Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs Isten, akkor honnét...

Ha nincs Isten, akkor honnét szedik a jelenkori "próféták" az Isten üzeneteit?

Figyelt kérdés

Ateisták! (én is inkább hozzájuk tartozom)


Szerintetek mi jár azoknak a fejében, akiknek állítólag üzent Jézus, maga az Isten, v Mária?

Honnét veszik, hogy az a belső hang nem az övüké?

Az lenne a kérdésem lényege, hogy ezek az emberek betegek, h ilyeneket képzelegnek, v ha nem, akkor meg mi a céljuk ezzel az Isten szolgája szereppel?


2009. szept. 5. 15:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
52%
egy fél LSD-t mindenkivel bevetetnék, mielőtt erre a kérdésre válaszol. :)
2009. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
73%

Én hívőként nem támadtalak titeket, válaszoltam valamit, és nem térítettem senkit, ti meg mindenkit támadtok, lehülyéztek.


Jézus azt mondta az apostoloknak, hogy menjenek és hirdessék az evangéliumot minden embernek, DE ahol nem fogadják őket szívesen, onnan menjenek el és még a port is rázzák le a cipőjük talpáról. Én is ezt teszem, mert látom, itt nincs értelme beszélgetni, mert itt nem lesz köztünk soha kommunikáció. Akik nem hozzám hasonlóan cselekednek, hanem erőszakosan próbálnak titeket itt vagy bárhol téríteni, azok Jézus ellen cselekednek, és nem teszik meg, amit ő kért. Gondolkozzatok majd, ha újból megítélitek a hívőket, hogy igaz hívő-e az illető vagy csak vallásos. Az igaz hívő teszi a dolgát és nem erőszakos, aki erőszakos, az csak vallásos.

2009. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
36%
Napjainkban nincsenek proféták, mivel Biblia 1Korintusz:13:8-10-ben világosan lírja, hogy ezek megfognak szűni: „Legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges” . Ma nincs szükségünk már profétákra mert a kezünkben van a Biblia amely leír mindent a számunkra amit tudnunk kell. És ezek az ,,állítólagos" próféták az üzeneteiket nem Istentől szedik, hanem Sátántól, a Biblia kijelenti:„A törvénytelennek jelenléte . . . Sátán munkálkodása szerint van, minden hatalmas cselekedettel és hazug jelekkel meg előjelekkel, és minden igazságtalan megtévesztéssel” (2Tesszalonika 2:9, 10).
2009. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Értem én, amit az utolsó válaszoló írt, de én olyanokra gondolok, mint akiket az egyház is elismer. Pl:Mária Julianna, és a híres lelki naplója. Rendet is alapított.

Meg még van egy szent, akinek Mária szokott megjelenni, és Ő is ilyen apácaféle volt. Most nem jut eszembe hogyan hívták.

2009. szept. 7. 18:20
 15/31 anonim ***** válasza:
48%

"Isten üzenetei" ma a Bibliában vannak a keresztényeknek lejegyezve.

Az pedig világossá teszi, hogy az apostolok (pl. a Bibliaírók) halála után nem az ilyen 'üzenetek' által fogja Isten vezetni a népét. A szentek 'tisztelete', sőt sokak esetében imádata nem bibliai tanítás, sőt ellentétes vele. Az ilyen 'kinyilatkoztatások' más forrásból vannak, és van hogy a pszichiátriákon a szedatívumokkal csökkenteni lehet a látomások intenzitását és a számát, mert hogy testi eredetű a gond. De van, mikor ez nem mutatható ki, mert az illető teljesen normálisnak tűnik a rendelkezésünkre álló vizsgálatok szerint. Sőt látszólag normális életet él, csak éppen 'prófétának', vagy 'kiválasztottnak' képzeli magát. Állítása szerint valakitől 'jelet', 'üzenetet' kapott, vagy jelenése volt.

De ezekkel valójában bibliai értelemben van komoly baj, mikor Máriára és társaira, az egyház 'szentjeire' hivatkoznak, vagy egyszerűen lelepleződnek, mert hogy nem is ismerik a Biblia pontos tanításait, és ez miatt egy hiedelemvilágban élnek.


Azt viszont kijelenteni, hogy 'nincs Isten', teljesen légből kapott állítás. Az ellenkezője is? Nem, az nem!

Az lehet, hogy te még - kedves kérdező - nem ástad mélyebben bele magad a kérdések őszinte megvizsgálásába, és nem jutottál még közelebb ahhoz a gondolathoz, hogy Istennek léteznie kell, mert az előítéleteid, és a téves információid erősen befolyásolnak ebben, de ez nem jelenti azt, hogy nincs is kit keresni!


Van olyan vallásos csoport, amelyik maximálisan felhasználja a modern tudományos ismeretek ismert és bizonyított eredményeit a teológiájában és most nem a római katolikusról beszélek.

2009. szept. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Én nem mondom, h nem létezhet Isten, csak nem találtam olyan magyarázatokat, ami afelé mozdítana, h azt tételezzem fel, h van. Főleg a Jóisten léte gyanús.

Jó Isten, aki örökkétartó bűntetást ad az eltévedt lelkeknek? Ha tudsz olyan oldalt, ami szerinted meggyőzhetne engem, h kevésbé kételkedjek, kérlek írd meg, és én szivesen elolvasom, legyen akármilyen felekezeté.

2009. szept. 8. 07:08
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

"Jó Isten, aki örökkétartó bűntetást ad az eltévedt lelkeknek?"


Arról a 'Jóisten'-ről, akiről beszélsz, és akinek ilyen eljárásokat tulajdonítasz, valójában nem is beszél a Biblia! A sok-sok misztikus és hazug tanítás, ami elterjedt róla még a történelminek nevezett egyházakban is, messze van az Írásoktól.

A Biblia nem tanítja a lélek halhatatlanságát az ember esetében, ami lehetővé tenné, hogy egy örökkévalóságon keresztül kínozva legyenek az ilyen 'elkárhozott lelkek', vagyis nem tanítja a szó szerinti pokol tüzében örökké szenvedést.

De a Bibliai lélek halandó volta miatt azon egyházak, melyek kezdik kialtatni ezt a tüzes kemencét (hogy emészthetőbbé tegyék az 'örök büntetés' állapotát), még ebben sem pontosak, hiszen azt sem lehet mondani, hogy ez nem 'hely', hanem egy 'Istentől elidegenedett', de tudatosan létező 'lelki állapot', melyet Isten az 'örök szenvedtetés' állapotaként tart fenn.


Nos ez is csak fantázia!

Mivel a lélek az ember esetében két jelentésű szó:

az első szerint magát az 'egész embert' jelenti mindenestől, a másik szerint az ember 'életét.'

Mindkettő halandó, és sokak meglepetésére a Biblia a halált pontosan olyannak írja le, mint ahogy egy ateista hiszi: az ember testi halálát semmi sem éli túl, valamiféle láthatatlan és halhatatlan valamiként, ahogy azt tanítják a teológusok. A feltámadást (szó szerint: 'újra felállás') nevezi a Biblia a halottak reményének. Az arra érdemesek feltámadásáig az elhunytak állapotát Jézus az 'alváshoz' hasonlította. Ez valójában egyszerűen az élet ellentéte, a nemlét állapota, mely csak Isten emlékében van jelen.

Ha megfigyeled, az olyan szövegekben, ahol erről beszélnek a teológusok, semmilyen bibliai érvet nem írnak a halhatatlan lélekre vonatkozóan, csak szimplán megjegyzik, és kész! Mert ugyanis nincs olyan verse a bibliának, mely ezt állítaná.


Istenről az emberek türelmetlen, vagy kegyetlen és bosszúszomjas gondolkodása miatt sok rosszat mondanak, de valójában kevesen vannak, akik hajlandóak a misztika ködös homálya nélkül, racionálisan megközelíteni Őt, úgy ahogy az a bibliában van.

A másik, széles körben elterjedt Istent személyét és eljárásmódját elhomályosító tan, a háromság dogmája, melyet a benne hívők is 'hittitok'-ként kezelnek.


Mindent megtesznek egyesek, hogy ne lehessen közel kerülni Istenhez az igazság által, mert a hazugságok azt érik el, hogy az emberek 'kegyetlennek', vagy 'gyerekesnek' gondolják azt az Istent, akit a kereszténynek nevezett világ 'imád'! Ezért sokan nem is hisznek benne, és őszintén kijelentik, hogy egy ilyen istenképet csak az ember találhat ki. A szomorú, hogy valóban így van!

De a Biblia Istene teljesen más.

2009. szept. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Utolsónak.


Te milyen Istenről beszélsz?

Én a szentháromságban lévő egy Istenről tanultam annó, és Jézus szavaival példáztak, amikből azt lehetett kivenni, h a klasszikus értelemben vett pokol létezik. (Örök sírás és fogcsikorgatás)Az összes pap, hitoktató, nővér, akik valaha tanították nekem a hittant, mind egyforma képet festettek erről. Ha nem tartod meg a parancsokat, elkárhozol, azt irány az örök bűnhődés.

2009. szept. 9. 18:21
 19/31 anonim ***** válasza:
92%

2. vagyok.

nekem is tanítottak hittant, arra jó volt, hogy megutáljam az összes vallást.


a láthatatlan spagettiszörny is létezhet. ugyanannyi bizonyíték van a létezésére mint istenére. ezt most nem gúnyból mondom.

2009. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!!!! Vannak országok, ahol ölik egymást, az Istenükért, mert az agyukra ment a sok hülyeség......

Isten, Mária= Magyar népmesék.....

2009. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!