt meg, akik a 'Planned Parenthood'-nál dolgoztak.


Eric Rudolph, katolikus, a 'Christian Identity' mozgalom tagja, bombamerénylet, egy halott.


James Kopp, a 'The Lambs of Christ' tagja, agyonlőtt egy abortuszklinikán dolgozó orvost.


Scott Roeder, 'Army of God' tag, megölte egy abortuszklinika orvosát.


Peter James Knight, 'pro-life' aktivista, Ausztráliában meggyilkolta egy abortuszklinika biztonsági őrét.


Sonny Archuleta, hívő kereszténynek ismerték, túszokat ejtett, három halott.


A Wikipédia keresztény terrorizmus szócikke:

[link]

Az 'Army of God' keresztény terrorszervezet:

[link]

2013. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

A keresztes háborúkat nem mi indítottuk. Tanulj törit. A muzulmánok támadták meg egész Európát, és nyíltan ki lett mondva: "Elfoglaljuk egész Európát, és mindenki muszlim lesz, aki nem, azt megtérítjük. Ha máshogy nem, öléssel".


A keresztes háborúk EGYTŐL EGYIG védekező háborúk voltak. Nem szívesen, de muszály volt védekezni, különben egész Európa idegen uralom alá kerül. A katonák kegyetlenkedéseiről nem az egyház tehet, akik ilyet műveltek, azok nem keresztények. Ezt kéne megérteni és nem vádaskodni kéne. De itt is csak az ellenséges katonát megölni nem bűn, a civilt az.

Nincs ebben semmi fura. Te sem ítélhetsz el egy rendőrt azért, mert megtámadja egy gyilkos és lelövi. Ha nem támad, vagy nem bűnöző, az más.

2013. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
39%

A keresztények szerint a halálra ítélés nem a legjobb mód, inkább "meg kell javítani" az elkövetőt.

Amikor törvényt hoznak, az nem arról szól, hogy öld meg ezt meg azt. Az arról szól, hogy ha valaki megerőszakol és megöl 8 kislányt, azt ítéljék halálra. Az, hogy milyen vallású emberEK hozzák a törvényt (Az Országgyűlés hozza a törvényeket), az nem lényeges a kérdés szempontjából. Nem a halálra ítélés a lagjobb megoldás, nem is támpgatjuk. De ha valakit megöl a HÓHÉR jogerős ítélet alapján, az nem bűn.

2013. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Annak aki azt írta, hogy vallásosan nem lehet ölni: Hány ember is öltek meg Isten nevében a kersztes hadjáratokban? Mindenki leöltek aki Isten ellen vallott, vagy más vallási csoportba tartozott. Na ezen gondolkodj el egy picit.
2013. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
32%
Furcsa, hogy ebben a csodás 21. században senki sem fogja fel, hogy a kereszténység előbb volt, mint az egyház és amit állítólag az egyházra kennek, az élesen a keresztény tanítások ellen megy.
2013. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"Az 'Army of God' keresztény terrorszervezet:"


Hát ezen meg már én is "teljesen besírtam", de most komolyan.


Lehet 100 év múlva már annyira más lesz a szavak jelentése, hogy ami ma követendő nagyszerű dolog, az elítélendő tabu lesz.


Pl. a tudós = terrosita, pedofil


Borzasztó....


"Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. "


Értsétek már meg, hogy keresztény az, aki a keresztény tanok szerint él. Jézus Krisztus követője, aki soha nem mondott volna ilyet!


Kereszténynek lenni nem egy okkult dolog. Attól, hogy valakire ráfogják, hogy keresztény vagy annak vallja magát, még nem lesz az!


Nekem is van olyan eszelős ismerősöm, aki csak azért keresztény, mert megsértette valami keresztény ellenes pogány. Pedig köze nincs ehhez a szóhoz. Szívesen népírtana, lenéz rengeteg tök ártatlan embert, olyan dolgokat talál ki, ami a Bibliában soha nem volt benne és élesen ellene megy. És van pofája magát kereszténynek vallani...


NEM,NEM,NEM!

2013. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%

"A keresztes háborúkat nem mi indítottuk. Tanulj törit. A muzulmánok támadták meg egész Európát, és nyíltan ki lett mondva: "Elfoglaljuk egész Európát, és mindenki muszlim lesz, aki nem, azt megtérítjük. Ha máshogy nem, öléssel". "


Én tanultam törit és én azt tanultam, hogy a keresztes háborúkat a keresztény egyház a Szentföld visszaszerzéséért indította.


Lehet, hogy kétféle történelmet tanítanak?

2013. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Féligazságot tanultál. A Szentföld VISSZASZERZÉSE volt a cél, tehát már eleve védekezés. Csakhogy az arabok nem álltak meg a Szentföldnél, egész Európát el akarták foglalni! Majd később a törökök tették ugyanezt!


Aki utánam válaszolt: olvasd el az összes válaszomat.

Ha van még alaptalan érvetek, hogy miért vagyunk gyilkosok, írjátok le, szívesen elmondom az igazságot azzal kapcsolatban is, ugyanis a közhelyek meg a média nem mondja el a teljes igazságot. Csk azt mondják, hogy Béla megütötte Andrást. De hogy András előtte Béla összes gyermekét megölte, és hogy még az unokatestvéreit is meg akarta ölni, azt elhallgatják.

2013. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!