Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs Isten, akkor honnét...

Ha nincs Isten, akkor honnét szedik a jelenkori "próféták" az Isten üzeneteit?

Figyelt kérdés

Ateisták! (én is inkább hozzájuk tartozom)


Szerintetek mi jár azoknak a fejében, akiknek állítólag üzent Jézus, maga az Isten, v Mária?

Honnét veszik, hogy az a belső hang nem az övüké?

Az lenne a kérdésem lényege, hogy ezek az emberek betegek, h ilyeneket képzelegnek, v ha nem, akkor meg mi a céljuk ezzel az Isten szolgája szereppel?


2009. szept. 5. 15:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
49%
Betegek. A legtöbbjük rövid úton a diliházba kerül. Vagy mindenki körberöhögi őket.
2009. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
61%

nem feltétlen beteg. vannak akik vallási fanatisták.

annyira irritáló, hogy mindenkit megakarnak téríteni. szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy miben/kiben hisz. én is ateista vagyok

2009. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%
Erősítse meg valaki, hogy nincs Isten, tessék bizonyítékokkal alátámasztani. Ugyanúgy lehetetlen, mint arra bizonyítékot találni, hogy van. Ezt csak megtapasztalni lehet és csak egyénileg.
2009. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
mekkora kifogás. csak egyénileg lehet megtapasztalni. na persze. nem tudtok olyan dolgot kitalálni vagy mutatni, amit nem lehet tudományosan megcáfolni.
2009. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
34%

Ezt egy másik fórumról idézem, gondolkodjatok rajta:


Hosszú ideig ateista voltam. Tudom, hogyan gondolkodik egy ateista.

És azt is tudom, hogy mi ingathatja meg a masszív ateizmust.


Egy kereszténynek nincs arra szüksége, hogy bizonyítsák számára Isten létezését.


Egy ateista (aki leginkább masszív materialista) számára viszont kell valami, ami áttör egy falat.

Ilyen faltörők a "véletlenek" (szinkronicitások),... amikről előbb csak azt hajlandó vallani egy ateista, hogy "érdekes",... de amikor ezek száma gyanúsan megnövekszik,... akkor annyi a biztos materializmusnak. ;-)


Én is azért írok ide, hogy azok az ateisták, akikkel majd KÉSŐBB történik valami "érdekes",... azok tudják majd, hogy ez nem igazán véletlen...


(Nálam legalább is így tört meg az ateizmus...)



A szinkronicitásról:

[link]


Karl Gustav Jung Freud kortársa

[link]

2009. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Hát a mindennapi jelek arra utalnak,h nincs.

Aki meg úgy gondolja, h van, egészségére.


Minden azon múlik, h az embert merre viszik a saját gondolatai.


Még el is tudnám képzelni, h van egy isten, de h jó lenne-e, azt már erősen kétlem.

2009. szept. 5. 18:09
 7/31 anonim ***** válasza:
47%

Ezt a kérdés nem itt kellene feltenni, hanem ott ahol még soha nem hallottak Istenről, Jézusről meg a kereszténységről. Érdekes módon ott nem szokott üzengetni sem Jézus sem pedig Mária. A vallás valójában tömeges skizofrénia.

18:07 Jó kis mese. De mint tudjuk inkább a vallásos emberek szoktak ateistává válni nem pedig fordítva. Akad egy-két kivétel. De aki felnőtt korára az életéban átélt csapások hatására válik vallásossá az gyenge ember. Nem voltál te soha ateista. Mert egy ateista nem hiszi, hogy nincs Isten, hanem tudja. Ez azért külömbség.

2009. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 ceri ***** válasza:
42%

"nem tudtok olyan dolgot kitalálni vagy mutatni, amit nem lehet tudományosan megcáfolni."


Milyen tudományos cáfolatod van arra, hogy van isten?


Visszatérve a kérdésre, az 1. és 2. válaszolónak is igaza lehet, de ezen kívül sok más ok is lehet. Vallásalapítás, saját fontosságuk hangsúlyozása, megerősítése, stb.

Egyszóval saját érdekükben csalnak, hazudnak.

2009. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 ceri ***** válasza:
69%

előző vagyok


"Mert egy ateista nem hiszi, hogy nincs Isten, hanem tudja"


Honnan tudja? és mért hazudtolod meg a másikat? Ez ateista mentalitás?

2009. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%

"Honnan tudja? és mért hazudtolod meg a másikat? Ez ateista mentalitás?"

Az ateisták tudják, hogy nincs Isten. Ez nem meghazudtolás. Aki azt mondja, hogy ateista és hiszi hogy nincs Isten az álateista.

Melyik Istenről beszélünk is? Ja igen, amelyik a Földet 6000 éve teremtett. Hoppá hoppá. Csak nem több milliárd éves a Föld? Hogyan teremtette Isten a Földet, ha már réges régen készen van. Na persze a keresztények elfogadják az evolúciót mag a több milliárd éves földet. De akkor meg már nem Istenben hisznek hanem valami másban. Mert Isten mint tudjuk mindenható, de ha mindenható akkor miért nem teremtett meg mindet elsőre. A keresztények azt mondják, hogy Isten a képére teremtette az embert. De az ember képe folyamatosan változik. Ez esetben Isten képe is folyamatosan változik. Ha változik akkor pedig nem isten. Mert ha Isten változna, akkor akár jóságos gondoskodóból az emberiség kiírtója lehet. Ja, ezt már egyszer majdnem megtette. Lásd Noé bárkája! Most lehetne azt mondani, hogy a Bibliát nem kell szó szerint venni. Én is ezt mondom. Tele van mesével az elejétől a végéig. Ki dönti el, hogy mi az amit el lehet fogadni és mi az amit nem. Nem az az igaz ami valóban megtörtént, hanem az ami igaz értékrendet képvisel. A keresztények szerint Isten az igazság, tehát van és kész, nem lehet vita tárgya. Ennyi. Ez a keresztények Istene. Egy utópisztikus igazság, ami csak a hívők kiváltsága lehet. A hitetlenek meg majd úgyis a Pokol tüzén fognak megégni. Vigyázz! Ha most nem nyered el az méltó büntetésedet, ha most nem győzedelmeskedik az igazság, az Isten, akkor majd a végítélet napján lesz nemulass.

Jól kitalált mese az egész, ami galád módon az emberek hiszékenységére épít. De csak egy mese.

2009. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!