Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, feltettétek már...

Ateisták, feltettétek már magatoknak valaha ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Higgyek-e csak azért az evolúcióban, mert Istenben nem tudok?

2013. márc. 1. 10:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 anonim ***** válasza:

Kedves 85!

A kör egyenlete, amely a koordináta rendszerben van, valójában a pithagorasz tételen alapul, a2+b2=c2, teljesen mértani, sehogyan nem értem a behelyettesítést, miként lehet a rádiuszból Isten, vagy az átfogóból. Természetesen így Isten szög képletében is szerepel, de akkor mi van, ha gyököt vonunk belőle?

:)

2013. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/130 anonim ***** válasza:

rendben, értem a hasonlatot, nekem is van képzelőerőm, szerinted Isten egy ponthoz hasonlítható, nincs kiterjedése, nem megfogható.

De ha mondjuk kijön 3,0025 mm a távolságra, az sok, vagy kevés? Ha az atomi világot nézem, akkor soknak tűnik.

Ha ellenben parszekben adom a méretet, akkor már más a helyzet.

parsec, hm...

A parszek (rövidítve pc) a csillagászatban használt távolság egyik mértékegysége. Az elnevezés a „parallaxis” és „secundum” szavakból származik; nemzetközi jelölése: parsec. Az a távolság, amelyből egy CsE – merőleges rálátás esetén – egy ívmásodperc szög alatt látszik.

Ez tehát 1 / tan 1″ CsE = ~360·60·60 / 2π CsE = ~2,0626480625·105 CsE = ~3,085 677 580 666 31·1016 m = ~3,2617 fényév.

A CSE köztudottan a Nap, Föld távolsága.

Ha persze kiló, mega, vagy gigaparszekről van szó, akkor a parszek sem túl nagy.

Mennyi hát az annyi?

2013. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/130 anonim ***** válasza:
100%

De már megint oda lyukadtunk ki, hogy míg az egyik oldal akár komoly szamitasokkal is tud érvelni (mar aki ért hozzá :) ), addig a másik hasonlatokkal bizonyitana, ami pedig köztudottan elsoprobb erejű, mint a matematika nyelve, ugye... :P

Szerintem, hogy ne kelljen még egy atfogalmazott, de lényegében ugyanolyan kérdést kiírni, zárjuk itt le ezt a módszert, és kezdjük innentől kolteszettol, hasonlatoktol, homályos utalasoktol mentesen, pusztán ész érvekkel.

Talán kezdhetné is a vallás oldal isten létezésének bizonyitasat. Saját hatterismeretekkel, és nem beollozott linkekkel. A szemellenzos, provokatív parasztok pedig mindkét oldalról kerüljék el a helyet, nyissanak egy kiabalos-vagdalkozos kérdést, ott kitombolhatjak magukat. Egészséges vitát akarok végre.

Nos, hajrá!

2013. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/130 anonim ***** válasza:
Mi a véleményetek az intelligens tervezés elméletről?
2013. márc. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/130 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligens tervezés létezik, bizonyítja ezt a laptopom, egy Audi, vagy egy Merci.

A Trabant már kevésbé jó példa, de még az is belefér.

Az ember képes intelligens tervezésre. Lépéseit, fázisait nyomon lehet követni, minden részlete tisztázott és megismételhető.

Bizonyítatlan felsőbbrendű lény feltételezett ismeretlen tevékenysége, amit a világ legegyszerűbb módján deffiniálsz, (mindenható) nem megvitatható.

2013. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/130 anonim ***** válasza:
LOL! mivan?
2013. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/130 anonim ***** válasza:
76%

Van fennt a neten egy naggggyon jo vita az ERTEM-esek es a Szkeptikusok tarsasaga kozott. Szkeptikus lo es gol.

Kulonben rettento hiheto, hogy kinnt lebeg a vilagurben egy nem merheto, nem lathato vagy akarmilyen formaban eszlelheto teremto ero, ami lesz@rja az energiamegmaradas torvenyet, es raadasul meg intelligens is.

2013. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/130 anonim ***** válasza:
76%

Ja, a vitablog:

[link]


A vége az lett, hogy az értelmes tervezés képviselői inkább föladták a vitát, csak ne kelljen válaszolniuk a kellemetlen kérdésekre:

[link]

2013. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/130 anonim ***** válasza:
5%
Én pont olyan videót láttam még régebben, ahol a vita pont fordítva sült el.
2013. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/130 anonim ***** válasza:
Gondolom melyiket...
2013. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!