Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs Isten, akkor honnét...

Ha nincs Isten, akkor honnét szedik a jelenkori "próféták" az Isten üzeneteit?

Figyelt kérdés

Ateisták! (én is inkább hozzájuk tartozom)


Szerintetek mi jár azoknak a fejében, akiknek állítólag üzent Jézus, maga az Isten, v Mária?

Honnét veszik, hogy az a belső hang nem az övüké?

Az lenne a kérdésem lényege, hogy ezek az emberek betegek, h ilyeneket képzelegnek, v ha nem, akkor meg mi a céljuk ezzel az Isten szolgája szereppel?


2009. szept. 5. 15:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

A jelenkori próféták az (igaziak) az üzeneteiket Istentől kapják,azért mert te ateista vagy attól még Isten létezik!

Isten nem egy lelki termék amit az emberek a gondolataik vagy vallásuk által hoznak létre hanem aki ura a történelemnek és legnagyobb hatalommal bíró személy.

Akik Jézustól üzenetet kaptak teljesen normális emberek és nekik is ugyanúgy vannak normális emberi gondolataik mint neked csak volt szellemi megtapasztalásuk és hisznek,ennek hatására vagy már előtte kaptak hitet mert ezt is Isten adja.

Én teljesen normálisnak gondolom magam,az emberekkel igyekszem jót tenni a biblia erkölcsi tanításainak megfelelően a munkámban jól teljesíteni,viszont nekem is volt ilyen belső hang. Két típusa lehet az egyik a lelkiismeret hangja ez az ember szelleme vagy amikor Isten szól.

Amikor szól az Isten az emberhez az más mint egy gondolat vagy képzelgés úgy írnám le hogy egy erős belső bizonyosság követi vagy van mellette és egész belülről jön az ember szívéhez szól Isten.

2009. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó vagyok.

Céljuk az Isten üzenetének átadása és nem betegek normálisak gondolom ilyen szempontból kérdezted.

2009. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"A jelenkori próféták az (igaziak) az üzeneteiket Istentől kapják,azért mert te ateista vagy attól még Isten létezik!"


A képzeletedben.


"Isten nem egy lelki termék amit az emberek a gondolataik vagy vallásuk által hoznak létre hanem aki ura a történelemnek és legnagyobb hatalommal bíró személy."


A kereszténység mellett több ezer Istenhit él, miért pont a kereszténység lenne a helyes? Amúgy meg igen, egy szellemi termék. Emberek találták ki.


"Akik Jézustól üzenetet kaptak teljesen normális emberek"


És akik a makaróniszörnytől kaptak SMS-t?


"és nekik is ugyanúgy vannak normális emberi gondolataik mint neked csak volt szellemi megtapasztalásuk és hisznek,ennek hatására vagy már előtte kaptak hitet mert ezt is Isten adja."


Mostanában Istennek hívják a drogkereskedőket?


"Én teljesen normálisnak gondolom magam,az emberekkel igyekszem jót tenni a biblia erkölcsi tanításainak megfelelően"


Ezek szerint, ha például egy kisebb 5-6 fős csapat ántani akarná egy férfi barátodat, a tömeg elé vetnél két szüzet, hogy megmentsd őt? És mi az a "bibliai erkölcs"? A testvérgyilkosságok? A gyermekáldozatok? Isten mészárlásai? A vérfertőzések? ezek mind "tanúlságként" szerepelnek a Bibliában, a te erkölcsi könyvedben...


"a munkámban jól teljesíteni,viszont nekem is volt ilyen belső hang."


Ismerek egy jó pszichológust, kell a száma?


"Két típusa lehet az egyik a lelkiismeret hangja ez az ember szelleme vagy amikor Isten szól."


Egyre alacsonyabb a kerítés...


"Amikor szól az Isten az emberhez az más mint egy gondolat vagy képzelgés úgy írnám le hogy egy erős belső bizonyosság követi vagy van mellette és egész belülről jön az ember szívéhez szól Isten."


És Isten mitől szólal meg? Egy kis LSD kell, vagy kokain, vagy mi?

2009. szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Úgy látom elvannak a kérdést meglátogatók.

Így tovább!

Érdekel minden álláspont.

2009. szept. 16. 18:26
 25/31 anonim ***** válasza:

A képzeletedben?

Ha pl egy másik embert nem ismersz vagy még nem láttál esetleg nem hallottad a hangját telefonon akkor ő biztos nem is létezik?



A kereszténység mellett több ezer Istenhit él, miért pont a kereszténység lenne a helyes? Amúgy meg igen, egy szellemi termék. Emberek találták ki.


Azért mert a biblia igaz! Vajon miért tapasztalom ezt és sok millió keresztény a világon?

Miért van az hogy szellemi tartalmú igazságok amik a biblia leír működnek a mai korban is?

Pl: Azt mondja Jézus amint akarjátok hogy veletek cselekedjenek az emberek ti is úgy cselekedjetek velük. Én ezt többször tapasztaltam már működik vajon miért ?


És akik a makaróniszörnytől kaptak SMS-t?


Ez mi lenne? Az üzenet nem csak emberektől sms be jöhet Isten is tud szólni az emberekhez. Az üzenet szó azt jelenti szerintem hogy egy másik személy elküldi a gondolatait.


Mostanában Istennek hívják a drogkereskedőket?


Ezt a kérdést nem értem miért írtad ide a drogkereskedők a sötét oldalon állnak ördögiek és semmi közük Istenhez.


Ezek szerint, ha például egy kisebb 5-6 fős csapat ártani akarná egy férfi barátodat, a tömeg elé vetnél két szüzet, hogy megmentsd őt? És mi az a "bibliai erkölcs"? A testvérgyilkosságok? A gyermekáldozatok? Isten mészárlásai? A vérfertőzések? ezek mind "tanulságként" szerepelnek a Bibliában, a te erkölcsi könyvedben...


Nem vetném inkább kérném Isten segítségét ezt is többször tapasztaltam működik! Aki nincs az nem tud segíteni de Isten többször segített már !

Ezek szerint mégis van ?

A biblia erkölcs fő elvei a 10 parancsolat 5 parancs Isten felé 5 az emberek felé,azonkívül Jézus szavai szeresd Istent és felebarátodat(embertársadat).

Aki felé szeretet nyilvánul meg nem teszek rosszat.

Igen így van vannak ilyenek a bibliában mert a gonosz a világban van.


Ismerek egy jó pszichológust, kell a száma?


Köszi nem kell az Úrban teljes lelki és szellemi béke van,alapjáraton nyugodt ember vagyok.


Egyre alacsonyabb a kerítés...


Ezt nem értettem )


És Isten mitől szólal meg? Egy kis LSD kell, vagy kokain, vagy mi?


Aki valakivel kapcsolatban vagy közösségben van azzal kommunikálunk nem ?

Nem kell hozzá semmi ilyen hanem keresni kell mert Isten megtalálható.

2009. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

18:54-es!


Nálad már csak a szcientológusok a rosszabbak. Ők még pénzt is kérnek az agymosásért... De ők is ugyan olyan boldogok kiürített aggyal, mint te.

2009. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Azt magyarázd meg ha ez csak képzelgés és a keresztények agy-mosottak miért tapasztalható Isten léte?

Ez tettekben nyilvánul meg vajon Afrikában ahol az emberek nyitottabbak a szellemi dolgokra miért történek csodák? Pl meggyógyulnak emberek és itt miért nem? Jézus azt mondja legyen neked a hited mértéke szerint.Az európai embernek semmi problémája nincsen annyira egészségesek mentálisan és testileg,hogy még a keresztényeket is lesajnálja és ezek szerint nem kell neki Isten segítsége.

Egy zárómondat a Titanic nevű hajó oldalára valami olyan szöveg volt festve:

Nincs szükségünk Istenre,milyen igazuk volt!

2009. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Azt magyarázd meg ha ez csak képzelgés és a keresztények agy-mosottak miért tapasztalható Isten léte?"


Tapasztalható? Csak annak, aki hisz benne. Mert, amit nagyon meg akarsz tapasztalni, azt megtapasztalod. Azaz az agyad elhiteti veled, hogy megtapasztalod. Ez tudomány, és nem bizonyíték Istenre.


"Ez tettekben nyilvánul meg vajon Afrikában ahol az emberek nyitottabbak a szellemi dolgokra miért történek csodák? Pl meggyógyulnak emberek és itt miért nem?"


És ez miért lenne bizonyíték a Te Istenedre? Rengeteg más vallás van Afrikában is, és a többi kontinensen is. Ott is ugyan úgy gyógyulnak fel megmagyarázhatatlan módon emberek, és történnek furcsa dolgok. Ezek nem bizonyítékok a Te Istened jelenlétére, létezésére.


"Jézus azt mondja legyen neked a hited mértéke szerint."


Jézus sok mindent mondott, aminek a keresztények közül kb a nulla és a semmi közé tehető százaléka tesz eleget.


"Az európai embernek semmi problémája nincsen annyira egészségesek mentálisan és testileg,hogy még a keresztényeket is lesajnálja és ezek szerint nem kell neki Isten segítsége."


Egy embernek sincs szüksége egy nem létező dologra.


"Egy zárómondat a Titanic nevű hajó oldalára valami olyan szöveg volt festve:

Nincs szükségünk Istenre,milyen igazuk volt!"


Igen? Titanic, Britanic, Olympic. Ez a három testvérhajó. Mind rejtélyes módon süllyedt el. Nos vagy az a helyzet, hogy megszeged a hiteted, és az okkult magyarázatoknak hiszel. Vagy azt mondod,hogy a te Istened, aki mindenkit szeret... simán megölte a sok-sok utast, akiknek semmi közük nem volt a hajókhoz,csak utaztak rajtuk. Végül is erre sok példát láthatunk a Bibliában is. A Sátán, aki a gonoszt testesíti meg a mesekönyvedben 10 embert öl meg, a többit Isten, a jó megtestesítője pusztítja el.


Amúgy bizonyítékot kérek erre a feliratra.

2009. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Tapasztalható? Csak annak, aki hisz benne. Mert, amit nagyon meg akarsz tapasztalni, azt megtapasztalod. Azaz az agyad elhiteti veled, hogy megtapasztalod. Ez tudomány, és nem bizonyíték Istenre.


Igen így van azok tapasztalják Isten segítséget akik hisznek benne,nem véletlen.

Írok neked néhány esetet:

Leestem hanyatt a bicikliről és kificamodott a vállam amit akkor még nem tudtam,hogy ez ficam csak azt éreztem nem tudtam mozgatni a karom.

Kértem Isten segítsen és röviddel aztán éreztem hogy magától megmozdul a vállam és helyremegy.

Vagy egy másik a munkahelyemen belázasodtam,remegtem és levertnek érzetem magam hol izzadtam azután rázott a hideg.

Itt is Istenhez fordultam és rövidell ezután teljesen jó lett a közérzetem.


És ez miért lenne bizonyíték a Te Istenedre? Rengeteg más vallás van Afrikában is, és a többi kontinensen is. Ott is ugyan úgy gyógyulnak fel megmagyarázhatatlan módon emberek, és történnek furcsa dolgok. Ezek nem bizonyítékok a Te Istened jelenlétére, létezésére


Igaz sok vallás van és megmagyarázhatatlan furcsa dolgok de a világunkban 2 féle erő működik jó és rossz. A csoda ami számomra azt jelenti a természetfölötti megnyilvánul a természetes világban és ez Jézus nevében történik vagyis abban az esetben ha ezt a nevet Jézus nevét hívják segítségül vajon miért csak ebben a névben történik hogy Isten válaszol?

Buddha vagy Krisna nevében miért nem ?

Azért mert :

A bibliában benne van az apostolok így imádkoztak: Apostolok Cselekedeti:

30 A te kezedet kinyújtván gyógyításra; és hogy jelek és csodák történjenek a te szent Fiadnak, a Jézusnak neve által.

31. És minekutána könyörögtek, megmozdul a hely, a hol egybegyűltek; és bételének mindnyájan Szent Lélekkel, és az Isten beszédét bátorsággal szólják vala.

Vajon a Jézus feltámadását követő Jeruzsálemi megtérések és a történelem során pünkösdi mozgalmak ahol a Isten cselekedett (szerintem) mind csak emberi lelki termék erre képes az emberi agy ( szerinted).

Akkor tényleg nincs szükség hitre miért nem oldja meg az emberiség a problémáit pusztán az elme segítségével?


Jézus sok mindent mondott, aminek a keresztények közül kb a nulla és a semmi közé tehető százaléka tesz eleget.

Honnét tudod ki az igazi keresztény?

Isten a bíró:

75.Zsoltár 8. vers :Hanem Isten a bíró, a ki egyet megaláz, mást felmagasztal!

és a szívek vizsgálója:

Példabeszédek 21.2 vers :Az embernek minden úta igaz a maga szemei előtt;

de a szívek vizsgálója az Úr.


Egy embernek sincs szüksége egy nem létező dologra.

Igazad van egy nem létező dologra tényleg nincs szüksége az embernek de Isten nem egy dolog és létezik tehát egy személy.

Ha tényleg igazad volna a mostani élet értelme mi? Nem sok!!!

Minden élőlény születik meghal és elbomlik a teste.



Igen? Titanic, Britanic, Olympic. Ez a három testvérhajó. Mind rejtélyes módon süllyedt el. Nos vagy az a helyzet, hogy megszeged a hiteted, és az okkult magyarázatoknak hiszel. Vagy azt mondod,hogy a te Istened, aki mindenkit szeret... simán megölte a sok-sok utast, akiknek semmi közük nem volt a hajókhoz,csak utaztak rajtuk. Végül is erre sok példát láthatunk a Bibliában is. A Sátán, aki a gonoszt testesíti meg a mesekönyvedben 10 embert öl meg, a többit Isten, a jó megtestesítője pusztítja el.

Amúgy bizonyítékot kérek erre a feliratra.


Igen Isten minden embert szeret de az emberek a saját útját járja és Isten személyes szabadságot ad a döntéseinkben.

Isten nem kötélen rángatott marionett bábú embereket akar látni, hanem olyan embereket akik önként döntöttek mellette mert megtapasztalták, hogy ő létezik és jó!

Választhatjuk őt és a vele való közösséget is vagy intellektuel módon megtagadjuk teremtőnket és tudományosan megmagyarázzuk azt,hogy nincs Isten és tudatlanságban tudományosnak látszunk.

A feliratot én is úgy hallottam.

Kedves felebarátom a legjobb ha megtérsz az Úrhoz !

2009. szept. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is erős ateista voltam és gyűlölöm még mindig azokat akik erővel akarnak megtéríteni másokat, teljesen hülyeségnek tartom most is!

De az, hogy föltetted ezt a kérést, azt jelenti, hogy foglalkoztat a téma, és persze hogy foglakoztat hiszen mindenkit érdekel az igazság. Én teljes ateizmussal mentem el nagy unszolásra egy gyülekezetbe. Mindenkit hülyének tartottam, betegnek akik sírnak a Szent szellem jelenlététől. A prédikáció alatt telefonoztam, egyáltalán nem érdekelt. De egyszer megérintett az Úr és azóta nem tudok és nem is akarok elszakadni Tőle. Amit Tőle kaptam több mindennél. Kívánom, hogy egyszer éld át te is ezt az érzést!

2010. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!